Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Hastaların Gözünden: Meltem Işık'ın Fotoğraf Çekimiyle Beden Dismorfik Bozukluğu

-

Fotoğrafçı Meltem Işık, Londra'da gerçekleşen bir sergi için harika bir çalışmaya imza attı. Beden dismorfik bozukluğuna farkındalık yaratmak için birbirinden güzel fotoğraflar çeken Meltem Işık'ın çalışmalarına gelin birlikte bakalım.

Kaynak: https://metro.co.uk/2018/11/20/powerful-...

Fotoğrafçı Meltem Işık, beden dismorfik bozukluğuna vurgu yapmak için birbirinden harika fotoğraflar çekti.

"Dysmorphia" kelimesi Yunan mitolojisinde çirkinliği temsil etmektedir. Dis; anormal, morfo ise şekil anlamına gelir. Beden dismorfik bozukluk ise kişinin bedenini algılamada bilişsel bir çatışma yaşamasıdır.

Bu bozukluğa sahip olan kişi, kendi bedeninde var olan bir kusuru gerçekte olandan daha kötü algılar ve bu kusuru felaketleştirir.

Bu bozukluğa sahip olan insanlar, gerçekte böyle bir kusura sahip olmasa bile tamamen hayali bir kusura karşı da böyle bir obsesyon geliştirebilir. Meltem Işık da çektiği fotoğraflarda beden dismorfik bozukluğa sahip olan insanların kendilerini nasıl gördüklerini yansıtmış.

Meltem Işık'ın fotoğrafları Londra'da Zebra One Gallery'de 'Identity Exhibition' isimli sergide 24 Kasımdan 9 Aralığa kadar sergilenecek.

Sergi gelirinin bir kısmı da Britanya'da bulunan, beden dismorfik bozukluğuna farkındalık yaratması için 'BDD Foundation' isimli kuruma bağışlanacak.

"Bu sergi; deneyimler, toplum ve medya tarafından şekillenen öz algımızın nasıl oluştuğunu inceliyor."

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
jokeren

hersey sanat oldu

geciciex

bu ben yav

Görüş Bildir