Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Doğum Sancıları İçindeyken Bebeğini Dünyaya Getirdiği Anı Kendi Elleriyle Ölümsüzleştiren Fotoğrafçı Anne

256PAYLAŞIM

Düğün fotoğrafçılığı yapan 29 yaşındaki Megan Mattuizzo, oğlunu dünyaya getirirken bunu fotoğraflayan kişinin kendisi olmasını istemiş. Tüm o doğum sancısı ve telaşa rağmen "kendi bakış açısından" oğlunun dünyaya ilk geldiği anı görüntüleyebilmiş.

Kaynak: https://www.dailymail.co.uk/femail/artic...

Megan Mattiuzzo, 29 yaşında bir fotoğrafçı ve mesleğini ilk oğlunu dünyaya getirdiği sırada da yapmayı tercih etti.

Düğün fotoğrafçısı olarak hayatını kazanan Megan, doğum sancıları içerisinde hastane yatağında yatarken, oğlunu doğurduğu anın ölümsüzleştirilmesini başkasının ellerine bırakmadı.

Doğum anını fotoğraflamayı teklif eden birçok arkadaşı olsa da, Megan fotoğrafın tek bir açıdan çekilmesini istedi; o da kendi açısıydı.

"Oğlumun dünyaya gelişinin benim açımdan nasıl göründüğünün fotoğraflanmasını istedim. İlk nefesini aldığında da bunu yapabilecek tek kişi bendim. Tüm arkadaşlarım bana çıldırdığımı söyledi." 

Fotoğrafçı anne Megan, doğumdan önce fotoğraf için ışıkları ve tüm gerekli şeyleri hazırlamış. Doğumda ise kamerayı karnına koyarak sabitlemiş.

"Epidural'ım çok da etkili değildi, doğum sancım son derece yüksekti. Hatta doğum sırasında eşime bakıp 'bunu yapabilir miyim bilmiyorum' bile dedim." diyen Megan'a yine de hiçbir zorluk bebeğinin ilk anını çekmesine engel olamadı.

"Doktorum bu son ıkınman diyince kamerayı eşimden aldım, çenemi göğsüme dayadım, kamerayı dengeledim ve fotoğrafları çekmeye başladım."

Bebeğini sağlıklı bir şekilde kucağına alan Megan şöyle diyor; "Ona baktığımda tüm acım geçti; o benim oğlumdu; çocuğumdu. 9 ay boyunca nasıl görüneceğini merak ederek birini bekliyorsunuz ve sonunda sağlıklı bir bebeği kucağınıza aldığınızda mutluluktan boğulacakmış gibi hissediyorsunuz." 

"Fotoğrafı çeker çekmez kamerayı kocama verdim ve oğlumu kucağıma aldım."

Çift bebeklerine Easton ismini verdiler. "Önce kafası çıktı ve işte ordaydı. Simba gibiydi" diyen Megan, doğum anını Aslan Kral filminde, Rafiki'nin Simba'yı havaya kaldırdığı sahneye benzetiyor.

"Ben belki o anı hep hatırlayacağım ama yine de anılar solabiliyor. O anki mutluluğumu görselleştirmiş olmak beni rahatlatıyor. İşte orada ve sağlıklı. Böyle bir fotoğrafa sahip olmak çok güzel."

Megan'ın bu hikayesi birçok anne için ilham kaynağı olmuş. Aynı şekilde bebeğinin doğum anını kendisi fotoğraflamak isteyen annelere Megan şunu söylüyor; "Kameranızı iyi tanıyın ve hızlıca ayarları değiştirebildiğinizden emin olun. Fotoğraflara baktığınızda bulanık olmasını istemezsiniz."

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ramazan-cetin4

kız koş koş, kafası çıkıyormuş, telefon şarjda idi getir de bir fotosunu çekeyim Nuriye... :) :D

ozden-isik-ozdemir

Bende evde normal yolla doğmuşum ve aynı şekilde annemde doğum yaparken beni fotoğraf çekmiş :D helal olsun analara hem doğur acı çek hemde fotoğraf çek bravooooooo :)

ramazan-cetin4

ananı tebrik ediyorum kardeş. ama sen yine de, her şeyi bilsen de, her yerde konuşma onu :) :D

Görüş Bildir