Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Partnerinizin Sizi Aldatıp Aldatmadığını İlk Bakışta Anlayabileceğiniz En Belirgin Özellikleri

178PAYLAŞIM

Aldatmaya meyilli kişilerde bu denli ortak özellik olması sizi oldukça şaşırtacak! Hadi hep beraber bu özellikleri inceleyelim..

1. Genleriyle alakalıdır

Aldatmanın insanın genlerinde olduğu çok saçma gelebilir ama yapılan araştırmalara göre böyle bir durum var. Weill Cornell Tıp Fakültesi’nde klinik psikiyatri profesörü ve The New York Times'ta yazar olan Richard A. Friedman 2015 yılında, oksitosin ve vazopressin hormonlarını algılayan reseptör genlerin insanların ilişkilerine sadık kalıp kalmamaları konusunda büyük bir etkisi olduğuna dair çalışması mevcut. Beynin bu hormonları almasının ne kadar önemli olduğunu göstermek için Friedman, Dr. Thomas R. Insel'in iki farklı tür tarla faresi üzerinde yaptığı araştırmaları inceliyor.

Dağ fareleri tek eşli değilken çayır fareleri tek eşlidir. Freidmen durumu şu şekilde açıklıyor:

''Dr. Insel'in araştırmalarına göre, bu iki tarla faresi türünün açık bir şekilde farklı cinsel davranış şekli göstermelerinin sebebi, beyinlerindeki vazopressinin etkisidir. Dağ ve çayır tarlalarındaki vazopressin reseptörleri tamamen farklı beyin bölgelerindedir, bu nedenle bu reseptörler vazopressin tarafından uyarıldığında çok farklı davranış gösteriyorlar.’’

2. Narsisttirler

Çok az insan tam olarak narsist kelimesinin ne olduğunu gerçekten bilmesine rağmen oldukça fazla kullanılan bir kelimedir. Merriam-Webster’da narsisizm tanımı "kişinin kendi bedenine olan sevgisi veya cinsel isteği"dir ama bu tanım bile narsisizm kelimesini tam anlamıyla açıklamaz.Genellikle “narsist” insanlardan ‘’uzak durulması’’ söylenir çünkü bu nama sahip insanlar genellikle de erkekler kurbanlarını karmaşık duygulara sürükler ve duygularını istismar eder ve sonra onları bir nevi kurutur. Narsistler diğer insanları gerçekten önemsemedikleri için onları kullanırlar ve pişmanlık duymadan taciz ederler. Aldatmak da bunun bir parçasıdır aslında.

Alison Goldman’ın bir Kadın Sağlığı makalesinde, dikkatleri Cinsel Davranış Arşivleri dergisinde yayınlanan bir çalışmaya çekiyor.

“Araştırmacılar, iki çalışmasında 123 evli çiftin verilerini analiz etti. Katılımcılar düğümü bağladıktan sonraki ilk dört yıl boyunca her altı ayda bir evlilikleriyle ilgili soruları cevapladılar.

Araştırmacılar, her bir kişinin cinsel narsisizmi nerede uyguladıklarını, onlara tasarlanmış sorular sorarak ölçtüler.

Bunlar; cinsel sömürü, cinsel yetki, cinsel empati eksikliği ve yüksek ölçüde cinsel beceri duygusu gibi… Bu araştırma, cinsel narsisizm ile aldatma arasında bir bağlantı olduğunu ortaya koyuyor. Bu yüzden, kendinizi kötü hissetmenize neden olan bencil insanlardan kesinlikle uzak durun! Karşınızdakine "Narsist" teşhisinin konulmasını beklemenize gerek yok.

3. Maddi açıdan size bağlıdırlar.

Bu durum belki mantığınıza ters gelebilir çünkü başkasının maddi gücünden yararlananlar daha fazla minnettarlık veya bağlılık hissedebilirler. Bu yüzden de aldatmamaları gerekmez mi aslında?

2015 yılında Connecticut Üniversitesi'nin American Sociological Review dergisinde yayınlanan ve National Longitudinal Survey of Youth'ta 18 ila 32 yaşları arasındaki 9.000 kişinin verilerini analiz eden bir araştırmaya göre, hem erkek hem de kadınların ekonomik olarak bağlı olduğu eşlerini aldatma olasılığı günden güne artıyor.

Araştırmalara göre, maddi açıdan tamamen
kocasına bağımlı olan kadınların ortalama yüzde 5 oranda aldatmaya meyilli
olduklarını, aynı durumdaki erkeklerin ise yüzde 15 oranda olduğunu görülüyor.
Araştırmaya alınan çiftlerin tümü heteroseksüeldir.

Korin Miller, Kadın Sağlığı makalesinde konu ile ilgili şunları söylüyor:

“Araştırmacı Christin Munsch, para kazanan ancak evinin geçimini yeteri kadar sağlayamayan erkeklerin aldatma olasılığının daha fazla olduğunu söylüyor. Keşfettiği en ilginç nokta ise, ailenin toplam gelirinin %70’ini sağlayan erkeklerin aldatma oranlarının çok daha düşük olduğuydu. Ayrıca kadınların da aldatma oranları eve ne kadar maddi destek sağladıklarıyla ters orantılı.

4. Genellikle erkekler finans alanında ve kadınlar ise eğitim alanında çalışanlardan çıkar

İnternet ortamında bir çok tanışma sitesi var ama hiç biri 2008 yılında evli kişilerin birbirleriyle ilişki kurmalarını sağlamak için tasarlanmış tanışma sitesi Ashley Madison kadar tuhaf değil. Şirketin sloganı da inanılır gibi değil: ‘’Hayat kısa keyfinize bakın.’’

2015 yılında web sitesi hacklendiğinde 40'tan fazla ülkede 30 milyondan fazla kullanıcıyla ilgili bilgiler kamuoyuna açıklandı ve resmen kaos ortamı oluştu.

Herkes kimin eşini aldattığını merak ediyordu. Ancak sitenin hacklenmesinden önce merak edilen bir konu vardı. Toronto Sun'da 2014 yılında yayınlanan bir makalede Ashley Madison, 11.163 Kanadalı’yı cinsiyete göre hangi mesleklerde aldatmanın en yüksek yoğunlukta olduğunu araştırdğını açıkladı. Erkeklerde durum çok da şaşırtıcı değildi, daha çok finans ve BT çalışanları listenin başında yer alıyordu.

Erkeklerde üçüncü sırada doktorlar yer alıyordu. Şirketin eski CEO'su Noel Biderman

"Her gün yaşam ve ölümle iç içesiniz bu yüzden hayatın kısa olduğunu görebiliyorsunuz, anı yaşamak gerekli.’’ Diye şaşırtıcı bir açıklamada bulundu. Kadınlara gelince, eğitim sektöründe çalışan ve şirket yöneticiliği yapan kişilerin aldatma olasılığı daha fazla olduğu görüldü.

5. Aldatan erkekler genelde uzun boylu ve büyük ayaklıdır.

2014 anket sonuçlarına göre evli kişilerin birbiriyle tanıştığı sitelerde, 1.80’in üzerindeki erkeklerin aldatma olasılığı bu boyun altındaki erkeklere göre iki kat daha fazla. Uzun boylu erkekler daha kısa erkeklere göre özgüvenlerinin daha fazla olduğu düşünülüyor…

Başka bir araştırmada da, büyük ayaklı erkeklerin aldatmaya daha çok meyilli oldukları görülüyor.

Yapılan ankette büyük ayaklı erkeklerin küçük ayaklı erkeklere göre 2 kat daha fazla aldattıkları görüldü.

2012 yılında yapılan bir araştırmaya göre, bu tür Web sitelerini kullanan kadınların yüzde 42'si yani büyük çoğunluğu sarışındı.

Kızıl saçlılar yüzde 23 ile ikinci sırayı alırken, sitenin kadın kullanıcılarının yaklaşık yüzde 20'sinde esmerler olarak tespit edildi. Siyah saçlı kadınlar yüzde 11'di.

Aynı çalışma, kahverengi saçlı erkeklerin sitenin yaklaşık yüzde 40'ı ile en çok aldatan kesim olduğunu ortaya koydu.

Yüzde 32 ile siyah saçlı erkekler ikinci sırada gelirken, yüzde 20 de sarışınlar çıktı. Kızıl saçlılar en son sırada yüzde 5 orandaydı.

6. Aldatan kadınlar uzun parmakları & uzun penisi olan erkeklerle beraberdirler.

Oxford Üniversitesi ve Northumbria Üniversitesi’nin Royal Society dergisi Biology Letters'da 2015 yılında yayınlanan bir araştırmada, 1.300'den fazla kişinin parmak ölçümleriyle İngiltere ve ABD'deki yaklaşık 600 gönüllünün anketlerine baktı ve yüzük parmaklarının işaret parmaklarından daha uzun olduğunu gördü. İşaret parmağı uzun olanların aynı elin yüzük ve işaret parmakları neredeyse eşit uzunlukta olanlara göre aldatma olasılığının daha yüksek olduğu kanısına varıldı.

Şaşırtıcı ama,

Kenyatta Üniversitesi, Kaliforniya Üniversitesi, ve Alabama Üniversitesi Mikrobiyoloji Araştırma Merkezlerinde bilim adamlarının PLOS ONE dergisinde yayınladığı ortak bir araştırmaya göre, uzun penisli erkeklerin aldatılma olasılığı daha yüksek olduğu öne sürülüyor.

İnsanların mesleklerini tespit etmek ve HIV'in yayılmasını azaltmak için yapılan araştırmada, 345 balıkçının Kenya'da ilişkisi olduğunu söyleyen 545 balıkçının eşleri sorgulandı.

Raporda şaşırtıcı bir şekilde, eşlerin cinsel ilişki esnasında ereksiyon olan penisleriyle, kadınların evlilik dışı ilişki kurma olasılığının doğru orantılı olduğu yazıldı.

Aynı şekilde, somut veriler de bu bulguyu desteklemektedir.

Kadınlar, büyük penisleri, kadınların seks esnasında aldıkları zevki ve cinsel olarak tatmin olmalarını engelleyen, seks sırasında ağrı ve rahatsızlık veren bir şey olarak ilişkilendiriyorlar. Ayrıca, ortalamanın üzerinde penis boyutlarına sahip birçok erkeğin, penislerinin büyük olmasının zaten yeterli olduğunu düşünmelerine ve seks esnasında fazla efor sarf etmemelerine de yol açabiliyor maalesef.

Bu içerikler de ilginizi çekebilir:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
avataryangchen

Bugün aldatmakla ilgili kaçıncı içerik bu yaa? Editörler doğruyu söyleyin birinizin aldatılma yıl dönümü mü?

Görüş Bildir