'Hedef Anıtkabir' Haberi Sonrası Genelkurmay'dan '19 Mayıs' Açıklaması

 > -

Genelkurmay Başkanlığı, sosyal medyada yer alan 'IŞİD tehdidi nedeniyle Anıtkabir, 19 Mayıs'ta halka kapatılacak' iddialarına bilgi notuyla açıklık getirdi ve Anıtkabir'in 19 Mayıs'ta açık olacağını gösteren bir program yayınladı. İstihbarat birimlerine dayandırılan ve bugün basında yer alan bir haberde, IŞİD'in yeni hedefinin 19 Mayıs'ta Anıtkabir olduğu öne sürülmüştü. Öte yandan Emniyet Genel Müdürlüğü de, IŞİD tarafından gerçekleştirilmesi muhtemel saldırılara ilişkin 81 ilin emniyet müdürlüklerini 'gizli' ibareli bir yazıyla uyardı...

Genelkurmay’ın resmi internet sitesinden ‘Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’ etkinlikleri kapsamında 19 Mayıs Perşembe günü gerçekleştirilecek programa ilişkin paylaştığı bilgi notunda Anıtkabir’in 19 Mayıs’ta halka açık olacağı belirtildi.

Genelkurmay Başkanlığı’nın açıkladığı ‘Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’ programı şöyle:

“Anıtkabir, ‘Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’ etkinlikleri kapsamında, 19 Mayıs 2016 Perşembe günü 09.00-16.00 saatleri ile 19.00-22.00 saatleri arasında halkımızın ziyaretine açık bulundurulacaktır.

Sancar, Nobel Ödülü'nü Anıtkabir Komutanlığı'na teslim edecek

Ayrıca aynı gün 16.00-19.00 saatleri arasında ziyarete kapalı olarak, ‘Prof.Dr. Aziz Sancar’ın Nobel Ödülünü Anıtkabir Komutanlığına Teslim Töreni, ‘Mehmetçiğin Gözüyle Mehmetçik’ konulu karakalem resim sergisi açılış töreni yapılacaktır. Açılışı müteakiben sergi 22 Mayıs 2016 Pazar günü saat 17.00’ye kadar halkımızın ziyaretine sunulacaktır.”

Aziz Sancar: 'Ödülü 19 Mayıs’ta Anıtkabir'e Bırakacağım' - onedio.com
Aziz Sancar: 'Ödülü 19 Mayıs’ta Anıtkabir'e Bırakacağım' - onedio.com

Ne oldu?

İstihbarat birimlerinin 'IŞİD’in büyük şehirlerde 10 farklı eylem' ve '19 Mayıs'ta  Anıtkabir’e saldırı' planladığını yönünde raporu bugün basına yansımıştı. 

HaberTürk'te yer alan haberde, MİT'in ABD Büyükelçiliği ve Ankara’nın Cebeci semtindeki askerlik şubesinin de hedefte olduğu uyarısında bulunduğu belirtildi.

Emniyet de IŞİD tarafından gerçekleştirilmesi muhtemel saldırılara ilişkin 81 ilin emniyet müdürlüklerini 'gizli' ibareli bir yazıyla uyarmış

AA'nın Emniyet yetkililerine dayandırdığı habere göre ise, Emniyet Genel Müdürlüğü'nün 81 ilin emniyet müdürlüğüne gönderdiği ve "gizli" ibaresi olan yazıda, 19 Mayıs öncesinde IŞİD'in başta asker ve polis noktaları olmak üzere, kritik önemi olan kamu binalarına yönelik saldırı ihtimaline karşı, gerekli tedbirlerin alınması istendi.

Sosyal medyadan yansımalar...

Sizce 'Anıtkabir'e yönelik saldırı' haberi ziyaretçi sayısını etkiler mi?

Evet etkiler
Hayır etkilemez

Onedio Gündem'i Facebook'tan takip etmeyi unutmayın!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

2016Amerika Birleşik DevletleriAnkaraIŞİDNobelPolis
Görüş Bildir