Google 2015’te 780 Milyon “Zararlı Reklam” Temizledi

 > -

Google 2015’te hiç olmadığı kadar meşguldü. Açıklanan verilere göre, kullanıcıları yanlış yönlendirip reklamlara tıklatan ve bu sayede kötü amaçlı yazılım yayan yayıncılar engellendi.

İnternetteki spam bataklığı ve tek tık ile başınıza gelebilecekler gün geçtikçe arttı. Google’ın raporuna göre, 2015’te Google bu zararlı reklamlardan 780 milyon adedini engelledi. Şirket 2014’te 524 milyon, 2013’te ise 350 milyon potansiyel zararlı içerik ve reklam kaldırdığını belirtmişti. Yeni rapora göre Google, 2015’in her bir saniyesinde bir zararlı içeriği ortadan kaldırdı.

Bu zararlı reklamlar sahte ürünleri, onaylanmamış ilaçları, kilo verme sahtekârlıklarını, istenmeyen yazılımları ve “Tek Tıkla Ulaşın” manşetleri ile insanları yanlış yerlere yönlendiren bağlantıları içeriyor. Eğer bu durum devam ederse, Google’ın algoritmaları ve 1000’in üzerinde çalışanı, 2016’ta bir milyarın üzerinde zararlı reklamı ortadan kaldırabilir.

Şirket aynı zamanda 25.000 mobil uygulamada reklam göstermeyi durdurdu ve 1.4 milyon reklam başvurusunu şartların uygun olmadığı sebebiyle reddetti. Kullanıcılar ise reklamlar ile ilgili Google’a 4 milyar adet geri bildirim gönderdi.

Gelecekte ise Google, kilo verme ürünleri ve zararlı yazılımları içeren reklamlara karşı savaşa devam etmeyi planlıyor.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

2016DeepMindGoogle
Görüş Bildir