Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Facebook’un F8 2015 Konferansında Duyurduğu Tüm Yenilikler

 > 
7PAYLAŞIM

Facebook F8, Facebook'un her yıl San Francisco'da düzenlediği ve önemli yenilikleri aktardığı konferans. 2 bin 500 geliştiricinin katıldığı konferansta Facebook her yıl olduğu gibi son ürün ve hizmetlerini tanıttı.

Konferansın açılış konuşmasını Facebook'un kurucusu ve CEO'su Mark Zuckerberg yaptı. 1.39 milyar kullanıcısı bulunan Facebook her zamanki gibi mobil öncelikli stratejisine vurgu yaptı ve Facebook'un geliştirici topluluğunun geçtiğimiz yılı ikiye katladığını ve Facebook geliştiricilerinin yüzde 70'inin ABD dışından olduğunu söyledi.

Facebook ailesi

Facebook ailesiFacebook kocaman bir aile ve tüm dünyayı birbirine bağlıyor. Facebook'un 1.39 milyar kullanıcısının yanı sıra, WhatsApp, Messenger ve Instagram gibi uygulamalarla birlikte yüz milyonlarca kullanıya erişmeyi başarıyor.

Facebook'un içerik evrimi

Spherical Video adı verilen özellikle birlikte kullanıcılar 360 derece video deneyimini News Feed'lerinde yaşayabilecek. Görsel ise Facebook'un içerik evrimini gösteriyor.

Messenger Platform duyuruldu

Aylık aktif kullanıcı sayısı 600 milyondan fazla olan Messenger artık bir platform. Messenger Platform 40'tan fazla uygulama ile tanıtılarak ilk adımı attı.

Messenger Platform uygulamaları

Kullanıcılar, Messenger deneyimlerini geliştirebilmek için Messenger uygulaması içinde farklı uygulamaları yükleyebilecek. Geliştiriciler için SDK da açıklandı ve üçüncü partiler de artık Messenger için uygulama geliştirebilecek.

Uygulama içinde uygulama!

Messenger uygulaması içinde kullanıcılar yeni uygulamalar yükleyebilecek ve birbirleriyle bu uygulamalar aracılığıyla mesajlaşabilecek.

Markalar için Messenger

Markalar da Messenger'ı artık çok sık kullanacak gibi gözüküyor, müşteri hizmetleri artık Messenger uygulaması üstünden de verilebilecek.

Facebook videoları artık embed edilebiliyor

Facebook F8 Geliştiri Konferansı'nda artık Facebook videolarına embed kodu desteğinin de geldiğini duyurdu. "Embed Video" seçeneğiyle artık Facebook'a yüklediğiniz videoları paylaşmak çok basit bir hale geldi.

Facebook uygulamaları için Analytics

Facebook, Analytics For Apps'i duyurdu ve artık Facebook geliştiricileri uygulamalarıyla ilgili tüm istatistiki bilgileri Facebook üstünde alabiliyor olacak. Fotoğrafta, demodan bir ekran görüntüsüne göz atabilirsiniz.

Facebook LiveRail'i geliştiriyor

Facebook geçtiğimiz yıl satın aldığı premium video reklam servisi LiveRail'i geliştirdi ve artık display reklamlar da gösterebilen bir yapıya getirdi. LiveRail en çok hedeflemeler konusunda iddialı.

Webrazzi

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir