Görüş Bildir
Haberler
'FETÖ'ye İmar Rantı Sağladı' İddiası: Melih Gökçek Savcıya İfade Verdi

'FETÖ'ye İmar Rantı Sağladı' İddiası: Melih Gökçek Savcıya İfade Verdi

Ankara Büyükşehir Belediye eski başkanı Melih Gökçek, Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin, başkanlığı döneminde FETÖ'ye imar konusunda rant sağladığı yönündeki şikayeti üzerine başlatılan soruşturma kapsamında savcıya ifade verdi. İfadesinde iddiaları reddeden Gökçek, 'FETÖ’cülükle suçlanacak olan son iki kişiden biriyim. Birincisi Sayın Cumhurbaşkanım ikincisi de ben' dedi.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Ankara Büyükşehir Belediyesi, belediye başkanlığı döneminde FETÖ’ye imar rantı sağladığı iddiasıyla, Melih Gökçek hakkında suç duyurusunda bulunmuştu. 

Suç duyurusunun ardından başlatılan soruşturma kapsamında Melih Gökçek, soruşturmayı yürüten savcı tarafından ifadeye çağrıldı. 

Yaklaşık 2 saat savcıya ifade veren Gökçek çıkışta yaptığı açıklamada hakkında çok sayıda şikayet olduğunu söyledi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden farklı kişilerin suç duyurusunda bulunduğunu belirten Gökçek, 'Türkiye’de özellikle FETÖ’cülükle suçlanacak olan son iki kişiden biriyim. Birincisi Sayın Cumhurbaşkanım ikincisi de ben. Ellerinde imkan olsa beni bir kaşık suda boğarlar. Bütün mesele 17/25 Aralık öncesine götürebilir miyiz götüremez miyiz? Bunun gayreti, yaptıkları iş bu. Suç uydurmuşlar, yalan iftira ama hepsine cevap verdim' dedi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş hakkında suç duyurusunda bulunacağını belirten Gökçek, 'Mesela ben FETÖ'cülerden birine rant verdiysem, o rantı hemen düzeltmesi lazım ama böyle bir şey yok. 117 dosya var, bunlar içinde FETÖ'cü olarak adlandırılan adam sayısı 3. Hani 117 FETÖ’cü vardı, hani ben bunlara rant temin etmiştim? Bu soruşturmaların sonucu çıksın, adalet yerini bulsun, ondan sonra hesap verme ona dönecek. İşin özetini söylüyorum, 'Acaba Melih Gökçek hakkında suç duyurusunda bulunur da 17/25 Aralık öncesine Sayın Tayyip Erdoğan'a işi sarkıtabilir miyiz' olayın altına yatan asıl amaç bu. Aslında bu bir FETÖ organizasyonudur' ifadelerini kullandı.

Gazeteci Murat Ağırel'in Gökçek paylaşımı 👇

2015 yılında hükümet sözcüsü olan Bülent Arınç, Gökçek için "Ankara'yı parsel parsel sattı" demişti. 🎥

Haber sonrası Gökçek'in eski görüntüleri sosyal medyada yeniden dolaşıma girdi. 👇

Gökçek ise ifadesiyle ilgili bu paylaşımı yaptı: 'İpini koparan beni şikayet etmiş' 👇

Ayrıca bakınız 👇

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
48
12
6
2
1
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
V for Valkyr

Erdoğan'a mesaj veriyor; eğer ben gidersem seni de götürürüm diye.

tahsin tepek

Bunlar daha başlangıç bile değil. Hepiniz sonuna kadar yargılanacaksınız. Artık tutulduğu hapishaneye her gün oyuncak dinazor yollarız.

Murat Tığlı

1. senin sayın cumhur başkanın ikinci de sen ne anlatıyon

Cadawra

Oda onu demiş zaten :))