Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Gelinler Firarda! Evliliğin Kıyısından Dönen İnsanların Kendilerine Göre Haklı Nedenleri

238PAYLAŞIM

"Nikah masasında terk etmek mi, öyle ölmez ya füze at" dediğinizi duyar gibiyiz. Olaya terk edilen değil de bir de terk eden tarafından bakıyoruz. TheChive kaynaklı bu yazıda düğünden kaçan gelinler neden kaçtıklarını anlatıyor. Keyifli okumalar!

Kaynak: https://thechive.com/2018/09/06/runaway-...

1. "Onunla orada buluşmam ve oraya vardığım gün evlenmemiz gerekiyordu."

"Nişanlım alkolikti ve bana kötü davranıyordu. Beni aldattı ve tüm suçu ailemin üzerine attı, ondan ayrılmaya çalıştığımda ise bunu kabul etmedi. Ben de uyumlu davrandım, ailemden uzak bir şehirde evlenmeyi ve orada yaşamayı kabul ettim. Onunla orada buluşmam ve oraya vardığım gün evlenmemiz gerekiyordu. Ama o uçağa binmedim, telefon numaramı değiştirdim ve çalıştığım işten istifa ettim."

– turbie

2. "O an bütün bu olanların hatadan başka bir şey olmadığını anladı."

"Annem, babamı nikah günü terk etti. Tahminimce, otoparka kadar gitmişti ama o an bütün bu olanların hatadan başka bir şey olmadığını anladı. Babam, kontrol delisi bir alkolikti ve gayet iyi bir işte çalışmasına rağmen çok cimriydi. Annem, alyansını kendisi aldı ve tüm düğün masraflarını babamın hiçbir katkısı olmadan kendisi karşıladı. Ve bu olayın kahrını kendi başına çektiğini fark etti. Bir çocuğun bu ortamda yetişmesini istemedi. 

En yakın arkadaşına, düğüne gelmeyeceğini ve kendi ödediği bu parti ve ikramların tadını çıkarmalarını söyledi. Sonra da gitti."

– Vaguely_Saunter

3. "Arkadaşım bu kadarını da kaldıramadı ve çekip gitti."

"Bu olay benim değil arkadaşımın başına geldi. Düğün günü birlikte kuafördeydik. Arkadaşımın nişan yüzüğü parmağındaydı. Çalındı mı yoksa kayıp mı oldu bilmiyorum ama kuaförden çıktığımızda yüzük parmağında değildi. 

Nişanlısı yüzüğün kaybolduğunu öğrenince çıldırdı, arkadaşımın annesini yüzüğü çalmakla suçluyordu. Evet, kendisi ve arkadaşımın annesi geçmişte sorunlar yaşamışlardı ama yüzüğü çalmasının imkanı yok!

Neyse, arkadaşımdan özür diledi ve düğün devam etti. Ama nikah masasında, annesinin yüzüğü çalmasıyla ilgili bir şaka yaptı. Arkadaşım bu kadarını da kaldıramadı ve çekip gitti."

– PwrFlower

4. "Olanlara hâlâ aklım ermiyor."

"Geçen sene, düğünümden iki hafta önce terk edildim. Buna daha hazır olmadığı, zamana ihtiyacı olduğunu söyledi. 4 yıldan fazla zamandır sevgiliydik ve 1 yılı aşkın süredir nişanlıydık. Olanlara hâlâ aklım ermiyor. Meğerse beni aldatıyormuş. Bunu öğrenmem aylarımı aldı ve daha biz birlikteyken insanlar bana gelip "Siz birlikteyken bunu sana nasıl yapar?" diyorlardı. Daha önceden söyleseniz olmuyordu sanki? Birlikte kurduğumuz gelecek hayali ve ona duyduğum aşk gözlerimi kör etmişti. Tüm bu olanlara hazırlıksız yakalanmıştım. 10 ay geçti anca toparlanıyorum."

– kirsten714

5. "Lezbiyen olduğu için evlenemeyeceğini itiraf etti."

"En yakın arkadaşım, nişanlısını düğünden bir gece önce terk etti. Olay, 90'ların başında Texas'da geçmişti. Düğünden bir gece önce birlikte oturuyorlardı. Arkadaşım, nişanlısına başından beri lezbiyen olduğunu ancak bu gerçeği kendisinin bile kabul edemediğini, bu yüzden onunla evlenemeyeceğini söyledi. 

İkisi için de zor bir durumdu ama çok geç olmadan bu gerçeği itiraf etmesi herkes için daha iyiydi."

– clearly_i_mean_it

6. "Damadın arkadaşımı aldattığı kız 19 yaşındaydı."

"Bir arkadaşım düğün gününde müstakbel kocası tarafından aldatıldığını öğrendi. Onu aldattığı kız da düğüne davetliydi. Düğün için yapılmış tüm hazırlıklara, gelinin damadı ne kadar sevdiğine şahit oldu. Tüm bunlara dayanamadı ve göz yaşları içinde geline olanları itiraf etti. Damadın arkadaşımı aldattığı kız 19 yaşındaydı, sanırım bir arkadaşının kız kardeşiydi. 

Gelin başka bir şehre taşındı ve şu an bir kadınla birlikte. Damadın başına bu olaydan sonra neler geldi bilmiyorum."

– metasymphony

7. "10 yıl geçti ama o adamın kalbini kırmışım gibi hissediyorum."

"Düğün gününde değil de düğünün olduğu hafta terk ettim. O işe gidene kadar bekledim, gittikten sonra da tüm eşyalarımı arabaya tıktım. Başka bir adamla bir adaya kaçtım. Ben 18 yaşındaydım, nişanlım ise 25 yaşındaydı. Bir gün uyandığımda buna artık dayanamayacağıma karar verdim. Ne yapayacağıma dair hiçbir fikrim yokken evlenemezdim. 10 yıl geçti ama o adamın kalbini kırmışım gibi hissediyorum. Ben hayatıma devam ediyorum ama o, bu olayda takılı kaldı. Onu en son gördüğümde hala bu ilişkiye bir şans vermemizi söylüyordu."

– MoonStruckBear

8. "Maymun gözünü açmıştı, onun manipülasyonlarını artık görebiliyordum."

"Erkek arkadaşımı nikah masasında terk etmedim, ama 1 yıllık nişanlımdan ayrılmıştım. Bir ev almıştı ve harika bir işi vardı. WoW adlı bir oyun oynuyordum ve oyun sayesinde yeni arkadaşlıklar kurmuştum. Nişanlımla birlikteyken ki ben ile oyun oynarken ki benin aynı kişi olmadığını fark etmiştim. Nişanlım, kendi istediği olsun diye sizi manipüle etmeyi çok iyi bilirdi. Zaman ilerledikçe onunla mutlu olmadığımı anladım. Onun istediği gibi silik bir ev kadını olmak istemiyordum. Eğlendiğim her şeyden beni uzaklaştırıyordu. Bütün bunları WoW oyununda tanıştığım arkadaşlarım sayesinde anladım. Bir gün çimleri biçerken ondan ayrılıp ailemin yanına geri taşınmayı düşünmüştüm ama bu fikir o an neden aklıma geldi bilmiyorum. 

Nişanlım bir yolculuğa çıkmıştı. Dönüş vakti yaklaştıkça içimde bir endişe hissediyordum ve gelmesini istemiyordum. Bir gün oyundan arkadaşlarımla mesajlaşmalarımı gördü. İçlerinde kötü bir şey yoktu ama o, öyleymiş gibi davrandı. Nişanı atmıştık. Maymun gözünü açmıştı, onun manipülasyonlarını artık görebiliyordum ve onunla tüm bağlantılarımı kopardım. Bu olaydan bir yıl sonra da şu an evli olduğum adamı buldum!"

– Zenith931

9. "Düğünden bir gün önce müstakbel kocasını terk etti ve rahibe manastırına kapandı."

"35 yaşında, bakire ve dini bütün bir kadındı. Düğünden bir gün önce müstakbel kocasını terk etti ve rahibe manastırına kapandı. Galiba bu işin kazananı Tanrı oldu."

– nmuncer

Birbirinden ilginç bu kaçış hikayeleri arasında sizce en ilginç olan hangisiydi? Böyle bir olaya şahit olduysanız da yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın❣️  

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
askito-muyum-ben

Ablam cok problemli bir 2 yıldan sonra eski nişanlısını düğünden 2 gün önce terk etmişti. Şu an başkasıyla evli. O düğün kiyafetimi de aceleyle içime sinmeyerek almıştım zaten iyi oldu akdjfkslsls

Görüş Bildir