Görüş Bildir

Dogecoin'in Kurucusundan İlginç İtiraf: '8 Yıl Sonra İlk Defa Kripto Para Satın Aldım'

Anasayfa > Gündem

Dogecoin'in kurucu ortağı, piyasa genelindeki büyük fiyat düşüşüne rağmen mimden ilham alan kripto para birimine 8 yıldır ilk defa yatırım yaptığını söyledi.

Billy Markus, Dogecoin'i 2013'te yazılım mühendisi Jackson Palmer'la birlikte aslında Bitcoin ve büyüyen kripto pazarını hedef alarak 'şaka amaçlı' geliştirmişti.

Her ikisi de ilk varlıklarını para birimini yarattıktan kısa bir süre sonra sattı ve o günden beri geliştirme çabalarında yer almadı. Palmer büyük ölçüde göz önünden uzaklaşmış olsa da Markus, Dogecoin topluluğu içinde faal bir isim olmaya devam ediyor.

Markus salı paylaştığı tweet'te şöyle dedi:

Markus salı paylaştığı tweet'te şöyle dedi:

Bir saat önce, bir daha asla kripto (para) satın almayacağıma dair yemin etmemden 8 yıl sonra Dogecoin satın aldım.

O zamandan beri fiyatını 7 kez kontrol ettim. Yüzde 10 kardaydım, şimdi yüzde 3'e düştüm. Her neyse, bu sağlıklı görünüyor.

Elon Musk sayesinde zirve yapmıştı

Elon Musk sayesinde zirve yapmıştı

Markus'un duyurusu, Dogecoin'in 24 saatten kısa sürede 10 sentten (yaklaşık 0,85 TL) fazla değer kaybettiği büyük bir fiyat düşüşünün peşinden geldi. Tweet'ini paylaştığı sırada Dogecoin 0,19 dolar (yaklaşık 1,65 TL) civarında işlem görüyordu.

Daha geçen ay Dogecoin'in değeri 0,70 doları (yaklaşık 6 TL) geçmiş, Elon Musk'ın Saturday Night Live'a katıldığı ve program süresince kripto para birimine birkaç atıfta bulunduğu gün zirve yapmıştı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
6
2
2
1
1
1
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?