Görüş Bildir
Haberler
Gazeteci Emel Yıldırım Hayatını Kaybetti! Emel Yıldırım Kimdir? Kaç Yaşında ve Nereli?

Gazeteci Emel Yıldırım Hayatını Kaybetti! Emel Yıldırım Kimdir? Kaç Yaşında ve Nereli?

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve gazeteci Emel Yıldırım geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Ölüm haberinden sonra çok sayıda insan üzüntüye boğuldu. Sayısız taziye mesajları atılırken, gazeteci Emel Yıldırım'ın hayatı da merak konusu oldu. Peki Emel Yıldırım kimdir? Kaç yaşında ve nereli? İşte tüm merak edilenler...

İçeriğin Devamı Aşağıda

Emel Yıldırım; CHP’de İletişim, Tanıtım, Basın ve Halkla İlişkiler Genel Başkan Yardımcılığı görevini üstlenmişti. Ancak gelen ölüm haberi ile herkesi üzüntüye boğdu. Sayısız taziye mesajlarının ardından gazetecinin hayatı da merak edilenler arasındaydı. İşte tüm merak edilenler...

Emel Yıldırım Kimdir? Kaç Yaşında ve Nereli?

Emel Yıldırım Kimdir? Kaç Yaşında ve Nereli?
 • Emel Yıldırım, 1959 yılında Aydın’da doğdu.

 • Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Basın ve Yayın Yüksek Okulu’ndan 1980 yılında mezun oldu.

 • 1986 yılına kadar Başbakanlık Basın Merkezi’nde iç haberler sorumlusu olarak görev yaptı. Anadolu Ajansı’nda muhabir, ATV’de Ankara’dan her gece canlı olarak sunulan“Son Durak” haber programında program yapımcısı, kurucu kadrosunda yer aldığı CNN Türk’te 10 yıl boyunca Ankara Temsilci Yardımcısı olarak çalıştı.

 • Gazetecilik kariyerine ek olarak, 1989, 1994 ve 1999 yerel seçimlerinde Ankara’nın Çankaya ilçesinde SHP ve CHP’nin medya ve propaganda çalışmalarını yürüttü. 1989 – 1995 yılları arasında Çankaya Belediyesi’nde basın danışmanı olarak çalıştı. Bir yıl Norveç’te, bir yıl da Amerika’da yaşadı.

 • 18 Aralık 2010’de gerçekleştirilen CHP 15. Olağanüstü Kurultayı’ndan 12 Haziran 2011 Genel Seçimleri’ne kadar CHP Genel Merkezi’nde Tanıtım Basın ve Propaganda’dan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı’nda oluşturulan Seçim ve Propaganda Koordinasyon Komitesi’nde görev aldı.

 • CHP’nin 17-18 Temmuz 2012 tarihlerinde gerçekleştirdiği 34. Olağan Kurultayı’nda Parti Meclisi Üyesi seçildi. 

 • Gezi olayları sürecinde (Mayıs-Haziran-Temmuz 2013) CHP Genel Merkezi’nde kurulan kriz masası koordinatörlüğünü üstlendi.

 • Ağustos 2013’ten itibaren, Genel Merkez tarafından PM üyeleri ve milletvekillerinden oluşturulan Doğu – Güneydoğu Heyeti’nde yer aldı. Bu çalışma kapsamında Doğu ve Güneydoğu bölgelerinde il, ilçe ve köylerde gerek bölge halkı gerek STK’larla görüşmeler gerçekleştirdi.

 • 8 Mayıs 2014’de İletişim Tanıtım Basın ve Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak Merkez Yönetim Kurulu’nda (MYK) görev aldı.

 • 5 – 6 Eylül 2014 tarihlerinde yapılan 18. Olağanüstü Kurultayı hazırlamak üzere oluşturulan beş kişilik Kurultay Komitesi’nde yer aldı.

 • Profesyonel meslek hayatı ve siyasi kariyerinin yanı sıra, 2010 yılında, yazdığı bir öykü ile Kültür Bakanlığı’nın düzenlediği uzun metraj sinema filmi senaryo yarışmasını kazanarak ödül aldı.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
5
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın