Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Diyarbakır Havalimanı'na Roketli Saldırı

-

Diyarbakır Havalimanı'nda polis kontrol noktasına PKK'lı teröristler roketatarlı saldırı düzenledi. Diyarbakır Valisi, saldırıda ölen ya da yaralanan olmadığını açıkladı.

Doğan Haber Ajansı'nın haberine göre Diyarbakır'ın merkez Bağlar ilçesinde bulunan Diyarbakır Havalimanı VİP bölümündeki polis kontrol noktasına PKK'lı teröristler tarafından roketatarlı saldırı düzenlendi. 

Patlamada, şarapnel parçaları nedeniyle havalimanının bazı camları kırıldı. Saldırının ardından bölgeye polis ekipleri sevk edildi. 

Havalimanına giden yolları kesen polis ekipleri, bölgede geniş çaplı operasyon başlattı.

Bölgede bulunan Al Jazeera Türk muhabiri Abdülkadir Konuksever, dört roketin atıldığını, ikisinin patladığını ve can kaybı ile yaralı olmadığını paylaştı.

'Can kaybı ya da yaralı yok'

NTV canlı yayınına bağlanan Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, saldırıyla ilgili şu bilgileri verdi: 

"Herhangi bir can kaybı ya da yaralı söz konusu değil. Havaalanında polis noktasının olduğu bölgeye ilk tespitlere göre roketatarlı bir saldırı olduğunu değerlendirdik. Bunlardan seken bazı şarapnel parçalarından da bir iki tane camda kırık var. Onun dışında herhangi bir olumsuz durum söz konusu değil. Her türlü güvenlik önlemleri güvenlik birimlerimizce alındı. Helikopterler havadan uçarak aşağıda terörist unsurlar varsa onlara yönelik çalışmalarını sürdürüyor. Özel harekat polislerimiz de belirli noktaları keserek çalışmalarına devam ediyor. 

Havaalanında da bir polis noktamız var. Orası da hedef alınmış olabilir. Bunun ayrıntıları çalışmalardan sonra netleşir. Uçuşlarla ilgili aksama söz konusu değil. Herhangi bir olumsuzluk olmadan uçuşlar düzenli olarak devam edecek."

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir