Görüş Bildir
Haberler
Google Street View Artık Türkiye Sokaklarında!

etiket Google Street View Artık Türkiye Sokaklarında!

ATKN
22.10.2015 - 14:54 Son Güncelleme: 22.10.2015 - 16:18

Google Haritalar'da uzun süredir sabırsızlıkla beklediğimiz Sokak Görünümü (Street View) özelliği nihayet Türkiye’ye de geldi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Bugünden itibaren hem web hem de mobil platformlarda kullanıma açılan özellik web’de Google Haritalar’ın içinde, mobilde ise Street View isminde ayrı bir uygulama olarak yer alıyor. Haritalarda herhangi bir yeri arattığınızda sağ altta yer alan insan simgesine tıklayınca Google’ın kaydettiği sokak ve caddeler maviye boyanıyor. Mavi yollar gezip görebileceğiniz yerler anlamına geliyor. Buradan oklar yardımıyla istediğiniz sokağa girip çıkabiliyorsunuz.

Gelen yorumlara bakılırsa Street View’in kapsamadığı en ufak bir köy bile yok. Özelliği an itibarıyla denemeye başlayabilirsiniz.

Sokak Görünümü fotoğraflarını kimler nasıl çekiyor?

Sokak Görünümü fotoğraflarını kimler nasıl çekiyor?

Google Street View hizmetinin oluşmasını sağlayan 360 derecelik fotoğraflar, kameralar ile donatılmış otomobillerin yanı sıra, Street View Trekker (Sokak Görünümü Yürüyüşçüleri) tarafından da çekiliyor. 15 kameranın yer aldığı 18 kg ağırlığındaki çanta ile sokak sokak dolaşan bu yürüyüşçüler günde yaklaşık 8 saat dolaşıyor ve Google’dan aylık 1500 dolar civarında maaş alıyor.

Eğer siz de Google Street View ekibin bir parçası olmak ve sokak sokak gezerek Street View hizmeti olmayan yerlere bu hizmeti getirerek para kazanmak istiyorsanız buradaki formu doldurup başvurunuzu gönderebilirsiniz.

Google Sokak Görünümü nasıl kullanılır?

Google Sokak Görünümü nasıl kullanılır?
  • Masaüstünde:

Google Maps (google.com/maps) adresine gidin. Sağ alt köşede bulunan insan figürünü harita üzerinde herhangi bir yere sürükleyip bırakın. Yön işaretlerini kullanarak gezintiye başlayın.

Sokak Görünümü modunu görüntülemek istediğiniz yere uzunca basarak o yeri işaretleyin. Alt kısımda çıkan bilgiler bölümü üzerinden Street View seçeneğine tıklayın. Ardından sağa, sola, yukarı ve aşağıya kaydırma hareketleriyle ve yön işaretleriyle gezintiye başlayın.

LOG ve WebMasto

İçeriğin Devamı Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
238
62
38
27
26
26
23
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Dave Redwyn

Sonunda ya yandex'te sürünüyoduk

the_war

iyiymiş, insanlar artık canları sıkılınca google haritalarda gezintiye çıkarlar :) bu arada ilkokulu okuduğum ve çocukluğum geçtiği yerlere baktım, aynı so... Devamını Gör

birbenvardı

İyi olmuş güzel olmuş, hemen girdim baktım sarıyere. Bildiğin ablamla kafede çay içerken bizi çekmiş amk herifler :D mayıs 2014 yazıyo.