Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

En Yakın Arkadaşının Sana Nasıl İhanet Edeceğini Söylüyoruz!

198PAYLAŞIM

En yakın arkadaşlarından birinin sana nasıl ihanet edeceğini merak ediyorsan;

Haydi teste!

1. Cinsiyetini öğrenebilir miyiz?

2. Peki, kaç yaşındasın?

3. En yakın arkadaşın sana büyük bir hata yapsa onu bir şekilde affeder misin?

4. Bu zamana kadar aranızda büyük bir kavga yaşandı mı? Böyle hakaretli birbirinize sövmeli...

Hayır asla saygımızı yitirmedik.
Oldu bir şeyler...

5. Diyelim ki, senin hoşlandığın birinden o da hoşlandığını ve onunla beraber olmak istediğini söyledi, ne yaparsın?

Yapacak bir şey yok, dostumdan değerli değil.
Benim hoşlandığım birinden hoşlanamaz, hoşlansa bile duygularını dindirmeye çalışmalı.
Ona karşı güvenimi yitiririm ama arkadaşlığıma da devam ederim.

6. Hiç beraber tatile çıktınız mı?

7. Cebinde son 50 lirası kalsa, senin de hiç paran olmasa o paranın yarısını sana verir miydi?

Sanmıyorum.
Evet, benim parasız olmam onu rahatsız ederdi.

8. Şimdi de, arkadaşını tanımlayacak rengi seçer misin?

9. Dostluk ile ilgili yazılmış bu sözlerden hangisine katılıyorsun?

Arkadaş nedir? İki bedeni mesken tutmuş tek bir ruh. (Aristoteles)
Kötü dost köpeğe benzer, gider en sevdiğinin ayağına işer. (Jonathan Swift)
Bana dostunun kim olduğunu söyle, sana kim olduğunu söyleyeyim. (Miguel de Cervantes)
Dostluklar genellikle birden oluşur, onun için kolayca bitmelerine de şaşmamak gerekir. (Joseph Addison)
Sahte dost, bir de gölgemiz, yalnızca güneş açtığı zaman yanımızda bulunurlar. (Benjamin Franklin)
Dostluk kanatları olmayan aşktır! (Lord Byron)
Dostum tek gözlüyse, ona yandan bakarım. (Joseph Joubert)
Düşmanlarımı hiç kuşkusuz hak etmişimdir, ama dostlarımı hak ettiğimi sanmıyorum. (Walt Whitman)
Arkadaşlık verdiğini unutmak, aldığını hatırlamaktır. (Alexandre Dumas)
Bir dostun asıl görevi sen haksız olduğun zaman yanında yer almaktır. Haklı olduğu zaman hemen herkes senin yanında yer alır. (Mark Twain)

Sevdiğin insana yan gözle bakacak!

Senin için arkadaşlık kavramı oldukça değerli. Çevrendeki herkesle öyle yakın arkadaş olabilecek biri değilsin. Bu nedenle de çevrendeki insanları çok dikkatli seçmişsin ama biri var ki... O insan senin sevdiğin ya da hoşlandığın birini aklından geçirecek. Bu konuyla ilgili de sana bir şey diyemeyecek çünkü nasıl bir tepki alacağını çok iyi biliyor. Geçmişte bu insanın böyle olaylarını etraftan çok duymuş olabilirsin. Ama inanmak istememiş olman oldukça anlayışla karşılanabilecek bir durum. 

Sen çevrendeki birinin hoşlandığı birine yan gözle bakmayacak birisin ama ne yazık ki herkes senin gibi olmuyor. Bu nedenle de bu gibi bir durumla karşı karşıya kaldığında ne yapacağını da tam olarak kestiremiyorsun. Bu arkadaşın, sana çok iyi gibi görünse de ne yazık ki içten içe seni hep kıskanan biri olduğu için bu davranışı ona göre çok normal olacak ama sen bunu fark ettiğin zaman biraz sinirleneceksin...

Senin düşmanınla arkadaşlık edecek!

Sen birine değer verdiğin zaman çok fazla değer veriyor ve önemsiyorsun. Neredeyse tüm sırlarını o insanla paylaşıyor ve aranızda eşsiz bir bağ kurmaya çabalıyorsun. Bu nedenle de biliyorsun ki her insan kendi düşmanını kendi yaratır. İşte tam olarak böyle bir olay seni bekliyor. Seninle ufak bir kavga anında gidip senin en nefret ettiğin insan ile arkadaşlık edecek bir dosta sahipsin. Artık ona da ne kadar dost denirse... 

Bu insan senin yüzüne her zaman çok gülmüş, zor anlarında da yanında olmaya çalışmış. Fakat, bunları her zaman için çıkar ilişkisi içinde yapmış. Çıkarları doğrultusunda seni kullanan bir arkadaşın var. Bu konuda seni uyaran insanlar var ama sen bunu görmezden geliyorsun. Bu insanların haklı olduğunu görmene de çok bir vakit kalmamış. Üzücü bir deneyim seni bekliyor ama unutma ki; bu durumda kaybeden kişi sen olmayacaksın.

En büyük sırlarını başkalarına anlatacak!

Sen güvendiğin insana neredeyse tüm sırlarını veriyorsun. Anlattıkça da anlatasın geliyor ki sen öyle herkese de güvenebilen biri değilsin. Güven duygusunu zor kabulleniyorsun ama işte güvenince de yelkenlerin suya iniyor. Bu nedenle çok dikkatli olman gerekiyor aslında. Başka insanların kulağına gitmesini istemediğin sırlarını o çok yakın arkadaşınla da paylaşmamalısın. En ufak bir kavganızda, görüşmeme kararı aldığınızda o sırları başkalarının ağzından duyacaksın ve seninle resmen dalga geçecekler!

Güvendiğin dağlara kar yağdıracak bir insanla arkadaşlık ediyorsun ve sen bunun farkında bile değilsin. Herkesi kendin gibi iyi sır tutan biri sanabilirsin ama o kadar yanılıyorsun ki. Sen sen ol, kimseye özel sırlarını verme. Başkasının ağzından duymak hoşuna gidecekse, bilemiyorum tabii...

Eski sevgilin ile bir şeyler yaşayacak!

Sen dostun olarak gördüğün insanların eski sevgililerini de kardeşin gibi gören birisin. 'E doğru olanı da bu değil mi zaten?' diyor olabilirsin. Elbette öyle ama herkes için de böyle olmuyor biliyorsun. Senin için dostluk kavramı aynı anne ve babadan dünyaya gelmek gibi bir şey ama herkes için böyle değil. En yakın arkadaşın olarak gördüğün o insanın yakın bir zaman içinde eski sevgilin ya da flörtün olarak gördüğün biriyle arasında bir şeyler geçtiğini öğreneceksin.

Aralarında bir şeyler geçtiğini duyduğunda çok sinirleneceğini de bildiği için bu durumu senden gizlemeye çalışacak ama sen bir şekilde bunu anlayacaksın. Herkesin senin kadar düşünceli ve iyi niyetli olduğunu sandığın dönemleri geride bırakacağın bir dönüm noktası yaşatacak sana bu olay...

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
avci-kiz

Bi kere son sorunun baştan üçüncüsünü söyleyen,Hz.Mevlana'dır

dilek-yilmaz29

5. sorudaki gif kalbimi yaraladı

zeynep297

Yaşadım zaten öyle birşey

duygusal_panda

Sevdiğime yan gözle bakacak mı? :( Yıkılırım ya:(

aaabbbcccddd

en yakın arkadaşım bir kadın ve lezbiyen değil, ben bu testi nasıl bitircem?

Görüş Bildir