Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Eskilerin Çocuk Yetiştirme Anlayışını Gösterse de Şimdiki Anne Babaların Kanını Donduracak 10 Fotoğraf

0PAYLAŞIM

Mommy Shorts sitesinin kurucusu Ilana Wiles annesiyle yaptığı konuşmada 70'li ve 80'li yıllarda çocuk yetiştirmenin şimdikinden ne kadar farklı olduğunu anladı. Wiles ''Bırakın sızdırmayan biberonlar kullanmayı, o zamanlar anne babalar arabada bebek koltuğu kullanmaz, çocuklarına bisiklet kaskı almazlarmış.'' diyerek bu farkı açıkladı. Annesi Wiles'a arabada bebek koltuğu olup olmadığını hatırlamadığını da söyledi, belki de varlığından bile yeni haberi oldu kadıncağızın. Anlaşılan o ki; o zamanlar güvenlik önlemleri almayan ebeveynler daha cesur ve gözü karaydı.

Wiles, bu çalışmanın devamında okurlarından da çocukluk fotoğraflarını paylaşmalarını istedi. Gelen fotoğraflar da o yıllarda ebeveynlik anlayışının ne kadar farklı olduğunu ortaya koydu. Çünkü fotoğraflar kasksız bisiklet süren, arabanın ön koltuğuna oturtulan ve çeşitli sebeplerle tehlikeye atılan çocuklarla doluydu. 

Tedbirli davransa da, çocuklarına kendilerini geliştirme fırsatı verdiğini söyleyen Wiles; bu şaşırtıcı fotoğrafları ''Anne Babaların Bugün Çekse Tutuklanacağı 41 Fotoğraf'' başlığı altında topladı. Ayrıca Wiles bu fotoğrafları yayınlamaktaki amacının yalnızca nostaljik bir geri dönüş olduğunu, şu anki teknolojik gelişmelerle birlikte alınması gereken önlemlerin arttığını ve yasaların da haklı olarak bu yönde olduğunu; fakat anne babaların da biraz daha rahat davranıp çocuklarını aşırı kısıtlayıcı davranışlarla yetiştirmekten vazgeçeceklerini umduğunu söyledi.

Wiles'ın yüzünüzde kocaman bir gülümseme bırakacak fotoğraflarından 10 tanesi sizlerle; bakalım çocuklar o zamanlar neler yapabiliyordu...

Kaynak: http://www.huffingtonpost.com/2015/03/25...

1. Pikap arkasında istiflenmek

2. Maytaplarla eğlenebilmek

3. Oyuncaklarla dolu bir yatakta boğulmamak

4. Kasksız bisiklet sürmek

5. Tehlikeli oyuncaklarla oynayabilmek

6. Biberondan elma suyu içmek

7. Kardeşini bisikletin arkasına takıp gezdirmek

8. Yanıcı maddelerden üretilmiş her oyuncakla uyumak

9. Biberonu minder yardımıyla kullanmak

10. Arabanın ön koltuğunda oturmak

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir