Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dünyanın Hakikaten Çok Enteresan Bir Yer Olduğunun Kanıtı Niteliğinde Olaylar

3PAYLAŞIM

6 kesinlikle yaygınlaşmalı.

1. ABD ordusu denizaltılarındaki pahalı ve mekanik periskop kolunu bir Xbox kontrolörüyle değiştirdi. Maliyetler aşırı azaldığı gibi eğitim süreleri de kısaldı.

2. Avustralyalı afyon yetiştiricileri bir dönem tarlalarında tuhaf daire izlerinin oluştuğunu gördüler. Uzaylılar değil, kangurular sorumluydu. Afyonları tüketip kafa olduktan sonra daireler çizerek eğleniyorlardı.

3. Star Wars'un Prenses Leia'sı Carrie Fisher yayınladığı otobiyografisinde gençken ABD senatörü Chris Dodd ile ilişki yaşadığını yazmıştı.

Konuyla ilgili görüşlerine başvurulan Dodd’un yanıtı ise şöyle oldu: “Uzun zaman önce, uzak, çok uzak bir galaksideydi.”

4. Keanu Reeves, Al Pacino ve Gene Hackman gibi isimlerle aynı filmde rol alabilmek için alacaklarının çoğundan vazgeçerek çok düşük ücretlere evet demiş.

5. Keanu Reeves’den devam edelim. Geçmişte Reeves'e bir kadın tarafından 3 milyon dolar + haftalık 150 bin dolar ödemelerden oluşan bir tazminat davası açıldı.

Kadının iddiası Reeves’in onu hipnozla uyuşturduktan sonra hamile bıraktığıydı. DNA testi sonuçları aktörün olayla bir alakası olmadığına hükmedince dava düştü.

6. ABD’nin Houston şehrinde ufak bir eğitimin ardından engelli park yerlerine park eden insanlara ceza kesme ehliyetine sahip olabiliyorsunuz.

7. Maymunlar para kullanmayı öğrenebiliyor. Bir dizi eğitime tabi tutulan kapuçinler bunu başardılar, hatta para karşılığı seks bile yaptılar.

8. Maymun demişken, bir araştırma merkezindeki 15 maymun, bir ağacı mancınık olarak kullanıp elektrikli çitlerden teker teker kaçmış.

9. Brad Pitt Interview with the Vampire filminden ayrılmak istemiş, fakat sözleşme fesih bedeli 40 milyon dolar olduğu için vazgeçip çekimleri tamamlamış. Film iki Oscar adaylığı almış.

10. 2002 Dünya Kupası’nda attığı golle İtalya’nın elenmesine sebep olan Güney Koreli Ahn Jung-hwan’ın sözleşmesi oynadığı İtalyan kulübü olan Perugia tarafından feshedildi.

Gerekçeyse “İtalyan futbolunu mahvetmek” olarak belirtildi.

11. Saatler soldan sağa ilerler çünkü Kuzey yarımkürede gölgeler gün içinde bu şekilde hareket eder.

12. Aslan Kral filmindeki aslan kükremeleri gerçek aslan kükremesi değil, ses aktörü Frank Welker’in metal bir çöp kutusuna kükreyip bağırmasıyla elde edilen seslermiş.

13. Gordon Ramsay bir hapishane aşçısıyla girdiği “Kim daha hızlı soğan doğrar?” iddiasını kaybetti. Ardından adama restoranında serbest kaldığı zaman yararlanabileceği bir iş teklif etti.

14. Sarımsaklı ekmek, New York’lu bir pizzacının kalan hamurlar ziyan olmasın diye bulduğu uydurma bir lezzetmiş.

15. Otomobillerdeki cruise control özelliği, onunla konuşurken sürekli hızını artırıp yavaşlatan avukatına sinir olan bir mühendis tarafından geliştirilmiş.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir