Görüş Bildir
Haberler
Erdoğan Başkanlığında 'Koronavirüsle Mücadele Eşgüdüm Toplantısı' Başladı: 'Ciddi Ekonomik Sonuçlar Ortaya Çıkacak'

Erdoğan Başkanlığında 'Koronavirüsle Mücadele Eşgüdüm Toplantısı' Başladı: 'Ciddi Ekonomik Sonuçlar Ortaya Çıkacak'

Çankaya Köşkü'nde Koronavirüsle Mücadele Eşgüdüm Toplantısı öncesinde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, sürecin ciddi ekonomik sonuçları olabileceğini söyledi. Her türlü önlemin hayata geçirildiğini ve bunun devam edeceğini söyleyen Erdoğan, 'Develte düşen görevlerin yanında özel sektörün de sorumlulukları olduğu muhakkaktır. Bu zoru birlikte başaracağız' ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çankaya Köşkü'nde yapılan  Koronavirüsle Mücadele Eşgüdüm Toplantısı öncesi açıklamalarda bulundu. Toplantı sonrasında açıklama yapılacağını söyleyen Erdoğan şöyle konuştu:

'Toplantı ardından yapacağımız millete sesleniş mahiyetindeki toplantıda detaylı açıklama yapacağız. Kısa bir giriş konuşmasının ardından tedbirlerin müzakeresine ağırlık vereceğiz. Bugüne kadar sağlık önlemleri ve tedbirleri hayata geçirdik. Gönüllü veya zorunlu karantina uygulamaları sebebiyle günlük hayatı durma noktasına getiren sürecin ciddi ekonomik sonuçları ortaya çıkacaktır.'

"Salgına dönüşmemesi ve ekonomiyi canlı tutma amacımız var"

"Salgına dönüşmemesi ve ekonomiyi canlı tutma amacımız var"

Devletin yanında özel sektöründe üzerine düşeni yapması gerektiğini söyleyen Erdoğan şöyle devam etti:

'Hastalığın salgına dönüşmesini engelleme ve ekonomiyi canlı tutma hedefimiz var. Kur saldırısının etkilerinden yeni yeni kurtulmaya işlerin yoluna girmeye başladığımız dönemde ipin ucunu asla bırakamayız. Tüm ekonominin şartlarının dönemeye devamını sağlamak kolay değil. Devlete düşen görevlerin yanında özel sektörün de sorumlulukları olduğu muhakkaktır. Bu zoru birlikte başaracağız. Ülkemizi sağsalim süreçten çıkardığında fırsatların bizi beklediğini biliyoruz. Sabır ve dua ile süreci aşacağımıza inanıyorum.'

"İngiltere ve Fransa'nın durumu bizimle mukayese edilemeyecek kadar kötü"

"İngiltere ve Fransa'nın durumu bizimle mukayese edilemeyecek kadar kötü"

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarının devamında şu ifadeleri kullandı: 

'Çin'deki salgın, tüm dünyayı üretim konusunda alternatifler aramaya itmiştir. Alternatiflerde ilk akla gelenlerden Türkiye olmaktadır. Finans alanında yaşanan gelişmeler de ülkemize avantajlar sağlayacaktır. Birkaç haftalık dönemi iyi yönetir, milletimizi iyi bilgilendirir, hastalığı kontrol altında tutabilirsek güzel gelişmeler bizi bekliyor. Bizim bunu aşacağımıza inanıyorum. Dün 4'lü konferans yaptık. İngiltere ve Fransa'nın durumu bizimle mukayese edilemeyecek kadar kötü. Virüsle ilgili alacağımız kararların ülkemiz ve ekonomimiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum.'

Gerçekleştirilecek toplantıya 60'dan fazla kişinin katılacağı belirtiliyor

Gerçekleştirilecek toplantıya 60'dan fazla kişinin katılacağı belirtiliyor

Toplantıya Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, 16 kabine üyesi, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Merkez Bankası Başkanı, Varlık Kurumu Genel Başkanı, BDDK Başkanı, SPK Başkanı, BİST Başkanı, birçok kamu bankasının genel müdürü ile birlikte birçok iş veren sendikası temsilcisi ve STK temsilcilerinin katılacağı biliniyor.

80 kişilik salonda yapılacak Koronavirüs zirvesinde birtakım önlemler de alındığı aktarıldı. Geniş bir masa bir metre aralıklı sandalyelerde gerçekleşecek toplantıya giriş öncesinde de hijyen kuralları dikkate alındığı ifade edildi. Toplantıdan ekonomik tedbir kararlarının çıkması bekleniyor.

Türkiye’de şimdiye kadar Koronavirüs görülen vaka sayısı 98'e yükselirken, 89 yaşında bir kişi yaşamını yitirdi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
195
70
28
15
11
10
5
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın

Fabrikaları satmasaydınız, Suriyelilere harcama yapmasaydınız, ülkenin anasını ağlatmasaydınız bu durumda olmazdık.

soztekin

Klavyene sağlık. Ne güzel yazmışsın.

Tayyip suriyelilere 40 milyar dolar harcadık diye övünürken,bizler için dua etmemizi önerdi.. ne güzel kriz için gene bahene çıktı..

uzaklardan

Ekonomik olarak başarısızlıklarını koronavirüse bağlıyacaklar anlaşılan.