Görüş Bildir

Erdoğan'ın Ziyareti Öncesi Karlsruhe Kentinde Protesto ve Gerginlik

Haberler
> Erdoğan'ın Ziyareti Öncesi Karlsruhe Kentinde Protesto ve Gerginlik

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Karlsruhe kentinde bulunan DM Arena Salonu'nda “gerçekleştireceği Gençlik Buluşması” adlı miting için gelen yüzlerce kişi salon kapılarının açılmasını beklerken HDP’li bir grup parti lehinde sloganı atarak salon önüne gelen kalabalığın üzerine yürüdü. İki grubun bir anda karşı karşı gelmesi, kısa sürede karşılıklı yumruklaşmaya dönüştü. Araya giren Alman polisi, izinsiz salon önüne gelen grubu salonun önünden uzaklaştırdı.

Cumhurbaşkanı'nın beklendiği Almanya'da protesto gösterisi

Almanya’nın Karlsruhe kentinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kente geleceğini duyan Almanya Alevi Dernekleri Federasyonu ‘Demokratik Güç Birliği’ adı altında bir protesto gösterisi düzenliyor. Cumhurbaşkanının konuşma yapacağı salona yaklaşık 100 metre uzaklıkta toplanan kalabalık bir yandan slogan atıyor.

Erdoğan’ın konuşma yapacağı binanın önünde toplanan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı destekleyen grubun içine PKK bayrağı taşıyan bir kişi girmeye çalışınca, bölgede arbede yaşandı. Polis kişiyi linç edilmekten son anda kurtardı. Olay çevredekilerin tepkisini çekerken Alman polisi bölgede güvenlik önlemlerini arttırdı.

Temel ELCiVAN-MÜMİN KARACA-KARLSRUHE/DHA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

"Temel ELCiVAN-MÜMİN KARACA-KARLSRUHE/DHA" unutmayın bu kısmı. Alevi dernekleri bilmem ne adı altında protesto gösterisi düzenliyorlarmış. "Adı altında" keli... Devamını Gör