Erkeklerin Sevdiği Kadını Masum, Cinsellik Yaşadığını Fahişe Olarak Görmesi Durumu: Madonna Fahişe Sendromu

25PAYLAŞIM

Bu sendrom bayağı erkekte var... 🙄

Erkeklerin bazıları cinsellik ve aşkı çok farklı kategorilere koyuyor.

Onlara göre saf ve masum kadınlar sevilmek ve evlenmek için kötü ve seksi kadınlar ise yalnızca cinsel ilişki yaşamak için var.

Özellikle magazin haberlerinde sıkça karşımıza çıkan '8 yıllık sevgilisinden ayrılıp 3 ayda evlendi' gibi haberler, bu sendromu çok iyi bir şekilde özetliyor.

Bu sendroma sahip erkekler için cinsellik ve aşk asla bir araya gelemiyor. Yani cinsel ilişki yaşadığı kadına aşık olmadığı gibi sevdiği kadınla da kıyamadığı için cinsel ilişkiye giremiyor ya da yeterli hazzı alamıyor.

Aslında bu sendroma sahip erkekler, kadınları rahibe ve fahişe olarak ikiye ayırıyor. Yani bu iki kadının görevi farklı.

Tabii bütün hayatlarını da bunun üzerine kuruyorlar. İşte buna Madonna-Fahişe Sendromu deniyor.

Bu sendroma sahip olan erkeklerin mükemmel bir aile babası olması çok yaygın görülüyor.

Yani erkek bu ikili sıkışmışlık arasında kalarak iki farklı hayat yaşayabiliyor.

Madonna Fahişe Sendromu, her erkekte görülebilse de çoğunlukla 'evlenmeden birliktelik yaşamanın günah sayıldığı' ve cinselliğin tabu olarak görüldüğü ülkelerde yaygındır.

Bu bölgelerde cinsel birleşmeye ergenlikten itibaren ayıp gözü ile bakılır ve çocuğa da bu öğretilir. Erkek çocuklarına cinsel ilişkinin yalnızca değer vermedikleri kadın üzerinde uygulanabileceği vurgulanır. Evleneceği kadın ise ömür boyu sevip saygı duyacağı kişidir.

Bilim dünyasında bu durum bir sendrom olarak görülse de bazı erkekler, eşlerini aldatma durumlarını Madonna Fahişe Sendromuna bağlayabiliyor.

Özellikle Avrupa ve Amerika'da bu durum sık sık karşılan şeyler arasında!

Cinsellik ile yeni tanışan erkeklerin bu sendroma kısa bir süreliğine de olsa tutulduğu bilinse de ilerleyen yaşta da devam etmesi oldukça ender rastlanan bir durum.

Erkek ilerleyen yaşlarında hala bu sendroma sahipse tıbben hasta sınıfına giriyor ve psikolojik tedavi desteği görüyor.

Bu içerikler de ilginizi çekebilir 👇

Partnerinizin Sizi Aldatıp Aldatmadığını İlk Bakışta Anlayabileceğiniz En Belirgin Özellikleri - onedio.com
Partnerinizin Sizi Aldatıp Aldatmadığını İlk Bakışta Anlayabileceğiniz En Belirgin Özellikleri - onedio.com
Bu Fotoğraf Kareleri Çok Kalp Kırdı: Eşlerini Aldatma Anları Kameralara Yakalanan 25 Ünlü - onedio.com
Bu Fotoğraf Kareleri Çok Kalp Kırdı: Eşlerini Aldatma Anları Kameralara Yakalanan 25 Ünlü - onedio.com
Neden Aldattığını Tüm Çıplaklığı ile Anlatan Sevgili ve Eşlerden 20 İhanet Öyküsü - onedio.com
Neden Aldattığını Tüm Çıplaklığı ile Anlatan Sevgili ve Eşlerden 20 İhanet Öyküsü - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

Yıllar önce bir otobüs yolculuğunda uyku tutmayınca yan koltuğumda tabletinden film izleyen bir adamın filmine ortak olmuştum. 2. Dünya Savaşından evine dönen bir asker çocukluğundan beri aşık olduğu kadınla evleniyor ama (tahminimce travma sonrası stres bozukluğu gibi bir takım rahatsızlıkların da etkisiyle) cinsel ilişkiye giremiyordu. Kadın kocasını sevse dahi cinsel yaşamları olmadığı için çevresinde ona asılan diğer erkeklerle flörtleşmeye başlıyor. Tabi kocası bu duruma sinir oluyor kıskançlık krizleriyle ve en sonunda karısını özgür bırakmak için evi terk ediyor. Alkol bağımlılığıyla sorumsuz bir hayat yaşarken başka kadınlarla ilişkiye girebiliyor ama o çok sevdiği karısına gelince ona dokunmaya bile kıyamıyor. Filmin adını hatırlamıyorum ama aşk kavramına getirdiği bu farklı bakış açısı hoşuma gitmişti. Filmi bilen biri varsa belki aydınlatabilir.

huseyinbeg

Umarım biri bulur gerçekten ilginç bir film gibi

Gizli Kullanıcı

Ben de bunu umut ederek yazdım ama Onedio'da yorumlarda takılan pek kullanıcı kalmadı sanırım. Ekşi'de bununla ilgili çok yararlı bir başlık vardı aslında: "İsmi ya da konusu hatırlanmayan filmler". Ortaokuldayken okulda izlediğim (cd olarak öğretmenler getirir biz izlerdik) ama ismini bilmediğim Jaaberwocky isimli Ortaçağ komedisini o başlıktan bulmuştum. Eski bir yapım olduğu için (1977) İngilizce arama etiketlerinin hiçbirinde çıkmıyordu. Ve böyle bir filmi bile (benden önce sormuş birine yanıtlamışlar) bilen insanlar vardı. Buradan çıkar mı bilmiyorum.

gigachad

2-3 dakikada araştırdım. Filmin adı Beautiful Dreamer yamulmuyorsam.

Gizli Kullanıcı

Bir an heyecanlandım ama değil maalesef. Film çiftlikte değil de daha ziyade kent ortamında geçiyordu. Aklımda kalan en ikonik sahnesi kocanın kıskançlık anında elini mutfaktaki sıcak ocağa basıp yakması olmuştu. Bu sahne üzerinden de araştırdım ama yine bulamadım.

kadir_33

Evlilik konusunda her zaman daha önce sex yapmış kadın daha güvenilirdir çünkü kadın yaşayacağını yaşamıştır artık odak noktası evlenmek yuva kurmaktır çünkü bir yerden sonra en temel ihtiyaç bu oluyor. Aynı şey daha önce sex yapmış erkek için pek sayılmaz ama çok sex yapmış ve hiç sex yapmamış erkek içinde geçerli ama yinede bu konuda genelleme yapmak doğru değil çünkü insanı genelleyemezsin kimin ne yapacağı hiç belli olmaz

sikortil

İkizler burcu musun

depresifon

hahahahahaha kesin ikizler :D :D :D

kadir_33

Ben diyorum insanı genelleyemezsin arkadaşlar yaldızlara bakıp genelliyorlar.dd

jord

Birde su hipergami'den bahsedin de kadinlar kendilerini tanisin..

gigachad

Türk erkeği sendromu? :D

Gizli Kullanıcı

Viktoryan ahlak dönemidir bunun en belirgin sebebi ve İngiltere'de bitmiş olsa da dünyanın diğer yerlerinde etkisini sürdürür.

Görüş Bildir