Görüş Bildir
Haberler
Fazıl Say Yine Gururlandırdı: Alman Klasik Müzik Ödülleri'nde 2 Dalda Aday

Fazıl Say Yine Gururlandırdı: Alman Klasik Müzik Ödülleri'nde 2 Dalda Aday

Türkiye'nin dünyaca ünlü piyanist ve bestecisi Fazıl Say, klasik müzik dünyasının en önemli ödülleri arasında gösterilen Der Deutsche Klassikpreis'e iki dalda birden aday gösterildi. Say güzel haberi 'duygulandım ve gururlandım' diyerek paylaştı. 

İçeriğin Devamı Aşağıda

Piyanist ve besteci Fazıl Say, sanat severleri sevindiren bir haber verdi. Say, klasik müzik dünyasının en önemli ödüllerinden Deutsche Klassikpreis’e “Yılın Enstrümantal Kaydı” ve “Yılın Enstrümantal Sanatçısı” dallarında aday gösterildi. Haberi sosyal medya hesabından paylaşan Say, şu ifadeleri kullandı:

"Elimden gelen her şeyi verdim"

"Elimden gelen her şeyi verdim"

“Duygulandım ve gururlandım.Şimdi öğreniyorum ki klasik müzik dünyasının en değerli ödüllerinden birine iki dalda aday seçilmişim. Sonuçlar Ekim ayında belli olacakmış. Beethoven Sonatlar ile hem “yılın enstrumental kaydı” hem de “yılın enstrumental sanatçısı” dallarında…Çok mutlu oldum. Diğer adayların hepsini sosyal medyada gördüm. Benim çok değer verdiğim saygın sanatçılar, müzik dünyasının üstatları var. Hepsinin emeklerine şükranımız sonsuzdur.  Bu güzel haberi akşam eşimle kutlayacağız. Sonuçta yıllarca büyük emek verdim Beethoven’e… Bu dev kayıt projesi ile; kendi adıma çok müzik öğrendim ve ilerledim diye düşünüyorum. 

Dünyaya kendi adıma bir armağan bırakmak istedim. Bunun için de bir müzisyen olarak samimi söylüyorum; elimden gelen her şeyi verdim. Gösterilen bu ilgi, beni çok mutlu etti.“Duygulandım ve gururlandım.Şimdi öğreniyorum ki klasik müzik dünyasının en değerli ödüllerinden birine iki dalda aday seçilmişim. Sonuçlar Ekim ayında belli olacakmış. Beethoven Sonatlar ile hem “yılın enstrumental kaydı” hem de “yılın enstrumental sanatçısı” dallarında…Çok mutlu oldum. 

Diğer adayların hepsini sosyal medyada gördüm. Benim çok değer verdiğim saygın sanatçılar, müzik dünyasının üstatları var. Hepsinin emeklerine şükranımız sonsuzdur.  Bu güzel haberi akşam eşimle kutlayacağız. Sonuçta yıllarca büyük emek verdim Beethoven’e… Bu dev kayıt projesi ile; kendi adıma çok müzik öğrendim ve ilerledim diye düşünüyorum. Dünyaya kendi adıma bir armağan bırakmak istedim. Bunun için de bir müzisyen olarak samimi söylüyorum; elimden gelen her şeyi verdim. Gösterilen bu ilgi, beni çok mutlu etti”

Say'ın paylaşımı:

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
66
29
2
1
1
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Mavi Piyano

Şu ülkenin en güzel değerlerinden biridir Fazıl Say. Çağdaşlığıyla, yaratıcı sanat ruhuyla piyano tutkunu bendenizin de idollerinden biridir.

nisastayiyen

Gurur duyulacak bir haber!

Pasif Kullanıcı

Erdoğanın konserinde de çok başarılıydı, başarılarının devamını dilerim.