Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Doğalgazda İndirim Tüketiciye Yansımayacak

Anasayfa > Gündem

Enerji Bakanı Taner Yıldız, 'Doğalgaz fiyatları için Rusya ile yaptığımız görüşmeler neticesinde yüzde 10,25'lik indirim konusunda anlaştık' dedi, ancak yüksek döviz kuru nedeniyle, bu indirimin tüketiciye yansımayacağını söyledi.

Elektrik Dağıtım Hizmetleri Derneği 8. Sektör Toplantısı'nda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Rusya ile yapılan görüşmeler sonucunda, bu ülkeden alınan doğalgazın fiyatında yüzde 10.25'lik bir indirim sağlandığını açıkladı.

Ancak Enerji Bakanı, bu indirimin, yüksek döviz kuru nedeniyle tüketiciye yansımayacağını söyledi, 'Biz dolarla alıp, lirayla satıyoruz' dedi.

Taner Yıldız, 'Önümüzdeki ay doğalgaza zam gelecek mi?' şeklindeki soruya ise, 'Doğalgazda fiyat artışı beklememeliyiz, şubat ve mart aylarında fiyat mekanizması aynı olacak' yanıtını verdi.

Al Jazeera Turk

Kaynak: http://www.aljazeera.com.tr/haber/dog...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?