Diyarbakır'da Bomba Yüklü Araç Ele Geçirildi: 2 Gözaltı

 > 
33PAYLAŞIM

Diyarbakır’ın Dicle ilçesinde jandarma ekipleri tarafından eylem hazırlığındaki bomba yüklü araç ele geçirildi ve araçtaki 2 kişi gözaltına alındı. 

DHA'nın verdiği bilgiye göre, Diyarbakır’ın Dicle ilçesinde jandarma ekipleri tarafından eylem hazırlığındaki 500 kg bomba yüklü bir araç ele geçirildi. Araçta bulunan 2 kişi gözaltına alındı.

Diyarbakır Valiliği'nden açıklama

Diyarbakır Valiliği, İl Jandarma Komutanlığı tarafından son günlerde meydana gelen terör olayları nedeniyle alınan tedbirler kapsamında yol kontrol ve arama faaliyetleri icra ettiğini açıkladı. 

Açıklamada, "Dicle İlçe Jandarma Komutanlığı'nca icra edilen yol kontrol ve arama faaliyeti esnasında, Yokuşlu Mahallesi istikametinden Dicle İlçesi istikametine doğru seyir halinde olan bir araç kontrol noktasına yaklaşık 200 metre mesafede yavaşlamış ve aracın içerisinden iki erkek şahıs inerek devriye unsurlarına ateş açmışlardır. Açılan ateşe devriye unsurlarınca anında karşılık verilmiş ve yaşanan sıcak temas sonrasında kimliği tespit edilemeyen iki erkek şahıs aracı olay yerinde bırakarak ormanlık alana doğru kaçmışlardır. Müteakiben Dicle ilçesi girişinde patlayıcı madde yüklü araca öncü ve artçılık yaptığı değerlendirilen 2 araç yakalanmış ve araçta bulunan 2 şüpheli şahıs gözaltına alınmıştır" denildi.

Mardin Dargeçit'de ele geçirilen araç kontrollü olarak patlatılmıştı

Ankara'da askeri personele yönelik gerçekleştirilen, 28 kişinin hayatını kaybettiği ve bomba yüklü araçla gerçekleştirilen saldırıyla aynı gün, Mardin'in Dargeçit ilçesinde de içinde 650 kg patlayıcı bulunan bir araç ele geçirilmişti.

DHA

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir