Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Hangi Kafayla Açıldığı Bilinmeyen Fazlasıyla Gerçek 15 Enteresan Dava

 > -

1. Tanrının eli!

Pavel Mircea, 20 ylını hapiste geçirmiş biri olarak Tanrı’ya sahtekarlık ve ağır kusur nedeniyle dava açmaya çalıştı. Tanrı’nın vaftizde vaadettiği gibi onu, kötülükten korumada başarısız olduğunu belirten ve bunun da sözleşmenin ihlali olduğunu iddia ederek Tanrı'nın temsilcisi kabul ettiği Romen Ortodoks Kilisesine dava açtı.

2. Sarhoşken ben, ben değilim!

Robert Lee Brock, 1995’den beri cezaevindeydi fakat hayatında bazı değişiklikler yapma gereği duydu ve akıl hastanesine gitmeye karar verdi. Bu amacı gerçekleştirmek uğruna en parlak fikri ise kendisine dava açmak olacaktı. Sarhoşken suç işlediğini iddia ederek dini inançlarını ihlal ettiğini bunun da temel haklarını ihlal ettiği anlamına geldiğini söyleyerek kendine dava açtı.

3. Ne münasebet canım! O bana benziyor.

Eski ünlü basketbolcu Michael Jordan'a benzerliği ile tanınan Allan Heckard bu durumdan oldukça rahatsız çünkü ona göre MJ ona benziyor. Yüzünün karakteristik haklarının kendisinde olduğunu iddaa eden ve insanların sürekli benzetmesinden dolayı ruhsal çöküntü yaşadığını ileri süren adam MJ ve Nike’a 832 miyon dolarlık tazminat davası açtı.

4. 'Karma'nın Kârlısı

Mekan içinde kayarak düşen ve kuyruk sokumu kemiğini kıran müşterisi bayan Amber Carson'a restaurant 113 bin 500 dolar tazminat ödemeye mahkum edilir. Genç kız, restaurantta tartıştığı sırada sevgilisine attığı meşrubat şişesine 30 saniye sonra basıp düşmüştür.

5. Bu da sana kapak olsun!

19 yaşındaki Carl Truman, ellerini ezdiği gerekçesiyle komşusunu dava eder. Truman, komşusuna ait otomobilin jant kapaklarını çalmaya çalışırken direksiyonda birinin oturduğunu fark edemediği için hareket eden aracın tekerlekleri altında ellerini ezdirir. Komşusundan hastane masrafları dahil 74 bin dolar tazminat almaya hak kazanır.

6. Sen misin gelmeyen!

Azerbaycan’da bir damat, düğününe davet ettiği 200 misafirden 80 konuğun gelmemesi üzerine, bu kişiler hakkında “Onlar benim şeref ve haysiyetimle oynadılar” diyerek tazminat davası açtı.

Mahkeme celbi görünümünde düğün davetiyesi basılsaymış mesaj yerine ulaşırmış aslında. Ben fikri verdim basılırsa telifimi isterim arkadaş!

7. Biri bakarken yapamıyorum arkadaş! Hele birde kadınsa vay hâlime!!!

San Diego'da Belediye salonunda verilen konser sırasında erkekler tuvaletinde bir kadın gördügü gerekçesiyle, duygusal travma yaşadığını öne süren bir adam belediyeye karşı 5.4 milyon dolar tazminat davası açtı.

8. Pişkinliğin nirvanası!

Bir kadın sürücü, buz tutmuş yolda motorlu bir kızakla çarpıştı. Kızağın sürücüsü öldü. Kadın sürücü, tanık olduğu ölüm anında yaşadığı şok yüzünden adamın dul karısına tazminat davası açtı.

9. Besle kargayı, tazminat kazandırsın!

Texas'ta yaşayan Kathleen Robertson, bir mobilya mağazasında henüz yürümeye başlayan ve sağa sola koşturan küçük bir çocuğa takılarak düşer ve  ayak bileğini kırar. Mobilya mağazasını dava eden kadın 80 bin dolar tazminata hak kazanır. İşin ilginç yanı koşturan çocuk, kadının oğludur.

10. Gerektiğinde köpek gibi de kişnerim evellallah.

Kaliforniya’da belden aşağısı felçli bir adam, bir alışveriş merkezindeki iki perakende mağazasını kendisine hizmet eden hayvanını içeri almadılar diye dava etti. Söz konusu hayvan ise 74cm boyutlarında, tekerlekli sandalyeye bağlı adamı çekmekte olan bir at. Adam, her bir mağazadan 4.000$’lık tazminat talebinde bulundu.

11. Fakat Beyefendi, hiç @ik değil yani.

Çinli bir baba, mahkemeden yasal izin alıp çocuğuna “@” ismini koyabilmek için dava açtı. Fakat bu isteği, bütün isimlerin Mandarin diline (Çince’nin standart resmi ve edebi dili) tercümesinin yapılmasının zorunlu olduğu gerekçesiyle reddedildi.

12. Gökten 3 elma düştü ama hangisi kime ait bi bilemedik.

Ünlü müzik grubu Beatles’ın zamanında kurmuş olduğu Apple Corps markalı plak şirketi, teknoloji devi  Apple şirketinin şirketleriyle  aynı ismi kullandıklarını ve müzik sattıklarını iddia ederek dava açtı. Dava 28 yıl boyunca sürdü ve  anlaşmayla sonuçlandı.

13. Otomatiğe bağlamak.

Merv Grazinski, yeni aldığı karavanını saate 70 mil hızda otomatik pilota bağlayarak, keyif kahvesi yapmak için arka tarafa geçer ve karavan yoldan çıkıp devrilir. Adam, karavanın el kitabında bununla ilgili bir uyarı olmadığı için üreticiyi dava eder ve 1 milyon 750 bin dolar tazminat ve yeni bir karavan almaya hak kazanır.

14. Batman savcısı da akabinde yarasa adam olduğunu açıklarsa bak o zaman olayı gör sen!

Batman Belediye Başkanı Hüseyin Kalkan, kentinin ismini kullanarak para kazandığını iddia ettiği 'Batman' filmi yapımcısına dava açmaya hazırlandıklarını, şu anda da davanın ABD'de mi yoksa Türkiye'de mi açılması gerektiği konusunda araştırma yaptıklarını söyledi.

15. Öpmek ya da öpmemek işte bütün mesele bu!

"Pepsi Max'in reklamındaki vaade inanarak, ürünü satın alıp içtiği halde herhangi bir kadının reklamda gösterildiği gibi gelip kendisini öpmediğini" gerekçe gösteren Veysel Dağ, reklamda vaat edilen hususların yerine gelmemesi nedeniyle satın aldığı ürünün bedeli olan 1.3 TL'nin iadesini talep etti.

Ey güzel abicim o paraya güzel karıcığın dahi öpmez seni :)

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
wtfmoruk

işsizmisiniz amk

Gizli Kullanıcı

14 efsane ya jdkwjdlwmslw

son_dans

15.

gulsah-light

Batman olayından sonuç çıkmaz. Belki ilin adı yarasa adam olsa çıkardı.

Gizli Kullanıcı

Ben de Basbakanlik'a dava acacagim. Gezi Olaylari sirasin da ''%50 yi evinde zor tutuyorum'' dediginde BasBakan ben de Basbakanlik'a bilgi edinme hakki kanununu kullanarak bir soru sordum ve yasal olarak 15 gun icinde cevap vermeleri gerekiyordu ancak hicbir cevap alamadim. Sorum suydu: Ben ulkenin bahsi gecen %50 lerinden biriindeyim. Peki size gore ben hangi %50 deyim ve kacinci sirada geciyorum sizin listeniz de. Benim adimin karsisin da size gore ne isimle mimliyim? Bilmiyorum ama sanirim dava acma hakkim var sorum onlara sacma gelse de cevap verme mecburiyetleri var diye biliyorum ben...

Gizli Kullanıcı

Ergenekoncu olur hapse girersin mazallah yapma böyle şeyler :)

Görüş Bildir