Gaziantep'te Peş Peşe Cinayetler: 9 Ölü

-
Abone ol

Gaziantep'te iki mahallede birkaç saat arayla işlenen iki silahlı saldırıda 9 kişi öldü. Boşanmak isteyen eşi Tuba Taş ve 3 yakınını pompalı tüfekle öldürüp kaçan Yusuf Taş isimli kişinin Sam Mahallesi'ne giderek soyadları Taş olan 5 kişiyi daha öldürdüğü ihtimali üzerinde duruluyor. Tuba Taş’ın bir süre önce Cumhuriyet Başsavcılığı’na koruma başvurusunda bulunduğu öğrenildi. Polis, kaçan Yusuf Taş'ı arama çalışmalarını sürdürürken Adli Tıp Kurumu'na getirilen cenazeler, otopsi işlemlerinin tamamlanmasının ardından yakınlarına teslim edildi.

Gaziantep kent merkezindeki Düztepe Mahallesi'nde dün gece Yusuf Taş'ın boşanmak isteyen eşi Tuba Taş ve 3 yakınını pompalı tüfekle öldürüp kaçtı.

Eve av tüfeğiyle gitmiş

Olay, gece yarısı Düztepe Mahallesi’nde meydana geldi. Yusuf Taş, altı aydır ayrı yaşadığı Tuba Taş’ın kaldığı teyzesi Şenel Çakmak’ın evine gitti. Yanında av tüfeği bulunan Taş, rastgele ateş etmeye başladı. Saçmalara hedef olan Tuba Taş, teyzesi Şenel Çakmak ve evde bulunan Ahmet Çakmak olay yerinde yaşamını yitirirken Duran Taş ise götürüldüğü hastanede hayatını kaybetti. İsmi öğrenilemeyen iki kişi de yaralandı.

Bütün aileyi tehdit ediyordu

Gaziantep’te özel güvenlik görevlisi olarak çalışan Yusuf T., 4 yıl önce uzaktan akrabası Tuğba T. ile evlendi. 3 yıl önce Belinay adını verdikleri kızları dünyaya gelen çift, bir yıl önce İstanbul’a taşındı. İstanbul’da garsonluk yapmaya başlayan Yusuf T. ile eşi Tuğba arasında geçimsizlik başladı. Aile huzuru kalmayan Tuğba T. kızı Belinay’ı da alarak 5 ay önce Gaziantep’e döndü ve teyzesi Şenel Çakmak’ın, kentin  Düztepe Mahallesi’ndeki evinde yaşamaya başladı.

Bu sürede eşi Yusuf’un yakınlarıyla görüşmeyi sürdüren Tuğba T., onlara boşanmak istediğini söyledi. İddiaya göre eşinin kuzenleri bile Tuğba T.’yi haklı buldu. Yakınları, barışmak için aracı olmasını istediği Yusuf T.’yi eleştirdi ve boşanmalarını istedi. 

Eşi Tuğba’nın yanı sıra yakınlarının bile kendisini haksız bulmasına öfkelenen Yusuf T., iddiaya göre sık sık telefonla ayrılmaları halinde Tuğba T. ve destek verenleri öldüreceği tehdidinde bulundu.

Korunma talebinde bulunacaktı

Yakınlarının anlattığına göre Tuğba T.’ye, eşi Yusuf’un tehdit telefonları son dönemde iyice sıklaştı. Bunun üzerine Tuğba T., yakınlarının da yönlendirmesiyle hem boşanma davası açma, hem de koruma talebinde bulunma kararı aldı. Bu karar için hazırlık yapan Tuğba T.’nin, savcılığa giderek tehdit edildiği için koruma talebinde bulunmak istediği, yakınları tarafından dile getirildi.

İstanbul'dan gelip katliam yaptı

İddiaya göre, tüm çabalarına rağmen eşini ve yakınlarını ikna edemeyen Yusuf T., dün İstanbul’dan Gaziantep’e geldi.

Telefonla ulaştığı eşi Tuğba T.’ye görüşme isteğini iletti ancak olumsuz yanıt aldı. Bunun üzerine eşinin evinde kaldığı teyzesi 39 yaşındaki Şenel Çakmak’ı aradı.

Eşinin teyzesinin olumlu yanıt vermesi üzerine Yusuf T. dün gece yarısı Düztepe Mahallesi'ndeki eve gitti. Şenel Çakmak, 16 yaşındaki oğlu Ahmet Can Çakmak, 22 yaşındaki amcasının oğlu Turan T. ile kimlikleri henüz öğrenilemeyen 2 yakını ile kızı Belinay’ın da bulunduğu evde Yusuf T., eşi Tuğba’ya barışma ve yeniden bir araya gelme talebini iletti.

Tüfekten çıkan saçmalara hedef olan Tuğba T., Turan T., Şenel Çakmak ve Ahmet Can Çakmak öldü, ismi öğrenilemeyen 2 kişi yaralandı.

Bu arada katil zanlısı Yusuf T.’nin ayrı yaşadığı eşinin amcasının oğluyla evlendirilmek istendiği de iddia edildi.

Sadece kızına ateş etmedi

Sadece evde bulunan 3 yaşındaki kızı Belinay’a ateş etmeyen Yusuf T., cinayetlerin ardından olay yerinden kaçtı. Silah seslerini duyan komşularının ihbarı üzerine olay yerine gelen polisler, evde 4 ceset ve 2 yaralıyla karşılaştı. Yaralılar hastaneye kaldırılırken, ölenlerin cesetleri olay yerinde yapılan inceleme sonrası otopsi için Adli Tıp Kurumu morguna gönderildi.

Aranırken 5 kişiyi daha öldürdü

Polis katliam yapan Yusuf T.’yi her yerde ararken, sabah saatlerinde kent merkezine 5 kilometre uzaklıktaki Sam Mahallesi’nde, yaşayan Yusuf T.’nin kuzeni Türkan T.’nin çalıştığı halı atölyesine gitmemesi üzerine durum yakınlarına iletildi. Yakınları gittikleri evin önünde kan izleri görünce durumu güvenlik güçlerine bildirdi.

İhbar üzerine gelen ve çilingir yardımıyla içeri giren güvenlik güçleri evde Yusuf T.’nin amcası 45 yaşındaki Mustafa, yengesi 44 yaşındaki eşi Gülay ile kuzenleri 20 yaşındaki Türkan, 16 yaşındaki Furkan ve 14 yaşındaki Gül T.’nin cesetleriyle karşılaştı. Yapılan incelemede 5 kişilik ailenin tabanca ile açılan ateş ile uyurlarken öldürüldüğü belirlendi.

Polis, 9 kişiyi katlederek kaçan Yusuf Taş'ı "çok tehlikeli" anonsu ile arama çalışmalarını sürdürüyor.

DHA, CHA, İHA

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir