Evli Erkeklerin Kadınlara Daha Çekici Geldiği İddiasının Altında Yatan Gerçekler Sizi Çok Şaşırtacak

22PAYLAŞIM

Peki sizce evli bir erkeğin başka kadınla aşk yaşaması mümkün mü?

Gündem fazlalığının yaşandığı ülkemizde kendi gündemini yaratan bir sosyal medya grubu da var elbette. Örneğin son zamanlarda evli erkeklerin kadınlara daha çekici gelmesi konusu epey tartışıldı.

Mesela şöyle tartışmalar yaşanmıştı 👇

Evli Erkeklerin Çekici Olduğunu Söyleyen Twitter Kullanıcısı Nur Topu Gibi Bir Tartışma Yarattı - onedio.com
Evli Erkeklerin Çekici Olduğunu Söyleyen Twitter Kullanıcısı Nur Topu Gibi Bir Tartışma Yarattı - onedio.com

Biz de bu konuyu nedir ne değildir acaba diye merak ederek araştırdık. Karşımıza Psikoterapist Cem Keçe'nin uzman görüşünden yaptığı açıklamalar çıktı. Hazırsanız bu işin aslını astarını bir öğrenelim bakalım.

Öncelikle evet, yapılan araştırmalara göre böyle bir şey varmış. Fakat bunun alttan yatan sebepleri çok ilginç. Kadınların evli erkekleri çekici bulmasındaki ilk sebep, zor olanı elde etme çabası. Üstelik denenmiş bir "ürün" olduğu için daha risksiz geliyor evli erkekler.

Çetin bir dişilik mücadelesinin zafer odaklı bir girişimi demek de mümkün. Fakat bu zamana kadar evli erkeği elde edip ilişki yaşayan kadınların hikayeleri hiç öyle peri masalı gibi olmamış. Hep bir kaos, hep bir savaş... Bu da sürpriz sayılmaz.

Psikodinamik yaklaşımda da bu yönelime sahip kadınların genellikle "babasının prensesi" olduğu gözlemlenmiş. Anne hep bir tehdit unsuru olduğu için onu ekarte etme arzusu, bilinçaltında böyle bir sonuca da sebep oluyor.

Bir başka ayrıntı da kadınların ekonomik dönemde girdiği bunalımlar, aşk ve sevgi beklentisi, heyecan ve macera arayışı da yine evli erkeklere yönelme sebeplerinden.

Üstelik kaçamak cinsellik yaşamak da yine söz konusu kadınlar için bir tercih sebebi çünkü hayatlarında olmayan heyecanı bu şekilde sağladıklarını düşünüyorlar. Monoton evlilik hayatı sebebiyle de erkeklere de bu iş çekici geliyor ama onlarda genellikle bir aşk ya da sevgi arayışı bulunmuyor.

Evli bir erkekle cinsellik yaşamak bir yandan da bağlılık ve sorumluluk olgusunun olmadığı bir durum bu kadınlara göre. Bir de evli erkeğin mutsuz olduğu öngörüsüyle kendini kurtarıcı ya da iyilik perisi olarak tanımlamayı seviyor bazı kadınlar.

Bütün bunlar olurken erkeğin aklı çelinmiş bir masum olduğundan elbette bahsedemeyiz. Yıllar geçtikçe eşinin karşısındaki çekiciliğini kaybeden adama hayranlıkla bakan, hesap sormayan ve onu heyecanlandıran yeni bir kadın, erkeğin kendisini adeta bir tanrı olarak hissetmesine sebep oluyor.

Bu sürecin sonunda evli erkeğin de kadına aşık olup, mevcut emniyetli hayatından macera dolu bir hayata geçiş yapması da mümkün. Ancak yeni kadının da evlendikten sonra "evdeki kadın" olacağı unutuluyor.

Bu konu buradan uzayıp gidiyor, biz sadece giriş bölümünü anlattık. Yani özet geçmek gerekirse bazı kadınlara evli erkekler çekici gelebiliyor, bu doğru ama bunun ne kadar sağlıklı olduğuna kişiler kendileri karar versin. Hepsinden önce yasalarla oluşturulmuş bir düzene illegal yoldan dahil olmak istemektir bu. Fakat biz de ahlak bekçisi değiliz, herkes kendi yorumunu yapsın.

Yıldız Tilbe'nin dediği gibi "İki kadın bir adam, aşk çekilir aradan..." Yani dümdüz bir mutluluk ve huzur yaşamak varken o işlere hiç bulaşmayın. Ne demişler: Yuva yıkanın yuvası olmaz!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
t-c-ahmet-yilmaz

yemin ederim kelimesi kelimesine yazilanlar dogru ama altta yatan ve yazilmamis bir sebep de evlendikten sonra kadin erkege deger vermiyor , olani cocuklara ve akraba ne der konusuna yinelip bambaska bir insan olup cikiveriyor . sonuc erkek samimi bir gunaydin a bile muhtac olup ben ne yaptim diye cocuklarinin buyumesini izliyor.

queen_of_the_7_kingdoms

Bunu kabul eden insanın empati yapması yeter.sonunda aynı şeyin başına gelmeyeceği ne malum?çok esliligi mi şimdi de normallestirecez konuşa konusa?bi bu eksik kalmıştı ya..

erci-e

"Denenmiş ürün"... Erkek... Aynısını biz kadın için yazsak topa tutarsınız!

gerizekali-sefamerveee

Denenmiş ürün burada seviliyor isteniyor. Siz denenmiş ürün deyince hakaret gibi geliyor. Geneliniz el değmemiş 0 istediği için genel görüşte..

duducan

Bi'de normal bir şeymiş gibi anlatmanız 👏👏👏

efkarli-18

Kalbi ile seven insan bunu asla yapmaz.Eğer öyle bir düşüncesi olan bir insan varsa ya kalpsizdir yada ahlak ve terbiye konusunda bir eksiklik vardır.

Görüş Bildir