Görüş Bildir
Haberler
'En Az Üç Çocuk Fikrinin Mucidi, Kendini Üç Maaşa Bağladı' İddiası

'En Az Üç Çocuk Fikrinin Mucidi, Kendini Üç Maaşa Bağladı' İddiası

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sık sık dile getirdiği “En az üç çocuk” fikrinin mucidi eski bakanlardan Ayşen Gürcan’ın kamudaki üç işten üç farklı maaş aldığı öne sürüldü.

İçeriğin Devamı Aşağıda

BirGün'de yer alan habere göre “Paralel MEB olarak nitelendirilen Maarif Vakfı’nda Mütevelli Heyeti Üyesi olan ve aylık 7 bin 500 TL huzur hakkı alan Ayşen Gürcan’ın kamudaki koltuklarına bir tane daha eklendi. 

Aynı zamanda Cumhurbaşkanı Başdanışmanı olan eski Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Prof. Dr. Gürcan’ın proje okul kapsamında faaliyet gösteren bir imam hatip lisesinde müdürlük yaptığı anlaşıldı.

"En az üç çocuk" fikrinin mucidi

"En az üç çocuk" fikrinin mucidi

Erdoğan’ın 2015 yılında dillendirdiği “En az üç çocuk” fikrinin mucidi olarak tanınan Gürcan’ın İstanbul Kadıköy’de bulunan Ahmet Sani Gezici Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’ndeki müdürlük görevi akıllara, 1 Eylül 2016 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan yönetmeliği getirdi. 

Hayata geçirildiği 2016 yılında yayımlanan “MEB Özel Program ve Proje Uygulayan Eğitim Kurumları Yönetmeliği” ile proje okullara üniversitelerden öğretim elemanlarının görevlendirme yoluyla atanmasına olanak sağlandı.

 Yönetmelik yayımlandığı tarihte eğitimciler tarafından tepkiyle karşılanmış ve AKP’li bürokratlar için hazırlandığı” yönünde yorumlar yapılmıştı.

Eğitim Sen İstanbul 2 No'lu Şube Başkanı Çayan Çalık, “Kamuyu babasının çiftliğine dönüştürenlerden hesap soracağız” diyerek Gürcan’ın 3 farklı görevde bulunmasına tepkisini gösterdi. 

Özel Program ve Proje Uygulayan Eğitim Kurumları Yönetmeliği’nin iktidarın ihtiyaç duyduğu toplumsal yapının inşası için kullanıldığını savunan Çalık, “Bu yönetmelik her duruma ihtiyaç verecek şekilde hazırlanmış, öğretmen olmayanların idari kadroya atanmasını sağlayacak şekilde düzenlenmesine, okulların piyasa koşullarına göre hizmet vermesine, siyasal iktidarın bizatihi müdahalesine yol açmıştır” dedi.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
29
11
4
2
2
1
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Halil Değerli

Üç vakte kadar cehenneme gidersiniz inşallah.... .... 🤪😡😠

kabus

bu gün yedikleri yarın gtunu tirmalayacak

arslanoglu

Millet part time lık iş bulamıyorken 3 iş de çalışmak yasak değil mi yahu. 3 çocuk oldu herkes de bak ne oldu kimse geçinemiyoruz herkes kavgacı