Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Ezhel 'Uyuşturucuya Özendirme' Suçlamasıyla Yine Hâkim Karşısında: 'Ürettiklerim Sanat Eseri'

Anasayfa > Gündem

Daha önce hakkında 'Uyuşturucu ve uyarıcı maddeye özendirme' suçundan açılan davadan beraat eden Ezhel hakkında aynı suçlama ile açılan ikinci davanın ilk duruşması yapıldı. Müzik dünyasında Ezhel olarak tanınan Sercan İpekçioğlu savunmasında 'Ürettiklerim sanat eserleridir. Suçlamayı kabul etmiyorum' dedi. Bir sonraki duruşma 21 Şubat 2019'da...

İstanbul Anadolu 59. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya tutuksuz yargılanan Sercan İpekçioğlu ve avukatı Fuat Ekin katıldı.

İstanbul Anadolu 59. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya tutuksuz yargılanan Sercan İpekçioğlu ve avukatı Fuat Ekin katıldı.

Kimlik tespitinin ardından Ezhel'in savunmasına geçildi. Sanatçı olduğunu söyleyen Ezhel, 'Benim kesinlikle toplumu kötü bir şeye özendirmek gibi bir niyetim olamaz. Ürettiklerim sanat eserleridir. Suçlamayı kabul etmiyorum' dedi. 

Müvekkili hakkında aynı suçlamayla iki soruşturma yapıldığını, bu soruşturmalardan açılan davalardan birinin beraat ile sonuçlandığını söyleyen avukat Fuat Ekin, 'Yargılamanın konusu sanat eserleridir, şarkılardır. Bir sanat eseri ya da birisinin sanatçı olması onu suça karşı korumaz. Burada bu sanat eserlerinin itham olunan suçun unsurlarını taşımak gibi bir iddiası yoktur. Kanaatimizce suç oluşmamıştır, sayın mahkemenizce beraate hükmedileceği inancındayız' dedi.

Mayıs ayında tutuklanan ünlü müzisyen 26 gün hapis yattıktan sonra ilk duruşmada beraat etmişti.

19 Haziran'da beraat eden Ezhel hakkında aynı suçlama ile bir dava daha açılmıştı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
176
137
73
17
14
12
4
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?