Görüş Bildir
Haberler
Facebook, Haber Akışındaki ‘Tık Hırsızlığı'na Karşı Önlem Hazırlığında

Facebook, Haber Akışındaki ‘Tık Hırsızlığı'na Karşı Önlem Hazırlığında

Onedio Medya
26.08.2014 - 11:23 Son Güncelleme: 26.08.2014 - 18:27

Facebook, Haber Akışındaki ‘Tık Hırsızlığı'na Karşı Önlem Hazırlığında

Markaların organik erişimi düşen Facebook Haber Akışı’nda haberlerin daha ön plana çıktığına değinmiştik. Haber Akışı’nda kaliteyi artırmak isteyen Facebook’un haberleri ön plana çıkarmasına karşılık ‘böylesini görmediniz’ ‘bu xyz’ye inanamayacaksınız’ tarzında anons edilen, ilgi çekici ama haber yönüyle alakasız içerikle de başı dertte. Şirket, bu tip ‘olta’ haberlere karşı önlemlerin geleceğine dair blog yazısı yayınladı.

“Kırmızı halıda hangi iki ünlünün dövüştüğüne inanamayacaksınız?” mesajı eklenmiş görseli ‘tık hırsızlığı’ olarak tanımlayan Facebook, bu tarz içeriklerin gösterimini azaltacağını duyuruyor. Ülkemizde ana akım medyanın internette paylaştığı haberlerin neredeyse tamamının bu formatta yazıldığını düşündüğümüzde ilerleyen süreçte onları da yenilenme bekliyor demek mümkün.

Yaptığı araştırmada kullanıcıların yüzde 80′inin başlığa bakarak içeriğe yöneldiğini öğrenen Facebook, kullanıcı deneyimini artırmak için adımlar atılacağını yazıda paylaşıyor. Tık hırsızlığını Facebook’un nasıl tespit edeceği konusunda açıklamada kullanıcının haber içerisinde geçirdiği sürenin değerlendirmeye alınacağı paylaşılıyor.

Webrazzi

Kaynak: http://webrazzi.com/2014/08/26/facebo...
İçeriğin Devamı Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın