Elektrik Gittiğinde Olabilecek Muhtemel 7 Şey

Öyle anlar vardır ki elektrik gittiğinde şok olursun. Elektriğin kesilmesi günümüz insanı için zaten bir korku filmi. Ama birde öyle can sıkıcı durumlarda kesilir ki işte o zaman ne yapacağını bilemezsiniz. Neymiş o anlar? Hep birlikte okuyup eğlenelim ;)

1. Korku filmi izledikten sonra giden elektrik

Kendinize en çok küfür ettiğiniz anlardandır. Bu durumda en temizi yorganı kafaya kadar çekip kulaklıkla son ses müzik dinlemektir. Bir de o film cinli-periliyse altına bile yapsan yerinden kıpırdayamaz, yumurtlayacak tavuk gibi oturma organının korkusunu yaşarsın. Diyorum ya en temizi yorgana saklanmak diye. Tabi yorganların olduğu yere gidecek kadar cesursan.

2. Müstehcen sayfalarda gezerken giden elektrik

Bilgisayarın başında nöbet tutturan korkudur. Hele ki aile bireylerinden biri elektrik gelir gelmez bilgisayara sarıldıysa gerilim 5-10 kat artar. Bir de elektrik kesilmeden önce gezdiğimiz sekme gizli sekme değilse...

3. Batarya bittiği an giden elektrik

Bak en çok küfür yiyen budur bence. Dışarıya çıkmadan 30-40 dk önce telefonu şarja koyarsın ama elektrik gider. O an yetkili firma çalışanların 7 sülalesi kalaylanır bir güzel. Boynu bükük %50'nin altında şarjla çıkar hayattan kopukmuş gibi gezersiniz.

4. Saç yaparken kesilen elektrik

Kızları bilemem ama erkekler için dramdır.  Filmi çekilse İMDb puanı 8'in üstünde olur o derece yani. Özellikle de kız arkadaşla buluşmaya kafanın üstüne yapışmış pişmaniye gibi saçlarla gitmek... Anlatılmaz yaşanır. Ne gençler biliyorum bunun yüzünden Ağustos' ta bere takıp gezen.

5. Ertesi gün sınav varken kesilen elektrik

"Hocam elektrikler kesikti çalışamadım .s .s " ölümsüz anını yaşayan öğrenciler bilir sadece bu duyguyu. Sen haftalarca karrrrpuz gibi yat. Son gün çalışman gereksin ve tam kitabı almışken elektrikler gitsin. 30 dk sonra o elektrik gelse de şevkin kırılmıştır bi' kere. Kısmet... Kurtarma sınavı filan olursa onu bekleriz n'apalım?

6. Banyoda kesilen elektrik

Soğuktan titreyerek küfür ettirir adama. Uzun sürerse bir de yandın. Bornozun içine girebilecek kadar şanslıysan evin içine de çıkabilirsin. Ama kayıp düşerim korkusu yüzünden duşakabinden kafanı bile çıkaramazsan durum sakat. Karanlık bir yandan köpüklü kalmak diğer yandan. İnsan çaresizliği işte o an keşfeder.

7. Sevdiğin dizinin başlamasına 5 dk kala kesilen elektrik

O bölümü çok beklediysen hele... Kafanı taşlara vurmak istersin. Tam bir sinir krizi. Sınava çalışırken giden elektrik olayıyla aynıdır aslında. Elektrik gelse bile tadı kaçmıştır artık.

Bonus: Seçimde giden elektrik

Sen alakalı değilsen bile aile büyüklerin çok takılır bu konuya. Klasikleşmiştir zaten neden bu kadar problem ederler anlamadım. Elektik kesilir sayım başlar, elektrik gelir ve seçim çoktan bitmiştir. Ertesi günde suçunkediciklerin olduğu iddia edilir ve temiz temiz 4 sene daha eziyet çekilir.  Problem yok. Alıştık biz.

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir