Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Doyuran Kareler Projesi Evlenecek Çiftlere Sesleniyor; "Sokak Hayvanlarına Mama Ver, Düğün Fotoğrafçın Biz Olalım"

 > 
8.6bPAYLAŞIM

Siz sokak hayvanlarına mama alıyorsunuz, profesyonel düğün fotoğrafçıları sizin en mutlu gününüzde fotoğrafçınız oluyor

Oyuncu İdil Fırat ve yönetmen Savaş Çıkrak tüm sokak hayvanlarını sevinçten havalara uçuracak bir projeye imza attılar. Bu proje sokak hayvanlarını sevindirmesinden çok yeni evli çiftleri de fazlasıyla mutlu eden bir proje.

Mama ihtiyacı olan yerlerdeki barınaklara ya da gönüllü kuruluşlara göndereceğiniz mamalar size düğün fotoğrafçısı olarak dönüyor.

Doyuran Kareler herhangi bir kurum veya kuruluşa bağlı olmayan, gönüllü hayvanseverlerden oluşan bir sosyal sorumluluk projesidir. Proje içinde yer alan gönüllüler hiçbir karşılık beklemeden çalışmalara katılıyor. 

Uzun yıllardır yönetmen, oyuncu ve fotoğraf sanatçısı olarak medya sektöründe çalışan gönüllüler; tecrübelerini çekecekleri fotoğraflara yansıtma konusunda da oldukça iddialı.

Doyuran kareler projeyi şöyle anlatıyor;

"Projeye katılmak isteyen çiftlerimiz 1.500 lira tutarında mama alıyorlar ve biz de onların düğün fotoğraflarını çekiyoruz. Ama imkanınız varsa elbette daha fazla miktarda mama alabilirsiniz. Fotoğraf çekimlerini sadece mama karşılığında yapıyoruz ve mama karşılığı dahi olsa asla para kabul etmiyoruz! Mamaları bize değil, doğrudan ihtiyaç duyulan yerlere gönderiyorsunuz."

Doyuran Kareler herhangi bir kurum veya kuruluşa bağlı olmayan, gönüllü hayvanseverlerden oluşan bir sosyal sorumluluk projesidir.

Çiğdem Karabacak, Özlem Demircan, Murat Kıvrak ve Cahan Azer gibi fotoğraf ve yönetmen asistanları bu projeye katkı sağlamanız halinde sizin düğün fotoğrafçınız oluyor.

Onlar sizin yüzünüzdeki gülümsemeyi ölümsüzleştirirken diğer taraftan mamalarına kavuşan hayvanların sevincini içinizde yaşamanızı sağlıyorlar. Hepsi gönüllü olarak çalışıyor.

Evlenmek üzereyseniz ve hala düğününüz için bir fotoğrafçınız yoksa bu mükemmel isimler size yardım edebilir. Siz de dünyanın en masum ve en ihtiyaç sahibi hayvanlarına kocaman bir sevinç bırakmış olarak yeni yuvanızı kurabilirsiniz.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
aslisanisuzen

Dugun fotograflarimiz icin Ozlem Demircan Produksiyon ile anlastik. Dugunumuzden 3 ay gecmesine ragmen gecemizin fotolari, nikah ani, ailelerimizle cekindigimiz binlerce resmi teslim Almak icin defalarca kendisini aradik ancak telefonlarimiza crvap vermeyip, facebook ta yorumlar yapmaya baslayinca ofisine davet edip tum nikah animizin, ailelerimizle olan fotolarin belleginden SILINDIGINI itiraf edip paramizi bile geri odememistir! Kimseye onermiyoruz! Bu affedilir bir sey degildir! Asli &ozan 29 Mayis 2015

pierce

Keşke ülkemizde daha çok hassasiyet gösterilen bir konu olsa ama ne yazık ki hayvan sevgisini bırak, sevgi aşılanmamış o kadar çok insanımız var ki.

ayse-hacak

Ruhunuzu mucuk mucuk öpüyorum Doyuran Kareler :)

savas-cikrak

Doyuran Kareler adına bu içten haberiniz için yürekten teşekkürlerimi sunuyorum. Paylaşımınız sayesinde çok daha fazla sokak hayvanını doyurma şansımız olacak. Tüm hayvan sever dostlara sevgi ve saygılar.

buse-k

Öncelikle kendi adıma, böyle bir şeyi düşünüp sokak hayvanlarına el uzatabildiğiniz için onur duydum.. Bu güzel projenizin belirli bir tarihi olup olmadığını sormak istiyorum. Ne kadar süre bu projeyi gerçekleştireceksiniz acaba?

savas-cikrak

Güzel düşünceleriniz için çok teşekkür ederim. Bizim en büyük hedefimiz Doyuran Kareler'i sokak hayvanlarının doyurulması için kalıcı bir proje haline getirmek. Proje duyuldukça yeni evlenecek çiftlerimizin yanı sıra, gerek fotoğraf sanatçısı arkadaşlar, gerek diğer konularda gönüllü arkadaşlardan çok sayıda destek mesajları aldık. Bu destek sayesinde, Doyuran Kareler'i hep beraber bir gelenek haline getirebileceğimize kesin olarak inandık.

buse-k

Gerçekten mükemmel, hele ki böyle bir şeye öncü olmak, paha biçilemez bir duygu olsa gerek. Herkesin nasibini alacağı, doyuran kareler sayesinde doyacak bir sürü sokak hayvanının ve bu proje sayesinde elini taşın altına sokacak olan çiftlerin ömürlük olması dileğiyle...

Gizli Kullanıcı

bir taşla iki kuş

Görüş Bildir