Görüş Bildir
Haberler
Force Touch’ın Bilinmeyen Özellikleri Açığa Çıktı

Force Touch’ın Bilinmeyen Özellikleri Açığa Çıktı

ATKN
17.04.2015 - 13:19
İçeriğin Devamı Aşağıda

İlk olarak Apple Watch’ta karşımıza çıkan ve daha sonra da MacBook ile birlikte hayatımıza giren Force Touch’ın bu zamana kadar bilinmeyen yeni özellikleri ortaya çıktı.

Yapılan baskıyı ölçen ve baskının seviyesine göre farklı işlemler gerçekleştirmeye yarayan Force Touch, yapılması uzun olan işlemleri tek dokunuşla gerçekleştirmeye olanak sağlıyor. Teknoloji ilk duyurulduğundan bu yana yapabildikleri konusunda çok fazla bilgi verilmemişti ancak donanımı güçlendirilmiş MacBook Pro‘nun satışa sunulmasıyla birlikte Force Touch‘ın özellikleri birer birer ortaya çıkmaya başladı. 

İncelemeleriyle tanınan bir YouTube kullanıcısının paylaştığı videoda bu yeni teknolojiyle yapılabilecek ve rutin işlemlerinizi kolaylaştıracak 15 farklı işlem gösteriliyor. Bunlar arasında klasörleri kolayca isimlendirme, videoları uygulanan basınca uygun hızda ileri veya geri sarma, takvimle ilgili ayrıntıları küçük bir pencerede görebilme ve Safari’de bir bağlantıya tıklamadan, sayfanın ön izlemesine göz atma gibi özellikler yer alıyor.

LOG

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın