Görüş Bildir
Haberler
Erdoğan'dan Köşe Yazarlarına Mesaj: 'Eğer Racon Kesilecekse Bizzat Ben Keserim'

etiket Erdoğan'dan Köşe Yazarlarına Mesaj: 'Eğer Racon Kesilecekse Bizzat Ben Keserim'

 AK Parti İl Danışma Meclisi Toplantısı’nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Genellikle sosyal medya hesapları veya kimi köşe yazarları üzerinden başlatılan bu tartışmalarda, birilerinin şahsımın adına adeta racon kestiği, herkese ayar vermeye çalıştığı anlaşılıyor. Burada bir kez daha açık ve net olarak ifade ediyorum; benim, milletimle, partimle paylaşacağım bir düşüncem, bir teklifim, bir hissiyatım varsa, bunun yolları bellidir. Kimsenin racon kesmesine de ihtiyacım yoktur. Eğer racon kesilecekse, bu raconu bizzat kendim keserim. Bu da böyle bilinmeli' dedi. 

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı'na katıldı. 

Toplantıda bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Unutmayın İstanbul'da teklersek, Türkiye'de tökezleriz. İstanbul'da metal yorgunluğu olursa, Türkiye'de paslanırız. Buna karşılık, İstanbul'da kıpırdanırsak, Türkiye'de şahlanırız. İstanbul'u sağlam tutarsak, Türkiye'de de dünyada da Allah'ın izniyle bizi yıkacak bir güç tanımıyoruz. Bunun için 81 vilayetimizdeki teşkilatlarımızın tamamı elbette önemlidir. Ama İstanbul bir başka önemlidir' diye konuştu.

"İstanbul Türkiye ortalamasının altına düştüyse bir yerde yanlışımız vardır"

"İstanbul Türkiye ortalamasının altına düştüyse bir yerde yanlışımız vardır"

Konuşmasında başkanlık referandumunda İstanbul'daki 'evet' oylarının Türkiye ortalamasının altında kalmasına da değinen Erdoğan, 'Halk oylamasında malum İstanbul yüzde 48,65 oyla neticeyi verdi. Tabii biz İstanbul'u böyle görmek istemiyoruz. İstanbul, Türkiye ortalamasının altına düştüğü an buna yanarız, üzülürüz, İstanbul, Türkiye ortalamasının altına düşmemeli. Onun üstünde olmalı. Üstünde olduğu anda bir çok şey değişir. Öyleyse bir yerde yanlışımız var. Bir yerde eksiğimiz var. Eğer metal yorgunluğu diyorsak bunları oturup düşünmemiz lazım' dedi.

 '2019'daki seçimlere karar İstanbul'daki oy oranımızın Türkiye ortalamasının üzerine çıkması şart' diyen Cumhurbaşkanı, 'Bilhassa son dönemde seçimlerde birkaç puan da olsa İstanbul'un ortalamanın altında kalmasının, bize verdiği mesajı çok doğru okumalıyız' ifadelerini kullandı.

"Arzu ve tasvip etmediğim tartışmaların yaşandığına şahit oluyoruz"

"Arzu ve tasvip etmediğim tartışmaların yaşandığına şahit oluyoruz"
İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Erdoğan konuşmasının devamında bazı köşe yazarlarına da sert sözlerle yüklendi:

 'Zaman zaman kamuoyunda, medyada, partimiz içinde kesinlikle arzu ve tasvip etmediğim tartışmaların yaşandığına şahit oluyoruz. Genellikle sosyal medya hesapları veya kimi köşe yazarları üzerinden başlatılan bu tartışmalarda, birilerinin şahsımın adına adeta racon kestiği, herkese ayar vermeye çalıştığı anlaşılıyor. Burada bir kez daha açık ve net olarak ifade ediyorum; benim, milletimle, partimle paylaşacağım bir düşüncem, bir teklifim, bir hissiyatım varsa, bunun yolları bellidir. Kimsenin racon kesmesine de ihtiyacım yoktur. Eğer racon kesilecekse, bu raconu bizzat kendim keserim. Bu da böyle bilinmeli.'

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'raconlu' konuşması sosyal medyanın da gündeminde...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'raconlu' konuşması sosyal medyanın da gündeminde...
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'raconlu' konuşması sosyal medyanın da gündeminde...
İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam
Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
957
508
295
141
128
53
17
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Ilker Ilerler

Parlamento değil endüstri meslek lisesi yemin ediyorum.

Bozkurt

Yakında kürsüye ceket omuzda, elinde kelebek sallayarak çıkar bu.

Mehmet Mert

bir sonraki konuşma "Ben racon kesmem kafa keserim."