Google'dan Akıllı Telefonu VR Kamerasına Dönüştüren Uygulama

 > 
11PAYLAŞIM

Google’ın Cardboard’u sayesinde sanal gerçeklik videoları izlenebiliyor veya oyunlar oynanabiliyor. Ancak sanal gerçekliğe özel videolar hazırlamak için genelde çok yüksek fiyatlara satılan ekipmanlara sahip olmak gerektiğinden bu içerikleri hazırlamak pek de kolay olmuyor. Google‘ın yeni hazırladığı uygulama ise sanal gerçeklik videosu hazırlamayı çok daha kolay hale getiriyor. 

Android 4.4 ve üzeri cihazlarda çalışan uygulama oldukça kolay ve anlaşılır bir arayüze sahip. Videoyu kaydetmeye başlamak için telefonu dik şekilde tutmak ve ekranda gösterilen klavuz çizgilere bakarak yavaş bir şekilde etrafı çekmek gerekiyor. 

Eğer hızlı bir şekilde çekim yaparsanız videoyu yeniden kaydetmeniz gerekebiliyor. Panaroma tamamlandığında birkaç saniye boyunca uygulama bu görüntüleri işliyor ve sanal gerçekliğe uygun hale getiriyor. 

Sonrasında ise kaydı gerçekleşen bu görüntüleri sanal gerçeklik gözlüğü vasıtasıyla izlemek mümkün oluyor. Google, uygulamanın trafikte veya yürürken kullanılmaması gerektiği konusunda uyarıyor

Uygulamayı buradan inceleyebilir ve indirebilirsiniz

LOG

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir