Her Gece Aynı Saatte Uyananlardan mısınız? Çin Tıbbına Göre Uyandığınız Saat Sizin İçin Önemli Bir Uyarı

56PAYLAŞIM

Vücudumuzda gerçekleşen hiçbir şey sebepsiz değildir. Çin Tıbbı'na göre her gece aynı saatte uyanmanın da önemli bir nedeni var.

Kaynak: https://awarenessact.com/waking-up-betwe...

Pek çok insan uyku problemlerinden muzdarip.

Kimileri uykuya kolay dalamıyor, kimileri en ufak sese uyanıyor, kimileri yeterince uyuyamıyor. Bu problemler devam ettikçe sağlıklı olan uyku düzenimizi unutuyor, yaşadığımız durumun normal olduğunu düşünmeye başlıyoruz.

Tüm bunların yanında her gece rüya, alarm gibi herhangi bir etken olmadan, aynı saatte uyananlar da var.

Bu dikkat etmeniz gereken bir şey olduğunu, vücudunuzun bazı şeyler için sinyal verdiğini gösteriyor olabilir.

Çin Tıbbı Meridyen Sistemi'de göre enerji, kan gibi gün boyunca vücudumuzda dolaşır ve her saat vücudumuzun farklı bir noktasından geçer.

Bu noktalara meridyenler denir. Bu meridyenler, sağlığı ve canlılığı arttırmak için farklı organlara enerji gönderen kanallar gibidir.

Detaylarına buradan bakabilirsiniz;

Tüm Dünyada Yaygınlaşmaya Başlayan Geleneksel Çin Tıbbı'nın 12 Ana Meridyeni - onedio.com
Tüm Dünyada Yaygınlaşmaya Başlayan Geleneksel Çin Tıbbı'nın 12 Ana Meridyeni - onedio.com

Bu kanallardan herhangi birinde bir problem olduğunda, bu enerji birikmesine ve enerjide durgunluğa sebep olur. Bu da sizi uykunuzda rahatsız eder.

Peki hangi saatte uyanmak, ne tür bir sorununun işaretidir?

21.00 ve 23.00 arasında uyanmak;

Bu saatler çoğu insanın uyumayı en sevdiği zamandır. Bu süre zarfında uyumakta zorluk çekiyorsanız, bu genellikle aşırı strese ve endişeye işaret eder. Stresle başa çıkmak için kendinizce yöntemler geliştirebilir; yoga, meditasyon veya gerginliği azaltan hafif egzersizlere yönelebiliriniz.

23:00 ve 01:00 arasında uyanmak;

Eski Çin tıbbına göre, bu zaman dilimi enerji meridyeninin safra kesesinde aktif olduğu zamandır. Bu saatler arasında uyanmak, genellikle duygusal hayal kırıklığı ile ilişkilidir. Kendinizi koşulsuz sevmeyi ve sizi üzen insaları affetmeyi ya da tamamen unutmayı deneyin. Bunu yapmanın zor olabileceğini biliyoruz, ancak uyku düzeninizi yeniden kazanmanın ilk adımı bu.

01:00 ve 03:00 arasında uyanmak;

Meridyen sistemine göre bu saat karaciğer ile ilişkilidir. Bu zamanda uyanmanın sebebi ise öfke ve aşırı yang enerjisidir. Soğuk su içmeyi ve sinirlenmenize neden olan durumu doğrudan kontrol altına almayı deneyin. Bunu başardığınızda gece boyunca huzur içinde dinlenmeye başlayacaksınız.

03:00 ve 05:00 arasında uyanmak;

Bu süre zarfında uyanmak genellikle üzüntü ile ilgilidir. Uykuya dalmak için yavaş ve derin nefes almayı deneyin. Eğer uygunsa, günün ilk ışıklarıyla yoga ve meditasyon yapmayı da deneyebilirsiniz.

Çin'de bunun aynı zamanda, sizi hayattaki gerçek amacınıza uygun hale getirmek için evrenden size gönderilen bir mesaj olduğuna da inanılıyor.

Peki siz böyle bir uyku sorunu yaşıyor musunuz? Eğer yaşıyorsanız uyandığınız saate göre problem neymiş? Yorumlarda bizimle paylaşabilirsiniz. 🙏

Bu içerikler de ilginizi çekebilir;

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
zuzaydangelen

üzgünmüşüm :(

unclecaner

yani gece 3'le 5 arası uyanıyorum ama çişten, üzüntüyle bi alakası yok yani..

birinci-tekil-birey

Uyanır uyanmaz çiş geliyo zaten. Ben de 3 civarı uyanıyorum. Daha çok rakı gümlettiğimde :)

Görüş Bildir