Filistin'de Bir Hayvanat Bahçesinde Ziyaretçilerle Oynasın Diye Pençeleri Cânice Kesilen Aslan

-

Filistin'de geçtiğimiz günlerde hayvanseverleri ayaklandıran, aynı zamanda insan ırkına utanç veren bir olay yaşandı. Özel bir hayvanat bahçesinde sergilenen 14 aylık aslan, ziyaretçilerle daha rahat oynasın diye pençelerindeki tırnaklar parmak köklerinden kesildi. İnsanlık olarak bir kez daha utandığımız bu haberi sizler için Mirror.co.uk'den derledik

Kaynak: https://www.mirror.co.uk/news/world-news...

Gaza'da bulunana Rafah Hayvanat Bahçesi'ndeki çalışanlar zavallı aslanın kafasına bir örtü örtüp, tırnaklarını canlı canlı kökünden kestiler.

Bir iddiaya göre aslanı daha sonra sakinleştirici ile bayıltan hayvanat bahçesi çalışanları, tüm tırnakların pençe köklerini de kesti. 

Aslanın ziyaretçiler ile daha rahat oynamasını istediklerini söyleyen hayvanat bahçesi yönetimi, henüz aslanın sivri ve büyük dişleri olması konusunda bir açıklama yapmadı. 

Hayvanat bahçesinin sahibi 53 yaşındaki, Mohammed Jumaa aslanın agresifliğini almak ve onu ziyaretçilere daha arkadaş canlısı yapmak istediklerini açıkladı.

Fakat hayvan hakları aktivistlerine göre bu operasyon oldukça can yakıcı, zalimce bir uygulama. 

Veteriner Fayez al-Haddad'a göre bu uygulama 'çok da vahşice' değildi çünkü 'hayvanat bahçesi çocukların yüzüne gülümseme getirmek' istiyor.

Ayrıca şu açıklamayı yaptı;

"Bu dişi aslan pençelerini ya da tırnaklarını kökünden kesince doğasından bir şey kaybetmedi. Bu hayvanat bahçesi çocukların yüzüne bir gülümseme getirmek istiyor."

Four Paws hayvan akları derneğine göre, "Bu tür büyük kediler için pençelerini kesmek oldukça vahşi bir prosedürdür ve hayvana uzun süre kalıcı hasarlar verir." diyor.

"Yiyeceklerini tutmak, tırmanmak gibi doğal davranışlar pençeleri olmadan mümkün olamaz. Ayrıca bu ampute operasyonu bir veteriner kliniğinde bile yapılmadı yani enfeksiyon olma riski çok yüksek."

Four Paws'ın açıklamasına göre bir aslanın pençelerini kökünden kesmek, insan parmaklarını ilk ekleme kadar kesmekle aynı etkiyi yapar.

Bu özel hayvanat bahçesinde şimdilik 49 hayvan bulunuyor. 5 aslan, 1 sırtlan, birkaç adet maymun, kurt, devekuşu, kedi, köpek ve egzotik kuşlar bulunuyor.

Hayvanat bahçesi açıldığından bugüne dek, bombalamalar ve savaş yüzünden ölen birçok hayvan da oldu.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
tartar86

Allahta böyle insanlara günahlarına göre bela veriyor demek ki.

asltanay

Hayvanlar, insanlardan çektiklerini hiçbir şeyden çekmediler :(

midnight_blue

Ya bu araplardan insan filan olmaz,bunlara acıyanın da gün gelir gırtlağını keserler.

tomkurus

Palu ailesini, hayvanlara eziyet eden adamların videosunu, adanadaki çocuğa tecavüz etmeye çalışanı, Özge'yi ve daha nicesini gören bu insanlar Türklere de böyle sövüyor, bu ırkın bitmesini, bu ırkı yücelten başkomutanına da bir güzel sövüyor mu acaba.. Yani sövmek lazım. .... niye savaştın kurtardın bu toplumu demek lazım değil mi?

tomkurus

Tam bir onedio grubu kafası. Bir haberde duyar kasar aman çocuklar bilmemne diye. Şimdi de çocuk katillerine alkış tutarlar birkaç insan müsvettesi yüzünden. İnternette bi bakın israilin öldürdüğü çocukların fotoğraflarına. Sonra siktirip gidin israilde yaşayın bu kadar aşıksanız! Bide Türkiye aşığı gibi siyaset yapıp durmayın amk!

Başlıklar

FilistinMaymunSavaşolay
Görüş Bildir