Ezhel 'Uyuşturucuya Özendirme' Suçlamasıyla Yine Hâkim Karşısında: 'Ürettiklerim Sanat Eseri'

 > -

Daha önce hakkında "Uyuşturucu ve uyarıcı maddeye özendirme" suçundan açılan davadan beraat eden Ezhel hakkında aynı suçlama ile açılan ikinci davanın ilk duruşması yapıldı. Müzik dünyasında Ezhel olarak tanınan Sercan İpekçioğlu savunmasında "Ürettiklerim sanat eserleridir. Suçlamayı kabul etmiyorum" dedi. Bir sonraki duruşma 21 Şubat 2019'da...

İstanbul Anadolu 59. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya tutuksuz yargılanan Sercan İpekçioğlu ve avukatı Fuat Ekin katıldı.

Kimlik tespitinin ardından Ezhel'in savunmasına geçildi. Sanatçı olduğunu söyleyen Ezhel, "Benim kesinlikle toplumu kötü bir şeye özendirmek gibi bir niyetim olamaz. Ürettiklerim sanat eserleridir. Suçlamayı kabul etmiyorum" dedi. 

Müvekkili hakkında aynı suçlamayla iki soruşturma yapıldığını, bu soruşturmalardan açılan davalardan birinin beraat ile sonuçlandığını söyleyen avukat Fuat Ekin, "Yargılamanın konusu sanat eserleridir, şarkılardır. Bir sanat eseri ya da birisinin sanatçı olması onu suça karşı korumaz. Burada bu sanat eserlerinin itham olunan suçun unsurlarını taşımak gibi bir iddiası yoktur. Kanaatimizce suç oluşmamıştır, sayın mahkemenizce beraate hükmedileceği inancındayız" dedi.

Mayıs ayında tutuklanan ünlü müzisyen 26 gün hapis yattıktan sonra ilk duruşmada beraat etmişti.

10 Yıla Kadar Hapsi İsteniyordu: Ezhel İlk Duruşmada Beraat Etti - onedio.com
10 Yıla Kadar Hapsi İsteniyordu: Ezhel İlk Duruşmada Beraat Etti - onedio.com

19 Haziran'da beraat eden Ezhel hakkında aynı suçlama ile bir dava daha açılmıştı.

Aynı Suçtan Bir Dava Daha: Ezhel'in Yine 10 Yıla Kadar Hapsi İsteniyor - onedio.com
Aynı Suçtan Bir Dava Daha: Ezhel'in Yine 10 Yıla Kadar Hapsi İsteniyor - onedio.com

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir