Görüş Bildir
Haberler
Eleştirmenler Tarafından Kötü Puanlanmasına Rağmen Nasıl Oscar Ödülü Aldığına Şaşıracağınız 12 Film

Eleştirmenler Tarafından Kötü Puanlanmasına Rağmen Nasıl Oscar Ödülü Aldığına Şaşıracağınız 12 Film

Bu filmler epey şaşırttı 😱

İçeriğin Devamı Aşağıda

1. Suicide Squad (2016)

1. Suicide Squad (2016)

Dünyanın en tehlikeli takımını toplamak için, hapisteki Süper Güçlü Kötü Adamları bir araya getir, devletin emri ile onları en güçlü silahlarla donat ve gizemli bir suç örgütünü yenmeleri için onları göreve gönder. Ancak, bu İntihar Timi, aslında başarılı olmaları için değil de, tescilli suçları nedeniyle, eninde sonunda kaybedecekleri aşikar bir göreve çıktıklarını fark ettiklerinde ne yapacaklardır?

2. Anthony Adverse (1936)

2. Anthony Adverse (1936)
  • IMDb: 6,3

  • En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu, En İyi Görüntü Yönetmeni, En İyi Kurgu, En İyi Müzik Oscarı

18. yüzyılın sonlarına doğru İtalya'da geçen Anthony Adverse, genç ve güzel bir kadının kendine evlenmek için zengin ve acımasız olan yaşlı bir adamı bulma hikayesini konu ediniyor. Ancak kadın esasında genç bir adama aşıktır. Kocası bunu öğrendiğinde, genç adamı düelloya davet eder ve onu öldürür. Karısını ise uzun bir Avrupa seyahatine götürür. Aylar sonra genç kadın bebeğini doğururken vefat eder. Yaşlı adam, oğlan çocuğunu 10 yaşına kadar büyütür ve onu birinin yanına çırak olarak verir. Yanında çalıştığı adam çocuğa Anthony Adverse adını verecektir. Adverse, ona yaşamının zorluğunu hatırlatır. Ancak zorluklar daha yeni başlıyordur...

3. Pearl Harbor (2001)

3. Pearl Harbor (2001)
i.pinimg.com

Eskiden beri aralarında derin bir dostluk bulunan iki arkadaş, savaşa gitmenin arifesindedirler. İkinci Dünya Savaşı tüm vahşetiyle sürmektedir ve savaşa dahil olan Amerika Birleşik Devletleri, kendi kaderini belirlemek üzeredir. Savaş bu iki insanı da içine katarak, dev bir liman baskınıyla, derin bir vahşet sunacaktır. Savaş her zamanki gibi, görkemli ve kanlıdır.

4. Hello Dolly! (1969)

4. Hello Dolly! (1969)

New York'ta yaşayan Dolly Levi çöpçatanlık yapmaktadır ve tanınmış, bekar ve varlıklı bir iş adamını görmek için Yonkers'a seyahat etmeye karar verir. Horace Vandergelder adındaki bu milyonerle tanışır ve onu daha kolay talip bulabileceği New York'a gitmeye ikna eder. Vandergelder iki çalışanıyla birlikte New York'a gittiğinde Dolly ile arasındaki ilişki de dahil tüm ilişkiler ağı bu andan itibaren karışmaya başlar.

5. Memoirs of a Geisha (2005)

5. Memoirs of a Geisha (2005)
  • IMDb: 7,4

  • En İyi Görüntü Yönetmeni, En İyi Sanat Yönetimi, En İyi Kostüm Tasarımı Oscarı

Dünya ikinci dünya savaşının arifesindedir. Yoksul bir aileye mensup bir kız çocuğu da geyşaların çalıştığı ve erkekleri mutlu ettiği bir evde hizmetçi olarak işe girer. Zaman içerisinde güzelliği ve büyüleyiciliği ile çalıştığı yerde dikkat çekmeye başlayan kız çocuğu bir süre sonra dudak uçuklatan bir geyşa olan Sayuri'ye dönüşür. Sayuri'nin güzelliği o denli etkileyicidir ki, eve gelen tüm erkekler gözlerini onun üzerinden alamayacaklardır. Sayuri ise bir gün gerçekten aşık olacağının hayalini kurarak bu işkenceye direnmeye çabalamaktadır.

İçeriğin Devamı Aşağıda

6. The Woman in Red (1984)

6. The Woman in Red (1984)

Arkadaşlarının Teddy olarak çağırdığı Theodore Pierce, evli ve mutlu bir adamdır. Sevgili karısı Didi ve harika çocuklarıyla sakin bir yaşam sürmektedir. Reklamcılık işi de iyi gitmektedir. Bir gün arabasını parkettiği garajda duyduğu topuklu ayakkabı seslerinin hayatını değiştireceğinden habersiz yaşayıp gitmektedir:

Sesler genç bir kadına aittir. Kırmızı ayakkabıları ve kırmızı elbisesiyle baştan çıkarıcı bir endama sahip olan esrarengiz güzel, yürürken bir havalandırma boşluğunun üzerinden geçer ve etekleri uçuşur. Marlyn Monroe’nun meşhur pozu, Teddy’nin gözleri önünde tekrar hayat bulmuş ve üstelik adamımız, kaşla göz arasında genç kadının kırmızı iç çamaşırına bir dikiz atma fırsatı da bulmuştur. Kırmızılı kadın yüzünde muzip bir gülümseme ile yürüyüp gittiğinde, Teddy’nin de hayatı değişmeye başlayacaktır.

Unutulmaz sahneyi bir türlü kafasından atamayan adamımız, ümitsizce kızın izini sürer ve esrarengiz güzelin, kendi şirketinin reklam çekimi için kiralamış olduğu bir model olduğunu öğrenir. Kırmızılı kadının ismi Charlotte’tur. Erkek arkadaşları Teddy’yi cesaretlendirip, karısından gizli kırmızılı kadının peşinde koşması için akıllar verip, aşık adamın hayatının iyice arapsaçına dönmesine katkıda bulunurlar. Teddy’nin davranışları ister istemez değişmiştir. İşyerindeki gizli bir hayranı, Teddy’nin hal ve tavırlarındaki değişikliği kendine yorar ve işler iyice karışır.

7. The Wolfman (2010)

7. The Wolfman (2010)

Hayat uzun zaman sonra da olsa geçmişte bıraktıklarımızla bizi illa ki yeniden kesiştirecektir. Yazar Lawrence Talbot, çocuk yaşta annesini yitirdikten sonra yetişkin biri olmakla kalmamış yaşadığı köyü terk etmiştir. Yıllar sonra kardeşinin nişanlısından, kardeşinin kayıp haberini alınca aile evine geri dönmeye karar verir. Babası ile yeniden yüz yüzedir. İkisi beraber kayıp kardeşini aramaya koyulduklarında ürkütücü bir gelecek onları beklemektedir. Köyde tuhaf, güçlü ve hayvani bir yaratık insanları öldürmektedir. Aberline adındaki İskoçya bölge müfettişi ise bu işi araştırmaktan sorumludur. Jumanji ve Jurassic Park filmlerinden tanıdığımız yönetmen Kurt Adam’ı farklı bir çizgide izleyicisi ile buluşturuyor.

8. Earthquake (1974)

8. Earthquake (1974)

İnşaat mühendisi olan Stuart Graff, karısının takıntılı bir şekilde geçirdiği kıskançlıklardan dolayı uzaklaşmak isteyen bir adamdır. Bu sırada Stuart, vefat eden bir iş arkadaşının dul kalan eşi Denise Marshall ile bir ilişkiye başlamıştır. Karısı Remy ise Stuart'ın aynı zamanda patronu olan babası Sam Royce'u kullanarak Denise'i görmesini engellemeye çalışmaktadır. Los Angeles'ı vuran bir depremin ardından büyük bir yaşam mücadelesine girişmeleri, olaylara farklı bir şekil verecektir.

9. The Broadway Melody (1929)

9. The Broadway Melody (1929)

Bir müzikal şarkı yazarı, taşradan şarkıcı olamak için gelen kız kardeşlerle tanışır. Kardeşler söz yazarının ilgisini çeker. Yazar her ikisine de ilgi duymaya başlar ve işler karışır.

10. Doctor Dolittle (1967)

10. Doctor Dolittle (1967)
  • IMDb: 6,2

  • En İyi Görsel Efekt, En İyi Orijinal Şarkı Oscarı

Mesleği veterinerlik olan Doktor Dolittle mesleğinde başarılı bir konumdadır. Çocukken hayvanlarla konuşma alışkanlığı artık büyüdükçe ortadan kaybolmuştur.Ve çok mutludur çünkü hem evlenmiştir hem de iki kızı vardır.Bir gün tekrar hayvanların konuşmalarını duyduğunu fark eder.İşler iyice garipleşir.Yolda çarptığı köpeğe bir isim verirler ve köpeği evlerine alırlar. Tüm hayvanların seslerini duyan Dr.Dolittle için işler gittikçe güçleşir fakat heyecanlı hale gelir. İnsanlar ona deli gibi bakmaya başlasa da o hayvanlara yardım etmekten vazgeçmez.Akıl sağlığı için hayvanları bırakmaya çalışır ama hayvansız hayatı pek uzun sürmez.

İçeriğin Devamı Aşağıda

11. Flashdance (1983)

11. Flashdance (1983)

Alex köpeğiyle birlikte Pittsburg'ta izbe bir evde yaşayan onsekiz yaşındaki bir genç kızdır. Gündüzleri bir inşaat şirketinde kaynakçı olarak, geceleri ise Maxby's isimli bir kulüpte dansçı olarak çalışan Alex'in en büyük hayali profesyonel bir dansçı olabilmektir, ancak bu alanda hiçbir eğitimi bulunmamaktadır. Ancak bu bir engel olmayacak, bir ailesi bile olmayan bu genç kız sıkı sıkıya bağlı olduğu çalışma arkadaşlarının da verdiği desteklerle büyük başarılara koşmaya çalışacaktır.

Gösterime girdiği yıl özellikle müzikleriyle büyük sükse yaratan ve bu alanda Oscar'ı kucaklayan film eleştirmenler tarafından yetersiz bulunsa da geniş bir izleyici kitlesi tarafından baş tacı edilmiştir.

12. Thanks GodIt's Friday (1978)

12. Thanks GodIt's Friday (1978)

Cuma günü olmuştur ve herkes yeni açılan diskoya gitmek istiyordur. Herkesin bu akşamdan beklentisi farklıdır. Düzenlenen dans yarışmasında galip gelmek çoğu kişinin Cuma akşamındaki asıl hedefidir.

Bu içerikler de ilginizi çekebilir 👇

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
54
13
6
6
4
3
2
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Mehmet

#1 oscarlı kuaför mü var şimdi

DoctorWhat

suicide squad!a da oscar vermezsin ya

Emre ç

Makyaj için verilir neden verilmesin. bu kategori için filmin ne kadar iyi olduğuna bakmıyorlar. film bence de çöp.

Kerim Bartu Bilgin

Oscarların nerdeyse hepsi filme değil zaten. Makyaja, müziğe, kurguya gitmiş. 1 tanesi filme gitmiş. O da müzikal. İçerik dikkat çekmek için.