Filistin'de Bir Hayvanat Bahçesinde Ziyaretçilerle Oynasın Diye Pençeleri Cânice Kesilen Aslan

7.1bPAYLAŞIM

Filistin'de geçtiğimiz günlerde hayvanseverleri ayaklandıran, aynı zamanda insan ırkına utanç veren bir olay yaşandı. Özel bir hayvanat bahçesinde sergilenen 14 aylık aslan, ziyaretçilerle daha rahat oynasın diye pençelerindeki tırnaklar parmak köklerinden kesildi. İnsanlık olarak bir kez daha utandığımız bu haberi sizler için Mirror.co.uk'den derledik

Kaynak: https://www.mirror.co.uk/news/world-news...

Gaza'da bulunana Rafah Hayvanat Bahçesi'ndeki çalışanlar zavallı aslanın kafasına bir örtü örtüp, tırnaklarını canlı canlı kökünden kestiler.

Bir iddiaya göre aslanı daha sonra sakinleştirici ile bayıltan hayvanat bahçesi çalışanları, tüm tırnakların pençe köklerini de kesti. 

Aslanın ziyaretçiler ile daha rahat oynamasını istediklerini söyleyen hayvanat bahçesi yönetimi, henüz aslanın sivri ve büyük dişleri olması konusunda bir açıklama yapmadı. 

Hayvanat bahçesinin sahibi 53 yaşındaki, Mohammed Jumaa aslanın agresifliğini almak ve onu ziyaretçilere daha arkadaş canlısı yapmak istediklerini açıkladı.

Fakat hayvan hakları aktivistlerine göre bu operasyon oldukça can yakıcı, zalimce bir uygulama. 

Veteriner Fayez al-Haddad'a göre bu uygulama 'çok da vahşice' değildi çünkü 'hayvanat bahçesi çocukların yüzüne gülümseme getirmek' istiyor.

Ayrıca şu açıklamayı yaptı;

"Bu dişi aslan pençelerini ya da tırnaklarını kökünden kesince doğasından bir şey kaybetmedi. Bu hayvanat bahçesi çocukların yüzüne bir gülümseme getirmek istiyor."

Four Paws hayvan akları derneğine göre, "Bu tür büyük kediler için pençelerini kesmek oldukça vahşi bir prosedürdür ve hayvana uzun süre kalıcı hasarlar verir." diyor.

"Yiyeceklerini tutmak, tırmanmak gibi doğal davranışlar pençeleri olmadan mümkün olamaz. Ayrıca bu ampute operasyonu bir veteriner kliniğinde bile yapılmadı yani enfeksiyon olma riski çok yüksek."

Four Paws'ın açıklamasına göre bir aslanın pençelerini kökünden kesmek, insan parmaklarını ilk ekleme kadar kesmekle aynı etkiyi yapar.

Bu özel hayvanat bahçesinde şimdilik 49 hayvan bulunuyor. 5 aslan, 1 sırtlan, birkaç adet maymun, kurt, devekuşu, kedi, köpek ve egzotik kuşlar bulunuyor.

Hayvanat bahçesi açıldığından bugüne dek, bombalamalar ve savaş yüzünden ölen birçok hayvan da oldu.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
tartar86

Allahta böyle insanlara günahlarına göre bela veriyor demek ki.

asltanay

Hayvanlar, insanlardan çektiklerini hiçbir şeyden çekmediler :(

bseozyrt

Allah aslanı bozkırlara afrika düzlüklerine hükümdar olsun diye yaratmış.. İnsanlarsa bu ihtişamlı güçlü kralları kendi icatları ile uyutup bayıltıp yakalayıp kafese koyup insanlara oyunca edip para kazanmayı amaç edinmiş.. Aşagıdaki yorumlara bakıyorumda herkes Filistine yüklenmiş. Şunu bilin ki İsrail Filistini yerli bir etse dahi Araplar denen o lanet ırk her zaman dünyanin üstünde olacak.. Onları hayvanlıklarında çıkartıp insana dönüştürmek gerek

psychocrisis

şu "israil bombalayınca artık üzülmeyeceğim" diyen dalyaraklar lütfen şu aslana üzülmesinler. vicdanlı, duyarlı biri falan olmuyorsun. şu aslandan zerre kadar haberi olmayan, masum insanların acılar içinde ölmesine, zarar görmesine "artık oh olsun dicem" diyorsan, e ulan amcık sen merhametli değil bildiğin zalimsin. bu aslanın pençelerini kesen adamlar nasıl zalimse, sende onlar gibi zalimsin. sen onlara zalim diye sövüyorsan, başkaları da sana zalimsin diye sövebilir. işte bu kadar aşağılıksınız. bir grup kötülüğü yapan şahsiyetler üzerinden o kötülükte payı olmayan kitleleri cezalandırmak (kendi içinde acı çekmelerinden keyif almak) alenen şerefsizliktir. yarın onedio'da filistine atılan bombalar nedeniyle can çekişen küçük bir çocuğun videosu düşse, eminim gelip amcık amcık "ayyy kıyamam yaa" yazacaksın. siktir git

vladimir

ya sizin ben aq oç ları. daha kendi götünüze bakamıyor aç karnınızı doyuramıyorsunuz bir de bu hayvanlara zulmediyorsunuz. Allah belanzı versin sizin

Görüş Bildir