Görüş Bildir
Haberler
E- Okul VBS Girişi Nasıl Yapılır? E- Okul'dan Sınav Sonuçlarına Nasıl Bakılır?

E- Okul VBS Girişi Nasıl Yapılır? E- Okul'dan Sınav Sonuçlarına Nasıl Bakılır?

Öğrenciler, öğretmenler ve aynı zamanda veliler için bir MEB yazılımı olan Veli Bilgilendirme Sistemi, ara tatilde de kullanılmaya devam ediyor. Ara tatilde notlarına, ortalamalarına bakmak isteyen öğrenciler için faydalı bir uygulama olan Veli Bilgilendirme Sistemi, ailelerin de öğrencilerin eğitim hayatından haberdar olmasını sağlıyor. Peki VBS girişi nasıl yapılır, sınav sonuçları, e- karne nasıl kontrol edilir? İşte detaylar...

İçeriğin Devamı Aşağıda

Öğrenciler, öğretmenler ve veliler için okul döneminde vazgeçilmez uygulamalar arasında yer alan E-okul Veli Bilgilendirme Sistemi; öğrencinizin  devamsızlık bilgileri, haftalık ders programları, sınav tarihleri, sınav sonuçları gibi bilgileri size yazılım üzerinden sunuyor.

Öğretmen- Veli Girişi

Öğretmen- Veli Girişi

E- Okul VBS girişi yapabilmeniz için; Türkiye Cumhuriyet kimlik kartınızı kullanmanız yeterli olacaktır. 

Öğretmen Girişi

E-Okul öğretmen girişi de öğrenci girişi ile aynı ekran üzerinden yapılıyor. E-Okul öğretmen girişi ekranı ile sınav notları girişi ve devamsızlık eklemeleri yapılabildiği gibi, öğrenci performansları da eklenebiliyor.

Veli Girişi

E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi giriş ile veliler, çocuklarının okuldaki son durumu hakkında bilgi edinebilir. E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi girişi, e Okul VBS giriş ile aynı ekran üzerinden yapılıyor.  E Okul giriş ekranı üzerinden giriş sağladıktan sonra, sol menüde yer alan 'Not Bilgisi' seçeneğine tıklayın. Daha sonra, karşınıza açılan pencerede öğrencinin not bilgilerini görüntüleyebilirsiniz.

E- Okul Giriş Ekranı

E- Okul Giriş Ekranı

Ayrıca son olarak, E- Okul Veli Bilgilendirme Sistemi üzerinden; kayıt, nakil, sınav itirazları gibi konularda da işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

E- Okul Girişi İçin Tıklayınız.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
11
6
6
3
2
2
2
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın