Duşta İlk Yıkadığınız Yerin Karakteriniz ile İlgili Ortaya Koyduklarını Görünce Çok Şaşıracaksınız!

-

Kimimiz için sabah rutini, kimimiz için yatmadan önce keyfi duş almaktır. Fakat insanların duş alma biçimleri birbirinden farklıdır. Herkes farklı bir vücut bölgesi ile yıkanmaya başlar ve bunun bilinç altımızdaki bazı gerçekleri ortaya çıkardığı söylenir. Hint kültüründe 'shastras' denen bir dizi prensibe göre, bakalım karakterinizle ilgili bilmediğiniz neler öğreneceksiniz?

Kaynak: https://www.boldsky.com/insync/life/2017...

İlk önce yüzünüzü yıkıyorsanız...

Eğer duşta önce yüzünüz ile başlıyorsanız, 5 duyunuza da hitap etmeyi seviyorsunuz demektir. Ayrıca insanların sizi nasıl algıladığı sizin için büyük önem taşır. Yani yabancıların sizi nasıl gördüğünü yansıtan ilk bölüm, 'yüz' sizin için önemlidir.

Sizin için başkalarının hakkınızdaki düşünceleri önem taşır, bazen bu konu sizi strese bile sokabilir. 

Ayrıca bu kişilerin para sorunları olma ihtimali yüksektir. Zaman zaman anlaşılması zor ve bencil birer kişi de olabilirler.

Önce göğüs bölgesini yıkıyorsanız...

Muhtemelen oldukça özgüvenli ve kendi ile barışık birisiniz. Ayrıca pratik zekalısınız ve karşınızdaki iletişimde direkt ve dürüst olmayı seviyorsunuz. 

Kararlılığınız ve inatçı oluşunuz dikkat çeken özelliklerinizden. Kafanızın kolay karışmasına izin vermezsiniz. Bağımsız olmak sizin için oldukça önemlidir ve insanlar size bundan dolayı hayranlık duyar.

Önce koltuk altlarınızı yıkıyorsanız...

Önce koltuk altlarını yıkayan insanlar oldukça güvenilir ve çalışkan olurlar. Bulunduğu arkadaş ve iş çevresinde popülerdirler. 

Tüm bunlarında yanında, ayakları yere basar, başkalarına yardım etmeyi severler. Fakat başkalarının kendilerine karşı tavırlarını çözmekte zorlanırlar.

Önce ayaklarınızı ya da bacaklarınız yıkıyorsanız...

Eğer önce ayaklarınız ile ilgileniyorsanız, mütevazı ve ayakları yere basan biri olmanız muhtemeldir. Fakat ayaklar ve bacaklar gücün ve iradenin simgeleri olduğu için bu kişiler tercihlerini sonuna kadar savunmaktan ve hayallerinin peşinden gitmekten korkmazlar. 

Bu insanlar bir şeyi ya çok sever ya da nefret ederler!

Önce kafanızı ya da saçlarınızı yıkıyorsanız...

Siz disiplin ve düzeni seven birisinizdir. Vücudun en üst kısmı genellikle gücü simgeler. Bu kısımla başlamak sizin hemen hemen her konu hakkında net düşünceleriniz olduğuna ve pratik bir insan oldunuza işaret eder. 

Önce baş kısmını yıkayan insanlar zamanı iyi yönetmeleri ve dakik olmaları ile bilinir. Ayrıca arkadaş seçerken maddiyata değil zekaya önem verirler.

Önce genital bölgenizi yıkıyorsanız...

Önce özel bölgenizi yıkıyorsanız, içe dönük ve utangaç biri olabilirsiniz. Özgüveniniz oldukça düşük olabilir. Sosyal çevrenizde pek ön planda olmayan birisiniz fakat aralarında en içten ve sıcak insan aslında sizsinizdir. 

Vazgeçmek sizin için oldukça kolaydır fakat yanınızdaki kişiler sizinle birlikte vakit geçirirken çok rahat ve mutlu hissederler.

Önce boynunuzu ve omuzlarınızı yıkıyorsanız...

Çok çalışkan insanlar genellikle önce boyun ve omuz bölgesini yıkarlar. Omuzlar genellikle engelleri simgeler ve bu kişiler bu engellerden kurtulup herşeyi mükemmel hali ile elde etmek isterler. 

Önce omuz ve boynunuzu yıkıyorsanız, pozitif birisinizdir ve istediğinizi elde etmeyi seversiniz. Oldukça rekabetçisinizdir ve etrafınızdaki herkesten bir adım önce olmak istersiniz.

Önce sırtınızı yıkıyorsanız...

Sırtımız bilincimizi simgeler, çünkü omurgamız ve sinir sistemimiz beynimizin çalışmasında büyük bir rol oynamaktadır. 

Eğer önce sırtınızı yıkıyorsanız, bu sizin genellikle tedbirli ve mesafeli bir doğanız olduğuna işarettir. Oldukça dikkatli davranır ve insanlara kolay güvenmezsiniz.  

Ayrıca karar verirken dikkatlice düşünmeyi, tartıp biçmeyi seversiniz. Kendiniz ile vakit geçirmeyi çok seversiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
gunesliler

Baştan başlarım. omuz göğüs karın diye aşağıya ayaklara kadar gider.

cumhur-esen

yani kısaca diyor ki yıkanıyorsanız temiz, çalışkan, disiplinlisiniz.

pompaci-dave

lan kim once sirtini yikar aq

ozlem-altintas

ben =) KOLLAR OMUZ SIRT

hipergrafi

Banyoya girer girmez omuzlarımdan başlayıp tüm vücudumu en son başımı ıslatırım. Çünkü su sıcacık ve ben üşüyorum.

lol-hiphop

neden şimdi duşa her zaman ilk göğsümden başladığımı öğrendim ki? şimdi hep bu saçma şeyi hatırlicam .

Görüş Bildir