Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

HDP'den Akdoğan ve Arınç'a Yanıt

 > 
3PAYLAŞIM

HDP Grup Başkan Vekili İdris Baluken, Yalçın Akdoğan'ın "HDP bundan sonra Çözüm Sürecinin ancak filmini yapar" sözlerine ve Arınç'ın "HDP, AK Parti'yi yok etmek için oluşturulmuş bir projedir" sözlerine yanıt verdi.

İnternet Haber'e konuşan İdris Baluken, Akdoğan'ın hangi sıfatla açıklama yaptığını bilmediklerini söyleyerek, "Yalçın Akdoğan bu açıklamaları hangi sıfatla yapıyor bilmiyoruz. Kendisinin şu anda bir yetkisi yok, hükümet yetkilisi de değil. Seçim dönemi boyunca bütün söylemleri mahkum edilmiş ve iflas etmiş bir politikacı. AKP'nin başarısızlığında gerçekten kendisinin antidemokratik söylemlerinin çok büyük katkısı oldu" dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu seçim sonuçlarını değerlendirmek üzere kabineyi toplamış, toplantı öncesi Yalçın Akdoğan şunları söylemişti:

'HDP bundan sonra Çözüm Süreci'nin ancak filmini yapar'

"HDP bundan sonra Çözüm Süreci'nin ancak filmini yapar. Yani 'Bal bal' demekle ağız tatlanmıyor, 'Barış barış' demekle de olmuyor. Madem yüzde 13 oy aldılar Kandil'e çağrı yapsınlar ve PKK'ya silah bıraktırsınlar."

'Güçlü bir ders almadıklarını gösteriyor'

Arınç'ın "HDP, AK Parti'yi yok etmek için oluşturulmuş bir projedir" sözlerini de değerlendiren Baluken; "Hala bu noktada olmaları sandıktan çıkan sonuçlarla ilgili güçlü bir ders almadıklarını gösteriyor." diye konuştu.

Baluken'in diğer açıklamalarından satır başları şöyle: 

'Mesaj son derece nettir'

Türkiye halkının vermiş olduğu mesaj bizce son derece nettir. Türkiye tek adam diktatçryası ve Başkanlık sistemi üzerine kendi geleceğini belirlemek isteyen Cumhurbaşkanı Erdoğan'a karşı çok net bir mesaj vermiştir. Halklarımız adına Türkiye'nin demokratik geleceğinin mesajı dün Türkiye'deki bütün sandıklarda çıkmıştır. Özellikle  HDP etrafında bir kenetlenmenin ortaya çıkmış olması, barışa, demokrasi, ögürlükçü, çoğulcu bir demokratik Anayasa'ya bütün Tükiye halkının duymuş olduğu özlemi ve bu konuda beslemiş olduğu heyecanı göstermiştir.

'AKP sandıkta darbe almıştır'

Seçim sonuçlarının şu açıdan herkes tarafından önemsenmesi gerekiyor; özellikle son iki ayda hem söylem düzeyinde hem de pratikte savaş politikalarını önceleyen, savaş mesajlarını veren, halka rağmen halka kendi doğrularını dayatmaya çalışan zihniyet ve anlayış dün sandıkta çok güçlü bir darbe almıştır.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir