Henüz İzlemediğiniz Bir Filmin Büyük İhtimalle Berbat Olduğunu Anlamanızı Sağlayan 12 Detay

9PAYLAŞIM

Tamam, sinemayı çok seviyoruz. Ama bu zamanımızın ve paramızın boşa gitmesinden hoşlanacağımız anlamına gerekiyor. O halde ne yapmalı? 👇

1. Bruce Willis'in yan karakterlerden biri olduğu bir aksiyon filmiyse.

Bruce Willis'in iyi filmlerde oynadığı da oluyor tabii ama film aksiyonsa uzak durun.

2. İlk filmdeki başrol oyuncularının yer almadığı bir devam filmiyse.

Bunlar da "Senaryomuz o kadar kötüydü ki, nispeten başarılı olan ilk filmdeki oyuncuları bile oynamaya ikna edemedik" ifadesinin gizlice üzerinde gezindiği filmlerdir. Uzak durmak gerekir.

3. Posterinde kafalar yan yana dizilmişse.

Ne denebilir ki? Kafalar muntazam bir şekilde postere dizilmişse koşarak kaçmanız gerekiyor. Kafa sayısı arttıkça filmden umudu iyice kesmeniz gerekiyor. Masum birkaç örnek hariç tutulursa hiç şaşmaz bu.

4. Hayvanların sebepsizce dellenip insanları öldürdüğü bir filmse.

Jaws gibi öncü klasikler hariç, hayvanlar öylece insanları düşman belleyip onları yok etmeye çalışıyorsa o filmin güzel olma şansı yok arkadaşlar. Hayvan sonuçta bu. Düşman da görür, saldırır da. Çok şey yapmamak lazım.

5. Başrollerden biri popüler bir şarkıcı ise.

Popüler şarkıcının potansiyel fan kulübünü de hasılata eklemeyi düşünen çakal yapımcı hamlesi. Böyle çakallıkları düşünen ve üzerine bina edilen filmlerin iddialı ve güçlü bir yapım olma ihtimali pek yok.

6. Ülkesinde başarılı olmuş bir filmin Hollywood remake'i ise.

"Bu film çok güzel ama şimdi bizim popcorn ve XL kola bağımlısı ortalama izleyicimiz nerden bilecek, biz bunu yeniden çekelim en iyisi" düşüncesiyle imal edilmiş filmler. Kötü olurlar. Kötü oldukları gibi uyarlandıkları filme bile kara leke sürmeyi başarabilirler. İzlemeyin ve orijinalini tercih edin.

7. Bir sosyal medya fenomeni tarafından çekildiyse.

Evet.

8. Kimsenin istemediği bir devam filmiyse.

Yıllar önce çekilmiş, hikayesi bitmiş gitmiş, hafızalarda güzelce yer edinmiş filmleri gereksiz kurcalayıp sürdürmeye çalışan filmler. Çoğu zaman devam filmi bile değillerdir aslında. Neyse, uzak durun.

9. Parodi komikliğinden ibaretse.

Bu kadar dar ufuklu bir mizah arkadaş ortamındaki muhabbetlerde insanları eğlendirebilir, fakat üzerine film çekmek genelde hiç iyi sonuç vermiyor.

10. Bilgisayar oyunu uyarlamasıysa.

Bu durumun istisnası bile pek görülememiştir. Bilgisayar oyunu uyarlamalarından asla iyi film olmaz. Oyunların hayran kitlelerine güvenerek yapılırlar ve asla kalite kaygısı gütmezler.

11. Posteri kerameti kendinden menkul övgülerle doluysa.

Bütün seçim dönemi boyunca propaganda yapıp ilçede yalnızca 3 oy alan siyasi partiler gibi filmlerdir bunlar da. Yorumlara baksanız 'mükemmel' seviyesinin bir altına bile layık göremezsiniz ama bilin bakalım ne, kötüdürler.

12. Dünyanın sonu hiç de orijinal olmayan bir şekilde geliyorsa.

Her dünyanın sonu hikayesini çöpe atacak değiliz, fakat bu dünyanın sonu hikayeleri yerin göğün birbirine katılmasından ibaretse, ne yapmanız gerektiğini biliyorsunuz.

Artık kötü filmi tek bakışta anlamak konusunda Sherlock Holmes gibisiniz, gidin ve güzel filmler izleyin.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
doctor-what

Onedio'da gördüğüm en haklı içeriklerden biri kesinlikle

oyle-biri-iste-cok-mu-lazim

Artık kötü filmi tek bakışta anlamak konusunda Sherlock Holmes gibisiniz, gidin ve güzel filmler izleyin.

m.-dursun

geriye bir şey kalmadı editör. bundan sonra herkes kendi filmini evde kendi çeksin.

panda-slothful

evans almighty birincisi kadar olmasa da güzel filmdi. ayrıca pc oyunlarından "doom" un filmini izle de o aklın başına gelsin. genelleme yapma onunbunun çocuğu!!

sedat-yilmaz

Doom filmini ben de beğenmiştim, bir de Mortal Kombat'ın ilk filmi iyiydi. Onun dışında editör haklı. Zaten ''istisnalar pek görülmemiştir'' demiş, ''hepsi öyle'' dememiş.

panda-slothful

silent hill 1

aaabbbcccddd

''Bruce Willis muhtemelen son dönemlerde ya finansal zorluklar yaşıyor, ya da malikane taksitine filan girdi. '' size Türkçe dersi vermekten sıkıldım artık. YA DA bağlacından önce ya da sonra virgül kullanılmaz. TAKSİTİNE değil TAKSİDİNE.

--heisenberg--

Editör kalitesi bayağı düştü gerçekten ya. Sanırım artık yol çevirdiklerini editör yapıyorlar.

aaabbbcccddd

Ya bunlar yazdıktan sonra okumuyor ya da okusa da anlamıyor.

Görüş Bildir