Görüş Bildir
Haberler
Galaxy S6'nın Uygulamaları Silinebilecek

Galaxy S6'nın Uygulamaları Silinebilecek

ATKN
23.03.2015 - 16:15
İçeriğin Devamı Aşağıda

Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy S6’da önyüklü olarak gelen uygulamaların silinebileceği XDA-Developers’ta ortaya çıktı. 

Samsung tasarımı ile dikkat çeken Galaxy S6 cihazlarını geçtiğimiz MWC 15etkinliğinde tanıtmıştı. Yenilenmiş TouchWiz arayüzü ve Android 5.0 Lollipop sürümü ile yakında satışa sunulacak olan Galaxy S6’nın, kullanıcılara uygulama kaldırma bölümünde farklı bir opsiyon sunacağı ortaya çıktı.

XDA-Developers forumlarında yer alan bilgiye göre Galaxy S6 ile önyüklü olarak gelen Samsung ve Google uygulamaları cihazdan kaldırılabilecek. Örneğin Samsung’un sesli asistan S Voice’u kaldırıp Google’ın kendi sesli asistanını kullanabileceksiniz. Telefon hafızını kullanmadığınız uygulamaların işgal etmesinin önüne bu sayede geçilmiş olacak.

Samsung’un bu hamleyi yapmasını uzun zamandır bekliyorduk. Çünkü birçok kullanıcı cihaz ile önyüklü olarak gelen uygulamaları kullanmıyordu. Kullanılmayan sistem uygulamalarını kaldırmak için ise cihaza Root yapılması gerekiyordu. Samsung'un Root'suz kullanıcıları düşünüp böyle bir hamle yapması olumlu sonuçlar doğuracaktır.

ShiftDelete.Net

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın