Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Edirne Valisi Dursun Ali Şahin Emekli Oluyor

 > -

Edirne'da yaş haddinden bugün görev süresi dolarak emekliye ayrılacak olan Vali Dursun Ali Şahin’e Edirne Belediye Başkanlığı bandosu Plevne marşı ile veda etti. Valilik bahçesine gelen bando takımını odasın balkona çıkarak dinleyen Şahin, "Şehre ilk geldiğimde sizin tarafınızdan karşılanmıştım. Çaldığınız Plevne marşı hepimiz gibi beni de çok duygulandıran çok sevdiğim bir marş" dedi.

Edirne’de 20 ay önce göreve başlayan ve yaş haddinden bugün görev sürecek dolacak Vali Dursun Ali Şahin’e Edirne Belediye Başkanlığı Bando takımı da veda etti. Valilik bahçesine gelen bando takımı en sevdiği marşlardan olan Plevne marşını çaldı. Edirne Belediye Başkanı CHP’li Recep Gürkan ile birlikte makam odasının balkona çıkarak bando takımını selamlayan Vali Şahin, marşı ilgiyle izledi. 

Edirne Belediye Başkanı CHP’li Recep Gürkan, Vali Şahin’in bando takımını çok sevdiğini belirterek, “Marşlarını da çok seviyor, Edirne Belediyesi olarak kendisine bando takımıyla veda etmek istedik” dedi.

Marşı dinledikten sonra balkondan bahçeye inen Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, bando takımındaki müzisyenlerle tek tek tokalaşıp teşekkür etti. Şehre ilk geldiğinde kendisini bando takımını karşıladığını anlatan Şahin, “Çaldığınız Plevne marşı hepimiz gibi beni de çok duygulandıran çok sevdiğim bir marş. Diğer marşlar gibi bunu da çok iyi icra ediyorsunuz. Siz benim ilk göz ağrım oldunuz, benim için mutluluktur. Sizlere başarılar diliyorum. Bakın bi Batı usulü, bizde dedik doğu usulü olsun. Mehter bizim Selçuklulardan kalan bir kültürümüzdür. 1800’lü yıllarda kaldırmışlar. Biz batı ve doğuyu birleştiriyoruz. İkisi de güzel, bizim kültürümüzdür” şeklinde konuştu.

Vali Şahin, Belediye Başkanı Recep Gürkan ve bando takımı birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

DHA

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir