Güney Kore'de Kozmetik İçin Hayvan Deneyleri Tarihe Karışıyor

 > -

Güney Kore’deki şirketler, 2018 yılından sonra hayvanlar üzerinde kozmetik ürünler için deney yapamayacak.

Hayvanlar üzerinde deneyler yapılmasını engellemeyi amaçlayan bir kuruluş olan “Cruelty-Free International” , son iki yıldır Güney Kore Hükümeti ile işbirliği içerisindeydi. Güney Kore Ulusal Meclisi’nin kabul ettiği yasa tasarısı, birkaç gün içinde Güney Kore Başkanı Park Geun-hye tarafından imzalanacak. Böylelikle Güney Kore, hayvanlar üzerinde kozmetik deneyler yapılmasını yasaklamış ve hayvan deneyleri yapılarak piyasaya sürülen kozmetik ürünlerin ülke sınırları içerisinde satılmasını engellemiş olacak.

“Hayvanlar üzerinde kozmetik ürünlerin test edilmesine son” kampanyasına Avrupa Birliği ülkeleri, Hindistan, İsrail ve Norveç de katılmıştı.

Her sene dünyada 115 milyona yakın hayvan, kozmetik/tıbbi deneyler sebebiyle korkunç prosedürlere katlanmak zorunda kalıyor; fareler, kurbağalar, köpekler, kedi, tavşan, maymunlar büyük acılar çekiyor, inanılmaz haksızlıklara uğruyorlar.

Umarız Güney Kore’nin aldığı bu güzel karar diğer ülkelere de cesaret verir ve hayvanları kozmetik deneylerde kullanan tüm ülkeleri deneyler hakkında alternatif yöntemleri uygulamaya yöneltir.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Avrupa BirliğiHindistanİsrailKoreNorveç
Görüş Bildir