Diplomasını Almak İçin Tekerlekli Sandalyesinden Kalkıp Robotik Eksoskeleton ile Yürüyen Genç

4PAYLAŞIM

Geçtiğimiz hafta üniversiteden mezun olan Aldo Amenta, 2015 yılında yaşadığı bir kazada omurilik felci kalmıştı. Normal hayatını tekerlekli sandalyesi ile sürdüren genç mezuniyet balosu için özel bir teknoloji ile oldukça mutlu anlar yaşadı. İşte size Aldo'nun heyecan ve mutluluk dolu diploma töreninden derlediklerimiz...

Kaynak: https://www.dailymail.co.uk/news/article...

Aslen Venezuelalı olan Aldo Amenta geçtiğimiz hafta diploma törenine katıldı.

Aldo 2015 yılında yeteri kadar derin olmayan bir yüzme havuzuna dalmış ve boynunu kırmıştı. Aldo talihsiz bir şekilde paraplejik olarak yaşamına devam etmek zorunda kaldı.

"Hayatımı başkalarına bağımlı yaşamak zorunda kalıyor gibi hissetmiştim. Günlük hayatım bir zorluk haline geldi. Okulu bırakmayı bile düşündüm."

Fakat Miami'deki üniversitesi Aldo'ya tam burs sağladı ve Aldo eğitimine kaldığı yerden devam etti.

Sevdiklerinden de büyük destek aldığını anlatan genç, okulunu bitirdi ve geçtiğimiz hafta pazar günü diplomasını almak üzere sahneye çıktı.

Aldo'nun giydiği bu yeni teknoloji dış iskelet, yürümesine yardımcı oluyor. Törenden günler öncesinde çalışmaya başlayan genç yavaş ve emin adımlarla ilerledi.

Mezuniyet töreninde ise onu gören arkadaşlarını, eğitmenlerini ve ailesini duygulandırdı.

Aldo, okuluna devam ettiği için çok mutlu olduğunu ve bu teknolojinin çok daha yaygın hale geldiği günleri iple çektiğini söylüyor! Tebrikler Aldo!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir