Her Şey Aydınlık Bir Gelecek İçin! Köy Çocuklarına Mutluluk Taşıyan İstanbul Üniversitesi Öğrencileri

 > -

Tüm Türkiye, Hakan Yücel'i 'bisikletli kütüphaneci' olarak tanıdı. Bitlis Halk Kütüphanesi Müdür Vekili Yücel, zorlu mevsim koşullarına aldırış etmeden çocukların yüzünde görebileceği bir tebessüm için köy köy gezerek kitap, oyuncak ve çeşitli yardım malzemeleri dağıttı. 

Yücel'den esinlenen İstanbul Üniversitesi öğrencileri de, harçlıklarından arttırdıkları paralarla çocuklara yardımda bulunmak için Bitlis'in yolunu tuttu. 

Yücel haberlere konu olan çalışmasıyla büyük takdir toplamıştı.

1.124 Km, 26 Okul ve 5.020 Kitap: Hakan Yücel, Köydeki Çocuklar Kitap Okusun Diye 14 Aydır Pedal Çeviriyor - onedio.com
1.124 Km, 26 Okul ve 5.020 Kitap: Hakan Yücel, Köydeki Çocuklar Kitap Okusun Diye 14 Aydır Pedal Çeviriyor - onedio.com

Bir grup İstanbul Üniversitesi öğrencisi de Yücel'den ilham alarak kendi imkanlarıyla oluşturdukları yardımı Bitlis'e taşıdı.

Bilgi Belge Yönetimi Kulübü öğrencileri, başlattıkları kampanya kapsamında topladıkları malzemeleri ve biriktirdikleri harçlıkları köy çocuklarına ulaştırdı.

Kampanya ile öğrenciler, Küllüce, Yalnızçamlar, Budaklı ve Süttaşı köylerindeki öğrencilere hediyeler dağıttı.

Geçen yıl 'Yedi Bölge Yedi Kardeş Kütüphane' projesini hayata geçiren üniversite öğrencilerinin fedakarlığı köy çocuklarını sevindirdi.

Kulüp Başkanı Emre Bozkurt, kampanya kapsamında İstanbul'da 3 ay süren yoğun bir çalışma yürüttüklerini söyledi.

İlk ve ortaokul öğrencileri için kırtasiye ve oyuncak, lise öğrencileri için de test kitapları topladıklarını anlatan Bozkurt, şöyle konuştu:

"Çok meşakkatli bir süreç yaşadık. Üniversitede boş zamanlarımızda kitapları ayırma ve kolileme işlemi yaptık. Bu yardımları toplamak için birçok yere başvurduk. Üç aylık ciddi bir çalışma sonunda Bitlis'te 'Bisikletli Kütüphaneci' olarak tanınan Hakan Yücel ile okulları gezdik. Bizi çok iyi ağırladılar. Farklı köylere gittik. Elimizden geldiğince ve tüm samimiyetimizle öğrencilere yardım ettik. Bu süreçte bine yakın öğrenciye ulaştık."

'Nelere dokunabileceğimizi işi yapınca öğreniyoruz.'

Üniversiteli Pınar Ağaç da köy çocuklarının eğitimlerine destek olmak için geldiklerini ifade ederek, "Birçok köy okulu gezdik. Buradaki çocukları görünce çok duygulandım. Buradaki insanlara çok teşekkür ederim" dedi.

Mert Ankaya da kampanyayı gönüllü olarak yürüttüklerini belirterek, "Buraya çocuklar için geldik. Çocuklar bize gereğinden fazla yakın davrandı. Onlarla maç bile yaptık. İçimiz ısındı. Nelere dokunabileceğimizi işi yapınca öğreniyoruz. Bir şeyin kıymetini yokken anlıyoruz. Bunu burada anladık. Öğrencilerin üniversite hayatlarına dokunduk. Yaptığımız iş gözümüzde büyüdü" diye konuştu.

Tülay Aytemiz de Bitlis'te çocuklar için faaliyetlerinin devam edeceğini belirterek, şunları söyledi:

"İyi ki geldik ve iyi ki projeyi yaptık. Kitapları dağıttıktan sonra bir kız öğrenci kulağıma 'ablam olur musun?' dedi. Çok duygulandım. Öyle bir dedi ki hemen sarıldı, ellerimi tuttu ve bırakmadı. Bunları yaşamak çok ayrı duygu. Okuldan ayrılınca çocukların gözleri doldu. Her zaman her şey çocuklar için deyip yolumuza devam edeceğiz."

Biz de, bu yardımları geleceğimiz olan çocuklara ulaştıran herkese teşekkür ederiz 🙏

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir