Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Galatasaray'ın 36. Başkanı Dursun Özbek Oldu

 > 
18PAYLAŞIM

Özbek: "Yeni değil yine Galatasaray, daima Galatasaray"

Özbek, 15. sandık sonuçlarının açıklanmasının ardından üyelere seslendi.

"Galatasaray Kulübü'nün değerli genel kurul üyeleri. Galatasaray gibi değerli bir emaneti 3 yıl boyunca yönetmek üzere bize emanet ettiğiniz için size şahsım ve ekibim adına teşekkür ediyorum."

"Değerli bir görev. Bu emaneti önümüzdeki döneme taşımak için size verdiğimiz sözlerin her zaman arkasında duracağız. 35 başkanıma verdiği emekler için birikimleri için çok teşekkür etmek istiyorum. Çok özel bir teşekkürü 7 ay boyunca beraber çalıştığım her zaman önümü açan kulüpte bana büyük destek veren sevgili Duygun Abime gönderiyorum."

"Galatasaray'da kazanmak esas. Ben seçime girerken kazanma ve Galatasaray'a kazandırma arzusuyla girdim. Ben amacıma ulaştım şimdi Galatasaray'ın kazanma zamanı. Ben ve ekibim var gücümüzle çalışacağız. Yeni değil, yine Galatasaray. Daima Galatasaray." 

3 Puan

Haberin Tamamı İçin:

Galatasaray'da yeni başkan Dursun Özbek oldu

Galatasaray Kulübü'nde başkanın belli olacağı seçimde oy sayım işlemleri devam ederken, açılan 10. sandık sonrasında adaylardan Dursun Özbek, en yakın rakibine 1403 oy fark atarken başkanlığı da kesinleşti. Geride sayılacak 5 sandık olmasına rağmen Özbek'in 36. başkan olarak seçilmesi taraftarlarını sevindirdi.

Galatasaray Lisesi Tevfik Fikret Salonu'nda yapılan oy sayım işlemi devam ederken açılan her sandıkta rakiplerinden fazla oy alan Dursun Özbek, 15. sandık sonunda yarışı önde götürürken her sandıktan da birinci çıkma geleneğini sürdürdü.

Açılan 15. sandık sonucunda Dursun Özbek 2800 oy alırken Turgay Kıran 534, diğer aday Ahmet Özdoğan ise 15 sandıkta toplam 442 oy alabildi.

SANDIK SANDIK SEÇİM SONUÇLARI

 • 1 Numaralı sandık: Dursun Özbek: 159 Turgay Kıran: 30 Ahmet Özdoğan: 25

 • 2 Numaralı sandık: Dursun Özbek: 163 Turgay Kıran: 41 Ahmet Özdoğan: 29

 • 3 Numaralı sandık: Dursun Özbek: 188 Turgay Kıran: 31 Ahmet Özdoğan: 31

 • 4 Numaralı sandık: Dursun Özbek: 191 Turgay Kıran: 44 Ahmet Özdoğan: 30

 • 5 Numaralı sandık: Dursun Özbek: 223 Turgay Kıran: 31 Ahmet Özdoğan: 32

 • 6 Numaralı sandık: Dursun Özbek: 172 Turgay Kıran: 35 Ahmet Özdoğan: 30

 • 7 Numaralı sandık: Dursun Özbek: 172 Turgay Kıran: 41 Ahmet Özdoğan: 34

 • 8 Numaralı sandık: Dursun Özbek: 157 Turgay Kıran: 36 Ahmet Özdoğan: 18

 • 9 Numaralı sandık: Dursun Özbek: 142 Turgay Kıran: 25 Ahmet Özdoğan: 25

 • 10 Numaralı sandık: Dursun Özbek: 169 Turgay Kıran: 19 Ahmet Özdoğan: 34

 • 11 Numaralı sandık: Dursun Özbek: 197 Turgay Kıran: 27 Ahmet Özdoğan: 30

 • 12 Numaralı sandık: Dursun Özbek: 182 Turgay Kıran: 33 Ahmet Özdoğan: 36

 • 13 Numaralı sandık: Dursun Özbek: 207 Turgay Kıran: 46 Ahmet Özdoğan: 30

 • 14 Numaralı sandık: Dursun Özbek: 199 Turgay Kıran: 50 Ahmet Özdoğan: 38

 • 15 Numaralı sandık: Dursun Özbek: 279 Turgay Kıran: 45 Ahmet Özdoğan: 20

OY KULLANMA İŞLEMİ SONA ERDİ

Galatasaray Kulübü’nün olağan seçimli genel kurul toplantısında oy kullanma işlemi sona erdi.

Galatasaray Lisesi’nde saat 11.00’den itibaren oy kullanmaya geçilirken, 15 sandıkta gerçekleştirilen oy verme, saat 15.00 itibarıyla tamamlandı.

Salonlarda bekleyen son kişilerin de oylarını atmasının ardından, sandıklar Tevfik Fikret Salonu’na getirildi.

Oy sayımı, sandık numaralarına göre sırayla gerçekleştirilecek.

Dursun Özbek ve Yönetim Kurulu

Yönetim kurulu asli üye: Cengiz Özyalçın, A. Nasuhi Sezgin, Eşref Alaçayır, Cüneyt Tanman, Can Topsakal, Fatih İşbecer, Tayfun Demir, İsmail Sarıkaya, Ural Aküzüm, Tarık Taşar.

Yönetim kurulu yedek üye: Alper Narman, Murat Atay, Ali Yüce, Burçin Aslan, Selim Arda Üçer.

Denetim kurulu asli üye: Cengiz Ergani, Ahmet Cebeci, Cevat Genç.

Denetim kurulu yedek üye: Metin Sinan Aslan, Tolga Erem, Kerem Selahattin Ergün.

Disiplin kurulu asli üye: Oğuz Evrenos, Okan Tekinşen, Cemal Burnaz, Alparslan Karagülle, Oral Yılmaz, Celal Emon, Can Baydarol.

Disiplin kurulu yedek üye: Mustafa Tanrıyar, Derya Göbelek, Esat Erdem, Hakan Ünasaler, Vedat Gürer.

Sicil kurulu asli üye: Serdar Eder, Çetin Öztürk, Hayri Gürkan Eliçin, Mesut Karaarslan, Ali Tüzmen, A. Esat Tansev, Özcan Karamahmutoğlu.

Sicil kurulu yedek üye: Nihal Özfırat, Ömer Faruk Dak, Hakan Melek.

3 bin 858 üye oy kullandı

Sarı-kırmızılı kulübün 36. başkanını seçeceği olağan genel kurulunda saat 10.30’da başlayan oy verme işlemi saat 15.00'de sona erdi. Galatasaray Lisesi Tevfik Fikret Kongre Salonu’nda yapılan kongrede 99. dönem yönetimi belirlenecek.

Seçimli genel kurulda başkanlık için adaylığını koyan Dursun Özbek, Turgay Kıran ve Ahmet Özdoğan, sarı-kırmızılı kulübün 36. başkanı olabilmek için birbirleriyle yarışıyor. Resmi olmayan rakamlara göre 3 bin 858 üyenin oy kullandığı açıklandı.

BAŞKAN ADAYLARI KONUŞTU

Galatasaray Lisesi'nde gerçekleştirilen genel kurulda, başkan adayları Dursun Özbek, Ahmet Özdoğan ve Turgay Kıran, son kez üyelere konuşma yaptılar.

Adayların hedef ve projeleriyle ilgili kısa konuşmalarının ardından ise oy verme işlemi başladı.

Sarı-kırmızılı kulüpte oy kullanma hakkına sahip  3 bin 858 üye, 15 sandıkta saat 15.00'e kadar oylarını kullandılar..

Galatasaray'ın 36. Başkanı Dursun Özbek Oldu
Galatasaray'ın 36. Başkanı Dursun Özbek Oldu

Başkan adayları oyunu 3. sandıkta kullandı

Galatasaray Kulübü'nün Seçimli Olağan Genel Kurulu'nda başkan adayları oy kullandı. 

Galatasaray Lisesi Tevfik Fikret Salonu’nda yapılan genel kurulda başkan adayları Dursun Özbek, Ahmet Özdoğan ve Turgay Kıran oylarını kullandı. 3 numaralı sandıkta oy kullanan adaylar, birbirlerine başarı dileğinde bulundu. Seçimde oy kullanma işlemi 15 sandıkta devam ederken, seçimin saat 15:00'de kadar sürmesi bekleniyor. Başkan adaylarından Turgay Kıran "gri", Ahmet Özdoğan "sarı" ve Dursun Özbek "kırmızı" listeyle seçime girdi. Kaydı açık 7 bin 908 üyeden, yakın zamanda vefat eden ve kulüpte çalışanların düşülmesinin ardından, 7 bin 856 üyenin oy kullanma hakkı var.

Yarsuvat: Şen ola Galatasaray...

Galatasaray Lisesi'nde gerçekleştirilen genel kurulda, 1 numara  sandıkta oyunu kullanan Duygun Yarsuvat'ın oldukça neşeli olduğu gözlendi. Oy  pusulasını hazırladığı sırada basın mensuplarına esprili olarak, "Beni çekmeyin.  Kime oy verdiğim belli olmasın" ifadelerini kullanan Yarsuvat, oyunu attıktan  sonra da "Şen ola Galatasaray diyorum. En son söyleyeceğim şey bu" diye konuştu. 

Başkanlık koltuğunu devredecek olan Yarsuvat'a üyelerin ilgisi de  yüksek oldu. Sarı-kırmızılı başkan, kendisiyle fotoğraf çektirme isteklerini  kırmadı.

Divan başkanı Metin Ünlü seçildi

Başkan Duygun Yarsuvat'ın açılışını yaptığı Genel kurulda ilk olarak Seçim Divan Kurulu seçimi yapıldı. Divan başkanlığına oybirliği ile Metin Ünlü seçildi.

Seçim Genel Kurulu öncesinde Turgay Kıran (6272), Ahmet Özdoğan (6442) ve Dursun Aydın Özbek (6602) başkan adaylıklarını açıkladı.

11 Mayıs Pazartesi günü yapılan renk seçimine göre başkan adaylarından, Turgay Kıran "gri", Ahmet Özdoğan "sarı", Dursun Aydın Özbek "kırmızı" listeyle seçime girdi.

Skorer

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir