HDP Tartışması Sosyal Medyaya Taşındı: Twitter'da Ahmet Şık ve Cüneyt Özdemir Kavgası

 > 
27PAYLAŞIM

Habertürk’teki Türkiye’nin Nabzı programında HDP'ye televizyonlarda yer verilmediğini belirten Avukat Salim Şen'in sözleri üzerine programın sunucusu Didem Arslan Yılmaz’ın ifade ettikleri, yeni bir tartışma başlattı.

YouTube’da program yapan Cüneyt Özdemir’in açıklamaları ise, tartışmayı ekranlardan sosyal medyaya taşıdı.

Özdemir, HDP’lileri YouTube kanalına davet ettiğini söyledi. Ancak 4 ismin de “Meşgulüz” yanıtını verdiğini ifade etti.

Bu açıklamaya ise HDP’den istifa eden Ahmet Şık tepki gösterdi.

‘Türkiye’nin Nabzı’ programında HDP’nin ‘Darbeye Karşı Demokrasi Yürüyüşü’ ele alındı. Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu PerinçekCHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, ve Avukat Salim Şen’in katıldığı programda Şen, yıllardır HDP’ye televizyonlarda yer verilmediğini ve HDP’ye kendini ifade etme fırsatı tanınmadığını ifade etti.

Bunun üzerine Yılmaz, “Salim bey burası bir kamu televizyonu değil. Özel bir sektörüz. Bu bir tercihtir” dedi.

HDP'ye Habertürk Ekranında Söz Verilmemesini 'Burası Bir Kamu Televizyonu Değil' Sözleriyle Savunan Didem Arslan'a Tepki Geldi - onedio.com
HDP'ye Habertürk Ekranında Söz Verilmemesini 'Burası Bir Kamu Televizyonu Değil' Sözleriyle Savunan Didem Arslan'a Tepki Geldi - onedio.com

Yaptığı açıklamanın ‘savunma değil durum tespiti’ olduğunu söyleyen Arslan, “Bu tercihin nedenleri öyle veya böyle farklıdır. Ama zaman zaman bu ekranlarda da HDP’liler zamanında olmuştur” ifadelerini kullandı.

Mehmet Akif Ersoy’dan Yılmaz’a destek

Didem Arslan Yılmaz'ın açıklamasının ardından Habertürk sunucusu Mehmet Akif Ersoy, “PKK'yı terör örgütü olarak görmeyen ve kanlı eylemlerini açık seçik bir şekilde kınamayan kişileri ve ve temsilcileri tartışma programlarına evrensel yayıncılık ilkeleri ve kendi yayın çizgimizce davet etmiyoruz” ifadeleriyle Yılmaz’a destek verdi.

Ateş’ten canlı yayında açıklama

Habertürk TV programcısı Veyis Ateş de canlı yayınlanan bir programda Yılmaz’ın açıklamalarına destek verdi ve açıklamalarını sosyal medya hesabından paylaştı.

Özdemir: "Davet ettik, meşgulüz dediler"

Gazeteci Cüneyt Özdemir ise tartışmalar üzerine 4 HDP’liyi aradıklarını ancak kendilerine bu 4 ismin de “Meşgulüz” yanıtını verdiğini ifade etti.

Şık yanıt verdi: "Ana akım medya artıklarının kahkahasında kendini ele veren şu sinsilik"

Özdemir’in HDP’liler konusundaki açıklamalarında gülmesine tepki gösteren Şık, “Ana akım medya artıklarının kahkahasında kendini ele veren şu sinsilik Türkiye’deki medya düzeninin özeti” dedi.

Özdemir: "Buradan ekmek çıkmaz ama artık sana"

Bunun üzerine Özdemir ise, Şık’ın HDP’den milletvekili seçildiğini hatırlattı ve şu yanıtı verdi:

"Ah canım ya HDP’den seçil, istifa et ve hala duyar kas... Zor işin tabii... Buradan ekmek çıkmaz ama artık sana. Bence yeni mağduriyetler bulmalısın kendine..."

"Soytarılığı da sinsiliğiyle yarışıyor..."

İki isim arasındaki tartışma, Şık’ın “Soytarılığı da sinsiliğiyle yarışıyor ama yine de malum saraya, diğer soytarıların yanına kabul edilemiyor” ifadeleriyle devam etti.

"Biraz haysiyetin varsa milletvekilliğinden istifa ederdin"

Özdemir ise son olarak Şık'a "Berbat bir gazeteciydin, milletvekilliğini beceremedin, ola ola sosyal medyada bir trol oldun... Biraz haysiyetin varsa milletvekilliğinden istifa ederdin ama üç kuruşa tamah ettin... Soytarı görmek istiyorsan bir aynaya bak..." ifadelerini kullandı

"Bunu hala savunan HDP’lilere de Allah akıl fikir versin"

Cüneyt Özdemir daha sonra yaptığı paylaşımda ise, "HDP’den milletvekili seçilmiş, HDP’den istifa etmiş, utanmadan hesabına ‘İstanbul Millevekili’ yazmış. Girseydin bakalım seçime bağımsız ne oluyordu...
Madem bu kadar şahsiyetliydin neden vekilliği bırakamadın! Bunu hala savunan HDP’lilere de Allah akıl fikir versin!" dedi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir