Görüş Bildir
Haberler
Google Akıllı Takvim Uygulaması Timeful'u Satın Aldığını Açıkladı

Google Akıllı Takvim Uygulaması Timeful'u Satın Aldığını Açıkladı

Onedio Medya
05.05.2015 - 10:12 Son Güncelleme: 05.05.2015 - 12:13
İçeriğin Devamı Aşağıda

Google, Gmail’in resmi blogu üstünden yaptığı resmi açıklamayla akıllı takvim ve görev yönetimi uygulaması Timeful ‘u satın aldığını duyurdu.

Timeful, zamanınızı, görevlerinizi ve yapılacaklar listesinizi bir araya getiren bir asistan uygulaması. Google’ın bu satın almayı Gmail blogu üstünden duyurması da bir anlamda Timeful’un kullanım alanları konusunda bilgi veriyor. Timeful, Gmail içerisinde Google Apps’lerle konuşabilir hale getirilerek Gmail’i çok daha aktif ve efektif kullanılabilir kılacak. Timeful ile hatırlatıcılar, yapılacaklar listesi ve görev yönetimleri çok daha basit bir şekilde gerçekleşecek.

Timeful da resmi sitesi üstünden yaptığı açıklamayla birlikte önce kullanıcılarına, sonra da bugüne dek Timeful’a destek olan Khosla Ventures, Kleiner Perkins, Greylock, Data Collective, Pitango ve AGrade gibi yatırımcı şirketlere teşekkür etti. Timeful, uygulama mağazasından indirilmeye devam edebilecekken, Timeful ekibinin Google içinde yeni projelere yelken açacağı da belirtildi. Son olarak isteyen kullanıcıların şu ana kadar ki tüm verilerini Timeful üstünden indirebildiğini de ekleyelim.

Timeful geçtiğimiz yaz iOS uygulamasını piyasaya sürmüştü. Uygulama şimdilik Android için yok fakat Google tarafından satın alınmasıyla birlikte bir ihtimal uygulamanın Google Play’de gözükmesi de mevcut. Bir diğer alternatif ise Timeful isminin bir kenara bırakılıp, Timeful ile Google’a bağlanan yeteneklerin Gmail’in kendi içerisinde aynı dinamikte ayrı bir proje gerçekleştirmesi. Çalışma şekli her ne olursa olsun Google’ın Inbox, Takvim ya da Gmail gibi ürünleri içerisinde Timeful’un teknolojisini görüyor olacağız.

Webrazzi

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0