Görüş Bildir

'Fatih Hoca Yanlış Yaptığını Biliyordur'

Anasayfa > Gündem

Brezilya yenilgisi sonrası Milli Takım aday kadrosuna alınmayan iki gurbetçi Hakan Çalhanoğlu ve Ömer Toprak’ın isimleri yeniden gündem oluşturdu.

Hürriyet'in haberine göre; Dünya üçüncüsü olduğumuz dönemde takımın yıldız gurbetçilerinden olan Yıldıray Baştürk ile ay yıldızlı ekibin son durumu ve Gökhan Töre ile sorun yaşayan, son gelişmelerin ardından Fatih Terim tarafından kadroda tercih edilmeyen Hakan Çalhanoğlu ile Ömer Toprak olayı hakkında konuştu.

Yıldıray Baştürk, Milli Takım kampındaki silah skandalının çözülememesini eleştirdi.

İşte, Almanya’da yaşayan ve ay yıldız hayali kuran gurbetçilerin hislerini çok yakından bilen Yıldıray Baştürk'ün o sözleri..

  • Gökhan Töre ile Hakan Çalhanoğlu ve Ömer Toprak arasında yaşanan olay, futbolun içinde olmaması gereken bir konu. Almanya kamuoyu da yaşananların üzerine gitti. Onlar da şaşkın. Fatih hoca 3 oyuncuyu da milli takıma kazandırmak ve onları barıştırmak adına hamle yaptı. Ömer ve Hakan ters tepki gösterip, kampa gelmeyince olaylar büyüdü.

'FATİH HOCA YANLIŞ YAPTIĞINI BİLİYORDUR'

  • Fatih Hoca olayı fazla küçümsedi. Ömer’in ve Hakan’ın tepki vermesini beklemediği için kampta olayı hallederim düşüncesindeydi. Bir sene öncesinden olayın bu seviyeye geleceğini tahmin edemedi. Türk futboluna zarar veren bir gelişme. Hata bence orada başladı. Olay küçümsendi. Ömer, Hakan ve Hakan’ın babasının açıklamalarını beklemiyordu Fatih hoca. Belki bugün yanlış yaptığını biliyordur.

“TÜRK FUTBOLU ADINA DURUM ÇOK KÖTÜ”

  • Ömer ve Hakan’ı kadroya almamak Fatih hocanın kararı. Kuvvetli kalmak adına “Benim çağırdım futbolcu kampa gelmeli” mesajı vermek istiyor. Bu bir şekilde cezalandırma. Ay yıldızlı takımda başarı olmadığı sürece, 1 numara gurbetçilerin Almanya’yı değil de Türkiye’yi tercih etmesi bundan sonra zor. Gurbetçilerin, Milli Takım’a bakışını, imajını değiştirmek lazım. İyi çalışma yok. Türk futbolu adına kötü bir durum. Bu nasıl giderilecek, esas mesele bu.

'MİLLİ TAKIMA PROTESTO OLMAZ'

Türk futbolcusunda yetenek var. Eğitim konusunda ise sıkıntımız bulunuyor. Bence alt yapı, zaman, para ve iyi eğitmenler bulmak lazım bir yerlere gelmek için. Alt yapıya önem verilmesi lazım. Buraya paraların harcanması şart.

  • Türk seyircisi takımına olan reaksiyonunda kesinlikle haksız. Bana göre protestonun olmaması lazım. Elbette karşı takım, iyi futbolundan ötürü alkışlanabilir ama kendi futbolcunuzu yuhaladığınızda o oyuncudan yüzde 100 performans alamazsınız. Zaten motivasyon, özgüvenin dipte olduğu takımı yuhalarsanız bir dahaki maçta çok daha büyük sorun yaşarsınız.

  • Bizim dönemimizde milli takım maçları tam doluydu. Tribünlerin boş olduğu karşılaşma oynadığımı hatırlamıyorum. Hep dolu tribünlere oynamıştık. En büyük artılarımızdan biri olan seyirci artık kötü yönde etkilemeye başladı takımı. Bu olmamalı.

Kaynak: http://www.radyospor.com/Futbol/18221...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?