Erdoğan, 'Avrupa'da Kovid Aşısı Ücretli' İddiasında Neden Israr Ediyor?

 > 
1.5bPAYLAŞIM

Geçtiğimiz hafta İngiltere'de Kovid-19 aşısının ücretli yapıldığını öne süren ancak öyle olmadığı anlaşılan Cumhurbaşkanı Erdoğan iddiasını bugün de yineledi. Erdoğan'ın bu yanlış bilgiyi sürekli dile getirdiği sosyal medyada tartışıldı.

Sakarya’da toplu açılış töreninde açıklamalarda bulunan Erdoğan, Avrupa ülkelerinde Kovid-19 aşısının ücretli yapıldığı iddialarını sürdürerek, "Bugün Avrupa'nın en gelişmiş ülkeleri dahi aşıları ücretle yapıyorlar. 50 sterlin, 100 avro. Bu şekilde para alarak yapıyorlar" dedi.

"Avrupa'nın en gelişmiş ülkeleri dahil aşıları ücretle yapıyorlar. 50 sterlin, 100 avro para alarak yapıyorlar. Biz halkımızdan 1 kuruş almadık. Bize nasihat ettiler, 'Ya böyle de olmaz, belli bir bedel alın' dediler."

Erdoğan'ın o sözleri 📹

Erdoğan geçtiğimiz hafta da İngiltere'de aşıların "100 sterlin ücretle yapıldığını" ileri sürmüştü. 👇

Erdoğan '100 Sterlin Alıyorlar' Dedi, BBC Yalanladı: 'İngiltere'de Aşılama Ücretsiz' - onedio.com
Erdoğan '100 Sterlin Alıyorlar' Dedi, BBC Yalanladı: 'İngiltere'de Aşılama Ücretsiz' - onedio.com

Erdoğan'ın sözlerinin aksine İngiltere'de ve diğer Avrupa ülkelerinde aşıların ücretsiz sağlandığı biliniyor.

Erdoğan'ın iddiasında ısrar etmesi sosyal medyada da gündem oldu 👇

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
sometimes

Yalan günah değil mi hocam nasıl müslümansınız siz?

mehmet-gunduzeli

'BİR YALANI SÜREKLİ SÖYLEYEREK HALKI İNANDIRABİLİRSİNİZ' İ DENİYOR ZANNIMCA AMA GEREK YOK Kİ İLKİNDE DE İNANIYORLAR SDFKJSDHFGBLDSJFHSDLFSDKLJFŞSDFIJŞDFG

demet.s

Bu da bir şey mi...bu millet nelere inandı...ansiklopedi olur.

klemenjero

yalan olduğunu biliyor. bizim onun yalan söylediğini bildiğimizi biliyor. öyle bir özgüven var ki. istediğini söyleyebileceğini sanıyor. ve haklı o yalanları söylüyor ve hiç bir şey değişmiyor.....

kaguyahimesama

Parayla iteleyebilirler. Özellikle korona geçirenlere. Biz 8 ay önce geçirdik. Test de yapıldı. Antikor fln kalmamış bünyede. Annem dün 2. doza diye gitti ama olamadan geldi. Cumartesi mi ne açıklama olmuş korona geçirenler 2. dozu olmayacak diye. 3. doz aşıyı olanların dediğine bak. Hepimize parayla iteleyecekler gibi geliyor. Minimum miktarı da başka ülkelerde şu kadar diye yoklama yaparak bulmaya çalışıyorlar.

Görüş Bildir