Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Elde Üretildiğine İnanamayacağınız Minik Mucizelerin Yaratıcısı Cansu Özturan ile Tanışın

-

Cansu Özturan bir kil sanatçısı, başlangıçta bir anlam ifade etmeyen kil toplarını bambaşka bir hayal dünyasında önemli karakterler haline getiriyor. Üstelik tamamını elinde şekillendiriyor ve ev ortamında kullanıma hazır hale getiriyor. Dünyanın birçok ülkesine ürünlerini gönderen Cansu bunun bir işten daha çok kendisini mutlu eden bir uğraşı olarak tanımlıyor.

Cansu Özturan tamamen tutkuyla yaptığı bu işe ortaokul yıllarında başladığını belirtiyor ve ancak birkaç yıldır ticari bir girişim içerisinde olduğunu söylüyor. İnsanların çoğu zaman bu işi hafife aldığını söyleyen Cansu bazen bir karakter ortaya çıkarmanın günler aldığını ve ortaya çıkan figürü beğenmediği zamanlarda da derhal imha ettiğini sözlerine ekliyor. Bu işi kendisi için hem bir hobi hem de profesyonel bir iş alanı olarak gören Cansu: "Maalesef henüz bir atölyem yok fakat hayallerimde bir tane var umarım kısa sürede hayata geçirebilirim" diyor.  Sorumuz üzerine kendisinden etkilenen ve ürünlerine bunu yansıtan insanlar olduğunu ancak kendisininde bazı sanatçılardan etkilendiğini söylüyor ve ekliyor:

Önemli ve doğru olan esinlenmek, o eserden ilham almak, kopyalamak sadece kendinize olan saygınıza zarar verir.

Yarattığı ürünler içerisinde yaka iğnesi olarak tasarladığı minnoş objeler de var

Kolye olarak hayatımıza soktuğu mini hayvancıklar da

Mini derken kelimenin tam anlamıyla "mini"

Bazen onların arasına "unicorn"larda karışıyor

Ayrıca dizi ve film karakterleri üzerinde çalışmayı da çok seviyor

Çalışmalarından Harry Potter'a olan ilgisini anlamak hiç zor değil

Gördüğümüz kadarıyla Stranger Things dizisini de es geçmemiş ve Eleven'ı koleksiyonu arasına katmış

Elbette küçük prens temalı tasarımları da var

Littledipperclay'in yaratıcısı Cansu Özturan'ı nadir de olsa festivallerde ve tasarım pazarlarında görme ihtimaliniz var

Maneki Neko hep seninle olsun Cansu

Yarattığın bu şirin dünyada sana başarılar diliyoruz.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir